X

Kostkarka nie pobiera wody (siemens KA60NA40)

09 Jun 2013 23:48 S2s2490
  • #1 09 Jun 2013 23:48
    s2490
    Level 1  
    Helpful post? (+1)
    Witam,
    Mam problem tym, że kostkarka nie pobiera wody w lodówce Side-by-Side Siemens KA60NA40.
    W googlach spotkałem się z opinią, że to elektrozawór. Sprawdziłem miernikiem i rzeczywiście brak sensownych wskazań dla kostkarki w przeciwieństwie do dozownika wody. Super pomyślałem, okupiłem nowy elektrozawór ( north.pl > Szukaj > 8740608), sprawdziłem jeszcze miernikiem aby upewnić się, że jest sprawny (jest OK).
    Wszystko byłoby OK gdyby z nowym elektrozaworem kostkarka zaczęła pobierać wodę. Niestety ciągle tego nie robi.

Co jeszcze sprawdzałem/co działa:
    * gwarancja wygasła
    * działa dozownik z wodą, na nowym i starym elektrozaworze
    * działa kostkarka tj. zielony przycisk "reset" uruchamia cykl wraz z wyrzuceniem potencjalnych kostek lodu ale bez pobierania wody (nie wiem czy woda już tu powinna być pobierana po zakończeniu cyklu bo nie testowałem tego wczesniej)
    * po kilku godzinach kostkarka automatycznie uruchamia kolejny cykl na sucho tj. wyrzuca kostki bez pobierania wody
    * zamarznięty przewod kostkarka <> elektrozawor - tu jest wszystko OK, jak podlacze na ostro nowy elektrozawór to woda napełnia kostkarkę prawidłowo
    * Znalazłem jeszcze, że taki elektrozawór ( north.pl > Szukaj > AYA-51-CLM9-DCQ) ale:
    ** po pierwsze jest drogi,
    ** po drugie nie wiem czy jego wymiana pomoże. Ten elektrozawór jest identyczny poza tym że ma nowe okablowanie i nowy element szklany, który wygląda jak czujnik (czego??). Ten czujnik zamontowałem ze starego elektrozawóru.

Macie jakieś pomysły, jak mógłbym namierzyć problem?
  • #2 08 Sep 2015 18:36
    prezes434
    Level 4  
    Helpful post? (0)
    Też mam problem z tą lodówką nie robi lodu. Woda jest dostępna. Jakaś pomoc?
  • #3 08 Sep 2015 23:53
    falo22
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    A napięcie dochodzi do tego elektrozaworu?
  • #4 09 Sep 2015 07:02
    prezes434
    Level 4  
    Helpful post? (0)
    Gdzieś mam przerwany wężyk gdyż zauważyłem wodę pod lodówką, dziś się tym zajmę. Dam znać co powodem wycieku.
  • #5 09 Sep 2015 21:26
    prezes434
    Level 4  
    Helpful post? (0)
    Nie ma dramatu wysunął się tylko wężyk z tej rurki podającej wodę.
  • #6 10 Sep 2015 01:58
    tisot
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    jeśli to elektroniczna usterka to po kablu elektrozaworu do modułu sterującego tam pewnie siedzi usterka
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products