Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kostkarka nie pobiera wody (siemens KA60NA40)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Kostkarka nie pobiera wody (siemens KA60NA40)
Autor
Wiadomość
s2490
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Kobyłka

Post#1 Post autora tematu 09 Cze 2013 23:48   

Kostkarka nie pobiera wody (siemens KA60NA40)

Witam,
Mam problem tym, że kostkarka nie pobiera wody w lodówce Side-by-Side Siemens KA60NA40.
W googlach spotkałem się z opinią, że to elektrozawór. Sprawdziłem miernikiem i rzeczywiście brak sensownych wskazań dla kostkarki w przeciwieństwie do dozownika wody. Super pomyślałem, okupiłem nowy elektrozawór ( north.pl > Szukaj > 8740608), sprawdziłem jeszcze miernikiem aby upewnić się, że jest sprawny (jest OK).
Wszystko byłoby OK gdyby z nowym elektrozaworem kostkarka zaczęła pobierać wodę. Niestety ciągle tego nie robi.

Co jeszcze sprawdzałem/co działa:
* gwarancja wygasła
* działa dozownik z wodą, na nowym i starym elektrozaworze
* działa kostkarka tj. zielony przycisk "reset" uruchamia cykl wraz z wyrzuceniem potencjalnych kostek lodu ale bez pobierania wody (nie wiem czy woda już tu powinna być pobierana po zakończeniu cyklu bo nie testowałem tego wczesniej)
* po kilku godzinach kostkarka automatycznie uruchamia kolejny cykl na sucho tj. wyrzuca kostki bez pobierania wody
* zamarznięty przewod kostkarka <> elektrozawor - tu jest wszystko OK, jak podlacze na ostro nowy elektrozawór to woda napełnia kostkarkę prawidłowo
* Znalazłem jeszcze, że taki elektrozawór ( north.pl > Szukaj > AYA-51-CLM9-DCQ) ale:
** po pierwsze jest drogi,
** po drugie nie wiem czy jego wymiana pomoże. Ten elektrozawór jest identyczny poza tym że ma nowe okablowanie i nowy element szklany, który wygląda jak czujnik (czego??). Ten czujnik zamontowałem ze starego elektrozawóru.

Macie jakieś pomysły, jak mógłbym namierzyć problem?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Cze 2013 23:48   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Kostkarka nie pobiera wody (siemens KA60NA40)
Strona 1 z 1