Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Kostkarka nie pobiera wody (siemens KA60NA40)

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Household Utility -> Household Beginners -> Kostkarka nie pobiera wody (siemens KA60NA40)
Author
Poziom 1
Poziom 1

Post#1 Post from the author of the topic 09 Jun 2013 23:48   

Kostkarka nie pobiera wody (siemens KA60NA40)

Witam,
Mam problem tym, że kostkarka nie pobiera wody w lodówce Side-by-Side Siemens KA60NA40.
W googlach spotkałem się z opinią, że to elektrozawór. Sprawdziłem miernikiem i rzeczywiście brak sensownych wskazań dla kostkarki w przeciwieństwie do dozownika wody. Super pomyślałem, okupiłem nowy elektrozawór ( north.pl > Szukaj > 8740608), sprawdziłem jeszcze miernikiem aby upewnić się, że jest sprawny (jest OK).
Wszystko byłoby OK gdyby z nowym elektrozaworem kostkarka zaczęła pobierać wodę. Niestety ciągle tego nie robi.

Co jeszcze sprawdzałem/co działa:
* gwarancja wygasła
* działa dozownik z wodą, na nowym i starym elektrozaworze
* działa kostkarka tj. zielony przycisk "reset" uruchamia cykl wraz z wyrzuceniem potencjalnych kostek lodu ale bez pobierania wody (nie wiem czy woda już tu powinna być pobierana po zakończeniu cyklu bo nie testowałem tego wczesniej)
* po kilku godzinach kostkarka automatycznie uruchamia kolejny cykl na sucho tj. wyrzuca kostki bez pobierania wody
* zamarznięty przewod kostkarka <> elektrozawor - tu jest wszystko OK, jak podlacze na ostro nowy elektrozawór to woda napełnia kostkarkę prawidłowo
* Znalazłem jeszcze, że taki elektrozawór ( north.pl > Szukaj > AYA-51-CLM9-DCQ) ale:
** po pierwsze jest drogi,
** po drugie nie wiem czy jego wymiana pomoże. Ten elektrozawór jest identyczny poza tym że ma nowe okablowanie i nowy element szklany, który wygląda jak czujnik (czego??). Ten czujnik zamontowałem ze starego elektrozawóru.

Macie jakieś pomysły, jak mógłbym namierzyć problem?

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 09 Jun 2013 23:48   

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Household Utility -> Household Beginners -> Kostkarka nie pobiera wody (siemens KA60NA40)
Page 1 of 1
Similar topics
SIEMENS LADY 45 - nie pobiera wody/brak wody w srodku (7)
Siemens Ka60na40 - nie chłodzi prawidłowo (4)
Nie pobiera wody Siemens S9GT1S (3)
Siemens SE25E851EU - nie pobiera wody (3)
Siemens/SE60T390EU - Nie pobiera wody (4)
Zmywarka Siemens SN66MO30EU - nie pobiera wody (2)
Siemens Siwamat XL 1062 - nie pobiera wody (5)
Zmywarka Siemens SE 28260 nie pobiera wody (3)
Zmywarka Siemens SF64A661EU nie pobiera wody. (11)
Pralka Siemens siwamatplus3701 - nie pobiera wody (20)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.046 seconds

elektroda.pl topic RSS feed