Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Szukam instrukcji obsługi TV lg 42lw5500 - menu serwisowe

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TV Serwis -> TV Początkujący -> Szukam instrukcji obsługi TV lg 42lw5500 - menu serwisowe
Autor
Wiadomość
przemlodz
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: lodz

Post#1 Post autora tematu 10 Cze 2013 20:06   

Szukam instrukcji obsługi TV lg 42lw5500 - menu serwisowe

Witajcie,

Mam problem z uruchomieniem w telewizorze LG 42LW550 w EZ ADJUST opcji "dvr ready", "THX" i innych w Tool Option3. Brak jest możliwości jakichkolwiek zmian wszystkie opcje w tej zakładce są szare. Co trzeba dokonać aby to odblokować? Szukam jakiejś instrukcji postępowania w celu uruchomienia wszystkich opcji w menu serwisowym.
Dziękuję.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Cze 2013 20:06   

Powrót do góry

romandymanko
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Kutno

Post#2 10 Cze 2013 21:04   

Re: Szukam instrukcji obsługi TV lg 42lw5500 - menu serwisowe

http://www.lg.com/pl/wsparcie-produktowe/lg-42LW5500#manuals_panel może pomoże

Dodano po 4 [minuty]:

może aktualizacja oprogramowania by coś pomogła
http://www.lg.com/pl/wsparcie-produktowe/lg-42LW5500#software_panel

Dodano po 45 [minuty]:

jak ja mam Ci pomóc jak ty wogóle nie odpowiadasz?
Powrót do góry

przemlodz
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 13 Cze 2013 10:20   

Nie miałem możliwości wcześniejszego odpisania. Poczytałem kolejny raz instrukcje od opisywanego TV, gdzie opisują, iż tryb DVR działa w kilku krajach (oczywiście oprócz Polski) zmieniłem kraj restartując ustawienia. Podłączając niesformatowany dysk pod USB1 telewizor zapytał czy formatować dysk, po wybraniu opcji TAK niestety poinformował, iż brak jest urządzenia do przechowywania danych. Sprawdziłem to na 2 różnych dyskach przenośnych. Oprogramowanie telewizora jest zaktualizowane automatycznie. Najprawdopodobniej TV na Polskę są poblokowane.
Powrót do góry

Kcyś
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Żyrardów

Post#4 13 Cze 2013 21:52   

DVR czy PVR blokuje się na Niemcy. Na inne kraje powinno być odblokowane. Napisz co za dysk podłączasz? Zapewne powinien być sformatowany w FAT32, a windows z tym systemem plików formatuje nie więcej niż 16GB, jeżeli podłączasz dysk o większej pojemności pod tv może też sobie nie radzi. Sformatuj dysk w Linuxie, bądź Partition Magic, ewentualnie GParted.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Cze 2013 21:52   

Powrót do góry

przemlodz
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 13 Cze 2013 22:21   

Użyłem dysków samsung p2 poj. 640GB oraz WD poj. 250GB. Jak opisuje instrukcja to dysk musi być nie sformatowany - wtedy jest rozpoznawalny lecz TV jak już wcześniej opisywałem nie daje sformatować. Po sformatowaniu na FAT czy też NTFS TV widzi jako nośnik danych - multimediów.

Dodano po 16 [minuty]:

Ponadto wysłałem zapytanie do LG, ciekawe czy mi odpowiedzą?
Powrót do góry

lisek
Spec od monitorów
Spec od monitorów

Miasto: Wrocław/* dziś: N.Wales (UK)

Post#6 14 Cze 2013 08:37   

Po co do LG.?
Czytaj tutaj Link_wszystko o serii LW 5500
lub Link_ponad 70stron o tej serii_opisano !!!
Mozna sie "pobawić na własne ryzyko" korzystająć z forum Link_Hacker forum LG

ta seria ma b.słaby procek i np. przy odtwarzaniu przez content mediapalyer obraz się zacina , drzy... (można wył. pożeracze jak zamiana 2D>3D)
Problem jest (dla danego kraju0 w procku Sаturn7i jego "wnętrzu" LGMODxx (np. LGMOD S7 w serii 42LW4500 )
jest to linux Ubuntu i ..ciężka sprawa.(boot, rootfs, lginit, kernel i lgapp)

Szukam instrukcji obsługi TV  lg 42lw5500 - menu serwisowe Szukam instrukcji obsługi TV  lg 42lw5500 - menu serwisowe

Pamiętaj o warunkach Gwarancji
ROBISZ TO wszystko na własna odpowiedzialność i ryzyko!!!

tak wygląda SM dla 32" (32LW5500)smart 3D=..identico LW570si LW575s
Szukam instrukcji obsługi TV  lg 42lw5500 - menu serwisowe
Powrót do góry

przemlodz
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 14 Cze 2013 09:15   

Dziękuję Wszystkim za pomoc, będę dalej walczył z tym problemem

Dodano po 14 [minuty]:

Kupiłem go kolego zaraz jak się pojawił i już po gwarancji
Powrót do góry

lisek
Spec od monitorów
Spec od monitorów

Miasto: Wrocław/* dziś: N.Wales (UK)

Post#8 14 Cze 2013 10:33   

Szukaj na samygo
lub np. holenderski http://downloads.technorep.nl/LG/
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Cze 2013 10:33   

Powrót do góry

thmd
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Kraków

Post#9 20 Cze 2013 22:01   

Miałem identyczny problem (niedostępne niektóre opcje w menu serwisowym) w moim LG 42LV570S. Podobno LG blokuje je w nowszych wersjach oprogramawania telewizora - ostatnią wersją w której działały wszystkie opcje była 05.11.08. Niestety wgranie starszej wersji oprogramowania nie jest możliwe bez pewnych kombinacji, a mianowicie:

1. Pobieramy specjalne oprogomowanie do naszego TV - ja pobrałem stąd: Link
Archiwum zawiera 3 pliki:
- GP3_EU_BB_ [Special_ChangeOldKey] _C0_RevNo59622_V09.00.00_ota_V2_SECURED.epk
- Software File_Version 05.01.10.epk (oryginalne oprogramowanie LG)
- Software File_Version 05.11.08.epk (oryginalne oprogramowanie LG)

2. Przygotowujemy pendrive: system plików FAT32, zakładamy folder LG_DTV i kopiujemy do niego piwrszy plik (GP3_EU_BB....epk)

3. Włączamy telewizor i podłączamy do niego pendrive'a - pojawi się okno aktualizacji oprogramowania, wybieramy Start i cierpliwie czekamy - po zakończeniu aktualizacji telewizor uruchomi się ponownie

4. Kasujemy na pendrive plik z folderu LG_DTV i kopiujemy do niego kolejny, czyli 'Software File_Version 05.01.10.epk'.

5. Podłączmy pendrive do TV - pojawi się komunikat że wersja oprogramowania w telewizorze jest nowsza (9.00) niż na pendrive i nie jest wymagana aktualizacja. Wchodzimy do menu telewizora, wybieramy Ustawienia, a następnie podświetlamy menu Opcje (nie wchodzimy do niego). Na pilocie naciskamy 7x przycisk FAV - pojawi się menu z możliwością wyboru pliku oprogramowania z pendrive, wybieramy go i naciskamy na pilocie OK. Oprogramowanie zaktualizuje się, a telewizor zostanie ponownie uruchomiony.

6. Kasujemy na pendrive plik z folderu LG_DTV i kopiujemy do niego kolejny, czyli 'Software File_Version 05.11.08.epk'.

7. Włączamy telewizor i podłączamy do niego pendrive'a - pojawi się okno aktualizacji oprogramowania, wybieramy Start i znów cierpliwie czekamy - po zakończeniu aktualizacji telewizor uruchomi się ponownie

I gotowe :) Teraz wszystkie opcje w menu serwisowym powinny działać (u mnie po tej operacji działają).

Według informacji znalezionych w sieci sposób ten powinien zadziałać na następujących modelach:
LW470S, LW570S, LW579S, LW650S, LW659S, LW980S, LW5500, LW5590
LV375S, LV470S, LV570S, LV579S, LV5500, LV5590

Nie jest kompatybilny (inny firmware) z modelami: LW4500, LV4500, LV3550, LV3400, LV2500

Przy okazji mała wskazówka - po aktualizacji oprogramowania dobrze jest zresetować telewizor do ustawień fabrycznych. Tracimy wtedy listę kanałów, ale można ją uprzednio zachować na pendrive (działa ze wszystkimi wersjami oprogramowania):
1. Podłączamy pendrive do portu USB telewizora
2. Naciskamy i trzymamy przycisk Home na pilocie aż zniknie menu - pojawia się pasek informacyjny kanału u góry ekranu
3. W trakcie wyświetlania paska informacyjnego szybko wpisujemy z pilota kod 1105 i zatwierdzamy przyciskiem OK - pojawia się ukryte menu hotelowe
4. Wybieramy opcję "TV Loader Link", a następnie "Send to USB". Wybieramy nazwę pliku i naciskamy OK.

Odtworzenie ustawień z USB odbywa się tak samo, tyle że w ostatnim kroku wybieramy opcję "Receive from USB".

Jeśli mamy podłączony telewizor do internetu polecam też wyłączenie w menu aktualizacji oprogramowania: Ustawienia -> Wsparcie -> Aktualizacja oprogramowania -> Wył.
Powrót do góry

przemlodz
Poziom 3
Poziom 3

Post#10 Post autora tematu 21 Cze 2013 23:05   

Dzięki kolego za pomoc w tym temacie. Domyślałem się, że LG w którejś aktualizacji dokonała blokady pewnych opcji TV.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TV Serwis -> TV Początkujący -> Szukam instrukcji obsługi TV lg 42lw5500 - menu serwisowe
Strona 1 z 1