Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zniknęły zdjęcia z pamięci telefonu oraz z karty MicroSD.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Zniknęły zdjęcia z pamięci telefonu oraz z karty MicroSD.
Autor
Wiadomość
Mindstripper
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 11 Cze 2013 19:54   

Witam,

prosze o pomoc, prawdopodobnie gdzies sa watki na ten temat, ale jestem tak zdenerwowana i podlamana, ze wyszukiwanie rozwiazania mego problemu po prostu mi nie idzie.

Problem nastepujacy - znikly mi wszystkie pliki graficzne - zdjecia i pobrane obrazy z netu oraz pliki muzyczne nagle z telefonu i karty microSD.

Telefon - Samsung Galaxy Ace 2 GT-I8160
System Android 2.3.6

Opis szczegolowy problemu - przesylalam akurat plik paremegowy z komputera na telefon, uzywajac bluetooth, pokazalo mi, ze sie pobral prawidlowo, probuje odpalic plik a tu nagle info, ze go nie ma na telefonie. Szukam w folderach a tam nic nie ma. Karta wyczyszczona ze wszystkiego, tak samo telefon. Jest to o tyle dziwne, ze tapeta pulpitu oraz obrazek wygaszacza ekranu pozostaly nie zmienione, nie powrocilo to do ustawien fabrycznych. Kontakty tez pozostaly, a zawsze je zapisuje w pamieci telefonu, a nie na karcie SIM. Moje notatki, tez zapisane w pamieci telefonu, tez pozostaly. Oczywiscie, smsy tez sa bez zmian. Jak zobaczylam w ustawieniach telefonu to pokazalo mi pamiec telefonu 1,1 GB - jakby to byl telefon prosto ze sklepu oraz karta microSD tez pojemnosc jakby prosto ze sklepu, ale pojawily sie foldery LOST.DIR. W folderach LOST.DIR nie ma zadnych plikow.

Prosze podajcie mi nazwe programu, ktory by mi pomogl odzyskac moje dane, w 100%, oczywiscie najwazniejsze sa dla mnie zdjecia. Po prostu bezcenne. Moge zaplacic za program z licencja, czy tez skorzystac z pomocy specjalisty na miejscu - jestem z Poznania. Musze odzyskac 100% moich zdjec..

Dziekuje z gory!
Powrót do góry

arem
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Lubaczów

Post#2 11 Cze 2013 21:51   

Re: Zniknęły zdjęcia z pamięci telefonu oraz z karty MicroSD.

Mało prawdopodobne że odzyskasz. W sobotę walczyłem też z samsungiem i nie dało rady niczego odzyskać - też chodziło o zdjęcia.
Powrót do góry

krocze
Poziom 20
Poziom 20

Post#3 11 Cze 2013 23:00   

Jestem w stanie Ci pomóc koleżanko, też jestem z Poznania, jednak miałbym czas dopiero w przyszłym tygodniu. Ewentualnie mogę spróbować poinstruować Cię zdalnie, poprzez to forum. Jak wolisz.
Powrót do góry

LysyOsw
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Ostrów Wlkp.

Post#4 13 Cze 2013 01:16   

Wloz karte pamieci do czytnika z komputerze I sprobuj odzyskac zdjecia programem Recuva. Jest darmowy I do pobrania w sieci. Jezeli nie wgrywalas nic na karte I nie nadpisalas tym plikow to jest moim zdaniem calkiem spora szansa ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Cze 2013 01:16   

Powrót do góry

krocze
Poziom 20
Poziom 20

Post#5 14 Cze 2013 15:03   

LysyOsw napisał:
Jezeli nie wgrywalas nic na karte I nie nadpisalas tym plikow to jest moim zdaniem calkiem spora szansa ;)

Koleżanka niecierpliwą się wykazała i po wpisie arema dała sobie spokój, ale dla innych warto podać takie info.
Są programy bardzie wydajne np. RescuVS i pozwalają uzyskać dostęp nawet do nadpisanych zdjęć, tylko trzeba poświęci temu trochę czasu.
Powrót do góry

arem
Poziom 24
Poziom 24

Post#6 14 Cze 2013 15:21   

Próbowałem - bez pozytywnego rezultatu. Nie było mi wiadome , co ktoś robił wcześniej z tym telefonem i kartą.
Powrót do góry

Mindstripper
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 15 Cze 2013 09:32   

Bardzo dziekuje za odpowiedzi!

Dzis albo jutro bede mielic programami przez Was zaproponowanymi moja karte oraz telefon. Napisze o rezultatach. Nie dalam sobie spokoju, to bardzo dla mnie wazne, ale po prostu mam bardzo ograniczony dostep do Internetu/Laptopa.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Cze 2013 09:32   

Powrót do góry

arem
Poziom 24
Poziom 24

Post#8 15 Cze 2013 09:46   

Próbować zawsze trzeba . Poszukaj programów do odzyskiwania danych z nośników - dyski , pendrivy - wujek google pokaże duuuuużo.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Cze 2013 09:46   

Powrót do góry

Mindstripper
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 Post autora tematu 16 Cze 2013 19:15   

Witam ponownie,

udało mi się przemielić karte MicroSD programem Recuva i wyniki sa bardzo zadowolajace. Jednakze, nie mogę zrobić tego samego z telefonem - program nie wykrywa Portable Devices - patrz screenshoty. Jak daje opcje - Na mojej karcie pamięci lub Ipod to tez nie wykrywa, sciezki dostępu tez nie mogę zapodać przez to niewykrywanie. Proszę o pomoc w tej kwestii.

Druga sprawa to podany wcześniej program RescuVS - czy to jest poprawna nazwa? Google nie wyszukuje mi programu z taka nazwa.

Bardzo dziekuje za wcześniejsze odpowiedzi i za te nadchodzące :).

Załączniki:
Powrót do góry

Quarz
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: -... -.--

Post#10 16 Cze 2013 19:57   

Witam,
Mindstripper napisał:
Witam ponownie,

udało mi się przemielić karte MicroSD programem Recuva i wyniki sa bardzo zadowolajace. Jednakze, nie mogę zrobić tego samego z telefonem - program nie wykrywa Portable Devices - patrz screenshoty. Jak daje opcje - Na mojej karcie pamięci lub Ipod to tez nie wykrywa, sciezki dostępu tez nie mogę zapodać przez to niewykrywanie. Proszę o pomoc w tej kwestii.

Druga sprawa to podany wcześniej program RescuVS - czy to jest poprawna nazwa? Google nie wyszukuje mi programu z taka nazwa.

Bardzo dziekuje za wcześniejsze odpowiedzi i za te nadchodzące :).
niestety, ale wewnętrzna pamięć telefonu komórkowego - jaki model? - to nie to samo, co wyjmowalna karta pamięci SD, a którą można włożyć do stosownego czytnika pamięci pod USB i podłączyć do komputera.
Pytanie (wyprzedzając odpowiedź o model terminala): w jaki sposób oraz w jakiej opcji podłączasz ten telefon do komputera?
Powrót do góry

OlekMTG
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#11 16 Cze 2013 20:06   

Żadnym darmowym programem nie dobierzesz się do pamięci telefonu. Tylko usługa (baaardzo droga) w specjalistycznej firmie może tu pomóc.
Powrót do góry

Mindstripper
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 Post autora tematu 16 Cze 2013 20:06   

Telefon to Samsung Galaxy Ace 2 GT-I8160. Podlaczam go poprzez kabelek zalaczony w zestawie. Jak klikam na ikonke GT-I8160 to wyskakuje dysk czy tez pamięć wewnętrza telefonu.

Załączniki:
Powrót do góry

Quarz
Poziom 26
Poziom 26

Post#13 16 Cze 2013 20:10   

Mindstripper napisał:
Telefon to Samsung Galaxy Ace 2 GT-I8160. Podlaczam go poprzez kabelek zalaczony w zestawie. Jak klikam na ikonke GT-I8160 to wyskakuje dysk czy tez pamięć wewnętrzna telefonu.Zniknęły zdjęcia z pamięci telefonu oraz z karty MicroSD.
Patrz #11 wyżej, a jak nie widać tam plików fotek, to być może nie były tam zapisane, a na zewnętrznej karcie pamięci SD.
Powrót do góry

Mindstripper
Poziom 3
Poziom 3

Post#14 Post autora tematu 16 Cze 2013 20:21   

Żaden program nie może pomoc, nawet niedarmowy?

Mam tam folder LOST.DIR i wiem, ze jest tam prawie 1GB zdjęć, bo najpierw korzystałam z pamięci wewnętrznej, a potem dołożyłam kartę MicroSD.

Udało mi się odzyskać wszystkie zdjęcia z karty MicroSD programem Recuva, to teraz szukam bardziej "pro" programu, który mi pozwoli przemielić pamięć wewnętrzna. Jakieś propozycje?

Załączniki:
Powrót do góry

Quarz
Poziom 26
Poziom 26

Post#15 16 Cze 2013 20:27   

Mindstripper napisał:
Żaden program nie może pomoc, nawet niedarmowy?

Mam tam folder LOST.DIR i wiem, ze jest tam prawie 1GB zdjęć, bo najpierw korzystałam z pamięci wewnętrznej, a potem dołożyłam kartę MicroSD.

Udało mi się odzyskać wszystkie zdjęcia z karty MicroSD programem Recuva, to teraz szukam bardziej "pro" programu, który mi pozwoli przemielić pamięć wewnętrzna. Jakieś propozycje?Zniknęły zdjęcia z pamięci telefonu oraz z karty MicroSD.
Skoro w/w foldery są widoczne w 'okienkach' Windows to jest szansa ich odczytania za pomocą profesjonalnych programów do odzyskiwania plików z nośników pamięci - DR.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Cze 2013 20:27   

Powrót do góry

Mindstripper
Poziom 3
Poziom 3

Post#16 Post autora tematu 15 Sie 2013 21:39   

Proszę o podanie nazwy programu typu Data Recovery, którym można "przemielić" pamięć wewnętrzną telefonu.

Np. Recuva nie może tego dokonać, bo po prostu nie można zapodać ścieżki dostępu do telefonu - Program nie interpretuje telefonu jako dysk zewnętrzny. Oczywiście, system wykrywa telefon, ale też nie jako dysk tylko jako inne urządzenie.

Ewentualnie proszę o polecenie mi dobrego serwisu GSM w Poznaniu.

Dziękuję z góry i pozdrawiam!
Powrót do góry

DyDy
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Libiąż

Post#17 13 Sty 2014 22:20   

Nie wiem czy temat nadal aktualny, jeżeli nie to przepraszam za offtop, ale będzie to informacja dla wielu użytkowników. Trzeba telefon podłączyć jak urządzenie pamięci masowej.
Android: ustawienia>komunikacja>ustawienia usb>podłącz telefon jako pamięć masowa.
IOS:
" Podłącz iPoda do komputera.
Otwórz program iTunes, jeśli nie zostanie otwarty automatycznie.
Wybierz ikonę iPoda w okienku Źródło.
Kliknij kartę Podsumowanie.
Zaznacz opcję Włącz tryb pracy dysku lub Ręcznie zarządzaj muzyką i plikami wideo. Każda z tych opcji umożliwia używanie iPoda jako napędu. Po zaznaczeniu opcji Ręcznie zarządzaj muzyką i plikami wideo program iTunes nie będzie automatycznie uaktualniał iPoda przy użyciu zawartości biblioteki programu iTunes. Jeśli program iTunes ma automatycznie uaktualniać iPoda, wybierz opcję Włącz tryb pracy dysku."

Źródło:http://support.apple.com/kb/HT1478?viewlocale=pl_PL

Windwos Phone:"Jak powszechnie wiadomo, telefony z Windows Phone 7 domyślnie nie posiadają i nie obsugują takiej możliwości. Tak więc deweloperzy z XDA Developers przyszli nam z pomocą i zrobili aplikację o nazwie: USB Storage Enabler która (choć trochę ułomnie), ale pozwala nam na tę funkcjonalność.
W celu uruchomienia tej opcji musimy pobrać niezbędny program Wp7UsbStorageEnabler po czym rozpakowujemy pobrany plik i jego zawartość uruchamiamy z prawami administratora (prawy przycisk myszki->Uruchom jako administrator). Następnie zobaczymy okno główne (i jedyne) programu tak jak poniżej.
Naciskamy w nim przycisk Enable a następnie Quit. Podłączamy telefon, a w Moim komputerze obok dysków lokalnych pojawi się ikonka symbolizująca nasz telefon (mogą pojawić się dwie – niczym się nie przejmuj). Musimy pamiętać, że przed rozpoczęciem przeglądania jego zawartości musimy wyłączyć Zune, ponieważ w innym przypadku nic z tego nie będzie. Teraz zobaczymy foldery Pictures czy Video lub Music – pliki wrzucamy do odpowiednich folderów. Plików o innych niż obsługiwane przez Windows Phone rozszerzeniach nie zoabczymy bez odblokowania telefonu (sprawdź słownik pojęć)

Źródło:http://budniu.wordpress.com/poradniki-i-tutoriale/telefon-z-windows-phone-jako-pamiec-masowa-usb-storage/
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Zniknęły zdjęcia z pamięci telefonu oraz z karty MicroSD.
Strona 1 z 1