X

Zniknęły zdjęcia z pamięci telefonu oraz z karty MicroSD.

11 Jun 2013 19:54 MIMindstripper
  • #1 11 Jun 2013 19:54
    Mindstripper
    Level 5  
    Helpful post? (+1)
    Witam,

prosze o pomoc, prawdopodobnie gdzies sa watki na ten temat, ale jestem tak zdenerwowana i podlamana, ze wyszukiwanie rozwiazania mego problemu po prostu mi nie idzie.

Problem nastepujacy - znikly mi wszystkie pliki graficzne - zdjecia i pobrane obrazy z netu oraz pliki muzyczne nagle z telefonu i karty microSD.

Telefon - Samsung Galaxy Ace 2 GT-I8160
    System Android 2.3.6

Opis szczegolowy problemu - przesylalam akurat plik paremegowy z komputera na telefon, uzywajac bluetooth, pokazalo mi, ze sie pobral prawidlowo, probuje odpalic plik a tu nagle info, ze go nie ma na telefonie. Szukam w folderach a tam nic nie ma. Karta wyczyszczona ze wszystkiego, tak samo telefon. Jest to o tyle dziwne, ze tapeta pulpitu oraz obrazek wygaszacza ekranu pozostaly nie zmienione, nie powrocilo to do ustawien fabrycznych. Kontakty tez pozostaly, a zawsze je zapisuje w pamieci telefonu, a nie na karcie SIM. Moje notatki, tez zapisane w pamieci telefonu, tez pozostaly. Oczywiscie, smsy tez sa bez zmian. Jak zobaczylam w ustawieniach telefonu to pokazalo mi pamiec telefonu 1,1 GB - jakby to byl telefon prosto ze sklepu oraz karta microSD tez pojemnosc jakby prosto ze sklepu, ale pojawily sie foldery LOST.DIR. W folderach LOST.DIR nie ma zadnych plikow.

Prosze podajcie mi nazwe programu, ktory by mi pomogl odzyskac moje dane, w 100%, oczywiscie najwazniejsze sa dla mnie zdjecia. Po prostu bezcenne. Moge zaplacic za program z licencja, czy tez skorzystac z pomocy specjalisty na miejscu - jestem z Poznania. Musze odzyskac 100% moich zdjec..

Dziekuje z gory!
  • #2 11 Jun 2013 21:51
    arem
    Level 39  
    Helpful post? (+2)
    Mało prawdopodobne że odzyskasz. W sobotę walczyłem też z samsungiem i nie dało rady niczego odzyskać - też chodziło o zdjęcia.
  • #3 11 Jun 2013 23:00
    krocze
    Level 25  
    Helpful post? (+2)
    Jestem w stanie Ci pomóc koleżanko, też jestem z Poznania, jednak miałbym czas dopiero w przyszłym tygodniu. Ewentualnie mogę spróbować poinstruować Cię zdalnie, poprzez to forum. Jak wolisz.
  • #4 13 Jun 2013 01:16
    LysyOsw
    Level 26  
    Helpful post? (+2)
    Wloz karte pamieci do czytnika z komputerze I sprobuj odzyskac zdjecia programem Recuva. Jest darmowy I do pobrania w sieci. Jezeli nie wgrywalas nic na karte I nie nadpisalas tym plikow to jest moim zdaniem calkiem spora szansa ;)
  • #5 14 Jun 2013 15:03
    krocze
    Level 25  
    Helpful post? (+2)
    LysyOsw wrote:
    Jezeli nie wgrywalas nic na karte I nie nadpisalas tym plikow to jest moim zdaniem calkiem spora szansa ;)

Koleżanka niecierpliwą się wykazała i po wpisie arema dała sobie spokój, ale dla innych warto podać takie info.
    Są programy bardzie wydajne np. RescuVS i pozwalają uzyskać dostęp nawet do nadpisanych zdjęć, tylko trzeba poświęci temu trochę czasu.
  • #6 14 Jun 2013 15:21
    arem
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Próbowałem - bez pozytywnego rezultatu. Nie było mi wiadome , co ktoś robił wcześniej z tym telefonem i kartą.
  • #7 15 Jun 2013 09:32
    Mindstripper
    Level 5  
    Topic author Helpful post? (+2)
    Bardzo dziekuje za odpowiedzi!

Dzis albo jutro bede mielic programami przez Was zaproponowanymi moja karte oraz telefon. Napisze o rezultatach. Nie dalam sobie spokoju, to bardzo dla mnie wazne, ale po prostu mam bardzo ograniczony dostep do Internetu/Laptopa.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi!
  • #8 15 Jun 2013 09:46
    arem
    Level 39  
    Helpful post? (+2)
    Próbować zawsze trzeba . Poszukaj programów do odzyskiwania danych z nośników - dyski , pendrivy - wujek google pokaże duuuuużo.
  • #9 16 Jun 2013 19:15
    Mindstripper
    Level 5  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Witam ponownie,

udało mi się przemielić karte MicroSD programem Recuva i wyniki sa bardzo zadowolajace. Jednakze, nie mogę zrobić tego samego z telefonem - program nie wykrywa Portable Devices - patrz screenshoty. Jak daje opcje - Na mojej karcie pamięci lub Ipod to tez nie wykrywa, sciezki dostępu tez nie mogę zapodać przez to niewykrywanie. Proszę o pomoc w tej kwestii.

Druga sprawa to podany wcześniej program RescuVS - czy to jest poprawna nazwa? Google nie wyszukuje mi programu z taka nazwa.

Bardzo dziekuje za wcześniejsze odpowiedzi i za te nadchodzące :).
  • #10 16 Jun 2013 19:57
    Quarz
    Level 43  
    Helpful post? (+1)
    Witam,
    Mindstripper wrote:
    Witam ponownie,

udało mi się przemielić karte MicroSD programem Recuva i wyniki sa bardzo zadowolajace. Jednakze, nie mogę zrobić tego samego z telefonem - program nie wykrywa Portable Devices - patrz screenshoty. Jak daje opcje - Na mojej karcie pamięci lub Ipod to tez nie wykrywa, sciezki dostępu tez nie mogę zapodać przez to niewykrywanie. Proszę o pomoc w tej kwestii.

Druga sprawa to podany wcześniej program RescuVS - czy to jest poprawna nazwa? Google nie wyszukuje mi programu z taka nazwa.

Bardzo dziekuje za wcześniejsze odpowiedzi i za te nadchodzące :).
    niestety, ale wewnętrzna pamięć telefonu komórkowego - jaki model? - to nie to samo, co wyjmowalna karta pamięci SD, a którą można włożyć do stosownego czytnika pamięci pod USB i podłączyć do komputera.
    Pytanie (wyprzedzając odpowiedź o model terminala): w jaki sposób oraz w jakiej opcji podłączasz ten telefon do komputera?
  • #11 16 Jun 2013 20:06
    OlekMTG
    Level 34  
    Helpful post? (+1)
    Żadnym darmowym programem nie dobierzesz się do pamięci telefonu. Tylko usługa (baaardzo droga) w specjalistycznej firmie może tu pomóc.
  • #12 16 Jun 2013 20:06
    Mindstripper
    Level 5  
    Telefon to Samsung Galaxy Ace 2 GT-I8160. Podlaczam go poprzez kabelek zalaczony w zestawie. Jak klikam na ikonke GT-I8160 to wyskakuje dysk czy tez pamięć wewnętrza telefonu.
  • #13 16 Jun 2013 20:10
    Quarz
    Level 43  
    Helpful post? (+1)
    Mindstripper wrote:
    Telefon to Samsung Galaxy Ace 2 GT-I8160. Podlaczam go poprzez kabelek zalaczony w zestawie. Jak klikam na ikonke GT-I8160 to wyskakuje dysk czy tez pamięć wewnętrzna telefonu.Zniknęły zdjęcia z pamięci telefonu oraz z karty MicroSD.
    Patrz #11 wyżej, a jak nie widać tam plików fotek, to być może nie były tam zapisane, a na zewnętrznej karcie pamięci SD.
  • #14 16 Jun 2013 20:21
    Mindstripper
    Level 5  
    Żaden program nie może pomoc, nawet niedarmowy?

Mam tam folder LOST.DIR i wiem, ze jest tam prawie 1GB zdjęć, bo najpierw korzystałam z pamięci wewnętrznej, a potem dołożyłam kartę MicroSD.

Udało mi się odzyskać wszystkie zdjęcia z karty MicroSD programem Recuva, to teraz szukam bardziej "pro" programu, który mi pozwoli przemielić pamięć wewnętrzna. Jakieś propozycje?
  • #15 16 Jun 2013 20:27
    Quarz
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Mindstripper wrote:
    Żaden program nie może pomoc, nawet niedarmowy?

Mam tam folder LOST.DIR i wiem, ze jest tam prawie 1GB zdjęć, bo najpierw korzystałam z pamięci wewnętrznej, a potem dołożyłam kartę MicroSD.

Udało mi się odzyskać wszystkie zdjęcia z karty MicroSD programem Recuva, to teraz szukam bardziej "pro" programu, który mi pozwoli przemielić pamięć wewnętrzna. Jakieś propozycje?Zniknęły zdjęcia z pamięci telefonu oraz z karty MicroSD.
    Skoro w/w foldery są widoczne w 'okienkach' Windows to jest szansa ich odczytania za pomocą profesjonalnych programów do odzyskiwania plików z nośników pamięci - DR.
  • #16 15 Aug 2013 21:39
    Mindstripper
    Level 5  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Proszę o podanie nazwy programu typu Data Recovery, którym można "przemielić" pamięć wewnętrzną telefonu.

Np. Recuva nie może tego dokonać, bo po prostu nie można zapodać ścieżki dostępu do telefonu - Program nie interpretuje telefonu jako dysk zewnętrzny. Oczywiście, system wykrywa telefon, ale też nie jako dysk tylko jako inne urządzenie.

Ewentualnie proszę o polecenie mi dobrego serwisu GSM w Poznaniu.

Dziękuję z góry i pozdrawiam!
  • #17 13 Jan 2014 21:20
    DyDy
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Nie wiem czy temat nadal aktualny, jeżeli nie to przepraszam za offtop, ale będzie to informacja dla wielu użytkowników. Trzeba telefon podłączyć jak urządzenie pamięci masowej.
    Android: ustawienia>komunikacja>ustawienia usb>podłącz telefon jako pamięć masowa.
    IOS:
    " Podłącz iPoda do komputera.
    Otwórz program iTunes, jeśli nie zostanie otwarty automatycznie.
    Wybierz ikonę iPoda w okienku Źródło.
    Kliknij kartę Podsumowanie.
    Zaznacz opcję Włącz tryb pracy dysku lub Ręcznie zarządzaj muzyką i plikami wideo. Każda z tych opcji umożliwia używanie iPoda jako napędu. Po zaznaczeniu opcji Ręcznie zarządzaj muzyką i plikami wideo program iTunes nie będzie automatycznie uaktualniał iPoda przy użyciu zawartości biblioteki programu iTunes. Jeśli program iTunes ma automatycznie uaktualniać iPoda, wybierz opcję Włącz tryb pracy dysku."

Źródło: http://support.apple.com/kb/HT1478?viewlocale=pl_PL

Windwos Phone:"Jak powszechnie wiadomo, telefony z Windows Phone 7 domyślnie nie posiadają i nie obsugują takiej możliwości. Tak więc deweloperzy z XDA Developers przyszli nam z pomocą i zrobili aplikację o nazwie: USB Storage Enabler która (choć trochę ułomnie), ale pozwala nam na tę funkcjonalność.
    W celu uruchomienia tej opcji musimy pobrać niezbędny program Wp7UsbStorageEnabler po czym rozpakowujemy pobrany plik i jego zawartość uruchamiamy z prawami administratora (prawy przycisk myszki->Uruchom jako administrator). Następnie zobaczymy okno główne (i jedyne) programu tak jak poniżej.
    Naciskamy w nim przycisk Enable a następnie Quit. Podłączamy telefon, a w Moim komputerze obok dysków lokalnych pojawi się ikonka symbolizująca nasz telefon (mogą pojawić się dwie – niczym się nie przejmuj). Musimy pamiętać, że przed rozpoczęciem przeglądania jego zawartości musimy wyłączyć Zune, ponieważ w innym przypadku nic z tego nie będzie. Teraz zobaczymy foldery Pictures czy Video lub Music – pliki wrzucamy do odpowiednich folderów. Plików o innych niż obsługiwane przez Windows Phone rozszerzeniach nie zoabczymy bez odblokowania telefonu (sprawdź słownik pojęć)

Źródło: http://budniu.wordpress.com/poradniki-i-tutoriale/telefon-z-windows-phone-jako-pamiec-masowa-usb-storage/
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products