Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Cowon D2+ - wymiana i dopasowanie digitizera

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Odtwarzacze cyfrowe -> Cowon D2+ - wymiana i dopasowanie digitizera
Autor
Wiadomość
Tht_Qbas1
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 13 Cze 2013 00:32   

Cowon D2+ - wymiana i dopasowanie digitizera

Witam,
mam następujący problem: pękł mi digitizer rezystancyjny (4 pin), wymiana w serwisie 250zł (wyświetlacz i digitizer). Kupiłem więc na portalu aukcyjnym digitizer od Motoroli E680 (też rezystancyjny, 4pin, 2,5"). Mniejsza wtyczka, ale zrobiłem przejściówkę (dla potomnych: idealnie pasjue tasiemka od bipolarnych silników krokowych z CD'roma).
Problem jest taki, że czasami dotyk działa, ale nie w tym miejscu co trzeba i to po mocnym przyciśnięciu. Zauważyłem też, że efekt jest taki, jakby ekran był cały czas wciśnięty (ale na granicy digitizera).
Niestety odtwarzacz w oryginalnym firmware nie posiada opcji kalibracji, a w przypadku kalibracji w Rockboxie nie daje ona zamierzonych efektów.

Mam hipotezę, że nowy digitizer ma inne opory, niż oryginalny (nowy jest "twardszy"). Mam więc pytanie w jaki sposób wyświetlacz oporowy działa i czy da się obniżyć (ew. podwyższyć) jego rezystancję z jakimi wartościami eksperymentować.

Chyba, że wyprowadzenie pinów jest inne? I wystarczy je tylko pozamieniać.

Próbowałem trochę pomierzyć, z marnym skutkiem, ponieważ mam kiepski miernik.

między
1-3: 336Ω, przy naciśnięciu: min 275Ω
2-4: 356Ω, przy naciśnięciu: min 313Ω
1-2: ∞, przy naciśnięciu: min 240Ω, max 900Ω
3-4: ∞, przy naciśnięciu: min 380Ω, max 800Ω
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Cze 2013 00:32   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Odtwarzacze cyfrowe -> Cowon D2+ - wymiana i dopasowanie digitizera
Strona 1 z 1