Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o identyfikację głośnika

Fingerman 15 Cze 2013 14:52 984 4
  • #1 15 Cze 2013 14:52
    Fingerman
    Poziom 2  

Tak jak w temacie, może ktoś jest w stanie rozpoznać co to za głośnik?

Prośba o identyfikację głośnika Prośba o identyfikację głośnika Prośba o identyfikację głośnika Prośba o identyfikację głośnika

Mam takie dwa w Altusach 140, które dostałem od znajomego. Niestety nie ma na nich żadnych oznaczeń producenta. Grają mi całkiem dobrze, ale nie mam porównania do oryginalnych GDN, dlatego chciałbym się dowiedzieć czy lepiej zostawić te głośniki, czy może lepiej kupić GDNy i wrócić do oryginału.

Dodatkowo mam pytanie: Czy w Altusach fabrycznie było wkładane wytłumienie? Ja w swoich mam maty z filcu w głównej komorze wokół głośnika niskotonowego oraz to samo w komorze średniotonowego.

P.S. To moje początki ze sprzętem audio, także proszę o zrozumienie.

• #2 15 Cze 2013 14:59
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wygląda mi jak jakiś Alphard. Może EW120? Szczególnie kształt tyłu magnesu i ta siateczka na nim z tyłu mi się z tą firmą kojarzy.
    Choć 100% pewności nie mam.

• #3 15 Cze 2013 16:17
    Fingerman
    Poziom 2  

Dzięki, rzeczywiście wygląda na to że to będzie EW 120. Zawsze lepiej wiedzieć co się ma. Z tego co widzę to nie jest głośnik wysokich lotów, tak też sądziłem, ale gra w miarę nieźle, bardziej razi jego wygląd w altusach, bo chyba nie pasował do aluminiowej maskownicy i dlatego poprzedni właściciel jej nie zakładał.

Jak on wypada w porównaniu do oryginalnych GDNów?

• #4 15 Cze 2013 19:59
    flubber.trip
    Poziom 27  

Prawda jest taka, że oryginalne głośniki też nie były zbyt dobre (ot takie pseudo estradówki na miękkim zawieszeniu). Tak czy owak obudowa i zwrotnica dobierane były do GDN30/60/1 i takie głośniki w tej obudowie zagrają najlepiej, nie mniej jednak są opisane modyfikacje pod GDN30/80/2, zbliżając altusy do altonów, gdzie był podobny litraż itp.

• #5 18 Cze 2013 16:35
    PawelMajda
    Poziom 14  

Mam identyczny EW120, tylko z niebieskim zawieszeniem. Nie jest na nim nic napisane, ale ja go dostałem w pudełku Alpharda. Nie gra najgorzej, ale oryginał to oryginał ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME