X

Pralka Electrolux EWT 10420 W - Nie startuje !

16 Jun 2013 13:06 KEKejcik
  • #1 16 Jun 2013 13:06
    Kejcik
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Witam.
    Pralkę posiadam od 2009r. ale niestety wskutek zalania przestał działać moduł. Zawołałam "magika od pralek", który po dokładnym sprawdzeniu poinformował mnie, że należy zakupić nowy moduł (wiadomo jaki jest koszt więc dałam sobie spokój).
    Postanowiłam zakupić używany.
    Podłączyliśmy go z mężem ale niestety po naciśnięciu przycisku "start" pralka nie startuje na żadnym programie. Przycisk po paru sec zaczyna migać tak jakby załączała się pauza i nie wyświetla się żaden błąd. Po kilku próbach ( i dociśnięciu styków) program ruszył, pralka nabrała wody i zaciągnęła proszek. Ale gdy włączyłam pauzę aby dorzucić jeszcze parę rzeczy to niestety znowu zamarła.... :cry:
    Później mieliśmy problem żeby odpompować wodę. Udało się za którymś razem. Ale ciągle się zacina, raz startuje raz nie.
    Będę wdzięczna za pomoc.
  • #2 16 Jun 2013 15:24
    313094
    Removed  
    Helpful post? (0)
    W trybie serwisowym coś pokazuje?
  • #3 17 Jun 2013 00:40
    Kejcik
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Niestety nie wiem jak uruchomić tryb serwisowy. Proszę o podpowiedź. Z góry dziękuję.
  • #4 17 Jun 2013 12:49
    LUKAS997
    Level 8  
    Helpful post? (+1)
    Naciśnij i przytrzymaj START i pierwszy przycisk opcji po lewej od start i włącz pralkę pokrętłem w prawo 1 , trzymaj tak długo aż zacznie się procedura testu wyświetlacza (start programu serwisowego) następnie testuj poszczególne elementy przez przesuwanie pokrętła (wybór programu) zgodnie ze wskazówkami zegara i daj znać jaki błąd ci pokaże .
  • #5 17 Jun 2013 22:12
    Kejcik
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Uruchomiłam tryb serwisowy i wyskakuje błąd E41.
    Co on oznacza ?

Dziękuję za odpowiedź.

Dodano po 22 [minuty]:

Poczytałam posty i ten błąd dotyczy chyba blokady pokrywy. Wcześniej nie było z tym problemu (z oryginalnym modułem, który został zalany). Czy jest jakaś możliwość wykasowania tego błędu czy trzeba naprawić drzwiczki ?
  • #6 18 Jun 2013 15:34
    LUKAS997
    Level 8  
    Helpful post? (+2)
    zanim zaczniesz wymieniać cokolwiek po prostu sprawdź połączenia przy module kontrolnym, czy wszytko dobrze wpięte i nic nie jest luźne, jeżeli jest ok to sprawdź moduł w okolicy gniazda J1(o ile się nie mylę blokada drzwi) czy nie widać żadnych uszkodzeń.
    I jeszcze jedno czy moduł który zakupiłeś pochodził od tego samego modelu pralki czy podobnego ?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products