Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik DAX SWA-250 50W RMS 4Ohm, jak dostać się do rdzenia?

darkfireblueci 17 Cze 2013 10:34 1863 13
  • #1 17 Cze 2013 10:34
    darkfireblueci
    Poziom 17  

Witam,
    wczoraj wpadł mi w ręce ten oto głośnik, podłączyłem go i chciałem sprawdzić jak działa lecz niestety jakoś cewka ocierała sie o coś w rdzeniu głośnika, głośnik nie ma górnej ochronnej kopuły a w piwnicy często coś tnę. Wiem, że mógłby go przeczyścić sprężonym powietrzem, ale tak owego nie mam i i tak nie mógłbym gdyż w rdzeniu zaznaczonym na 1 zdjęciu są jakieś wiórki ( których nie widać) , które właśnie uniemożliwiają swobodnego wychylania się membrany i powodują irytujący dźwięk. Myślę, że wystarczy odkleić dolną część rdzenia z napisem DAX od magnesu zaznaczone na zdjęciu nr 2.
    Głośnik DAX SWA-250 50W RMS 4Ohm, jak dostać się do rdzenia? Głośnik DAX SWA-250 50W RMS 4Ohm, jak dostać się do rdzenia?

• #2 20 Cze 2013 21:19
    CorbenDallas84
    Poziom 7  

Oddaj to do specjalisty.

• #3 20 Cze 2013 21:56
    darkfireblueci
    Poziom 17  

Głośnik już rozebrałem i wyczyściłem, jednak mam problem z centrowaniem. Specjalista chciał 50zł, za to mam już używany dobry głośnik.

• #4 20 Cze 2013 22:21
    CorbenDallas84
    Poziom 7  

Urzyj kliszy do aparatu, albo zdjęć rentgenowskich

• #7 24 Cze 2013 10:24
    Pawel S.
    Poziom 39  

Po co go rozklejałeś? wystarczyło cierpliwie czyścic szczelinę bez rozklejania...

Klisza nadaje się do centrowania cewki, ale nie nabiegunnika!
    Potrzebujesz czegoś dużo grubszego. Ja użyłem kilku warstw kartonu + plastik dla lepszego poślizgu

Głośnik DAX SWA-250 50W RMS 4Ohm, jak dostać się do rdzenia?

"tuba" musi być długa, żeby magnes tego wcześniej nie złapał.
    Niepotrzebnie sobie roboty narobiłeś :/

• #8 12 Wrz 2013 22:42
    darkfireblueci
    Poziom 17  

Stworzyłem walec z kartonu i kawałka plastiku ( z butelki plastikowej). Przykleiłem i wszystko by było gdyby nie to, że nie udało mi się usunąć tego "walca" ( sprawdzałem i nie przykleił się) więc musiałem "rozerwać" to i muszę jakoś na nowo próbować, może być to że użyłem za gruby karton, bo nawet miałem problemy włożyć walec. Fakt że cały magnes nie jest odklejony od głośnika tzn. magnes i to co jest przymocowane do korpusu jest tam dalej tak jak było. Ja tylko odkleiłem tą cześć z takim walcem ( to z napisem DAX) żeby nie było komplikacji jutro wstawię zdjęcie. Teraz pewnie namieszałem Wam w głowach :P .

• #9 13 Wrz 2013 10:09
    Pawel S.
    Poziom 39  

Baw się dalej. ;)
    Swoją drogą to coś słaby ten klej że udało się to rozkleić.

• #11 13 Wrz 2013 16:28
    398216
    Usunięty  
  • #12 13 Wrz 2013 17:00
    darkfireblueci
    Poziom 17  

Jetem jeszcze początkujący, ale cóż "każdy uczy się na własnych błędach". Mogę użyć kleju typu butapren, bo akurat taki mam pod ręką. Jaki klej polecacie do takiego klejenia ?

• #13 13 Wrz 2013 17:26
    398216
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME