Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Lodówka LG GC-399SLQW - bardzo nieprzyjemny zapach z tyłu lodówki

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Lodówka LG GC-399SLQW - bardzo nieprzyjemny zapach z tyłu lodówki
Autor
Wiadomość
nostradamus1000
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 20 Cze 2013 10:54   

Lodówka LG GC-399SLQW - bardzo nieprzyjemny zapach z tyłu lodówki

Witam,

Posiadam lodówkę LG GC-399SLQW. Jest to lodówka no frost. Od pewnego czasu wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach wręcz smród. Nie z wnętrza użytkowego lodówki tylko z tyłu na dole. Lodówka jest na gwarancji ale serwis LG mnie "olał" - stwierdzono, że źle użytkuję lodówkę.
Lodówka była myta, użytkowana jak najbardziej prawidłowo.
Mam pytanie: co może być przyczyną tego zapachu?
Z tyłu lodówki nie ma żadnego pojemnika na zbierającą się wodę (wyczytałem w necie, że właśnie ta woda, która nie odparowuje do końca może się "zaśmierdzieć").
Wydaje mi się, że z tyłu na dole właśnie można odkręcić blachę - czy znajduje się pod nią właśnie taki pojemnik, który we własnym zakresie mógłbym oczyścić?
Dziękuję za każdą wskazówkę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Cze 2013 10:54   

Powrót do góry

cristal2242
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Toruń

Post#2 20 Cze 2013 12:35   

Re: Lodówka LG GC-399SLQW - bardzo nieprzyjemny zapach z tyłu lodówki

Wydaje mi się że zbiorniczek musi być,często ta woda pleśnieje i porostu śmierdzi,może zerknij pod lodówkę czy coś tam się nie zabłąkało i nie dokończyło żywotu... Odsuń lodówkę od ściany żeby był lepszy przepływ powietrza.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Cze 2013 12:35   

Powrót do góry

nostradamus1000
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 20 Cze 2013 13:17   

Nic tam nie dokończyło żywotu :). Lodówka ma sporo wolnego miejsca po bokach i z tyłu.
Dodam jeszcze tylko, że wydaje mi się, że bardziej czuć jak lodówka się załącza.
Chciałbym właśnie się dowiedzieć czy w lodówkach typu no frost jest taki zbiornik na wodę. Jeżeli tak to dziwi mnie to, że nie ma do niego lepszego dostępu.
Jak pisałem lodówka jest na gwarancji, na pewno nie chciałbym niczego uszkodzić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Cze 2013 13:17   

Powrót do góry

cristal2242
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Toruń

Post#4 20 Cze 2013 14:02pomocny post - solucja   

Z tyłu na dole jest rynienka do odparowywania wody,odkręć pokrywę i sprawdź co tam się dzieje.
Powrót do góry

nostradamus1000
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 10 Wrz 2013 11:24   

Na dole z tyłu lodówki faktycznie jest plastikowy zbiornik na wodę. Niestety nie da się go chyba wymontować w warunkach domowych. Trudno było go oczyścić z powodu utrudnionego dostępu ale poradziłem sobie za pomocą wyciora i strzykawki do usunięcia wody. Problem nieprzyjemnego zapachu już nie występuje.
Dziękuję za pomoc.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Lodówka LG GC-399SLQW - bardzo nieprzyjemny zapach z tyłu lodówki
Strona 1 z 1