Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy

krzem3 20 Cze 2013 12:39 34251 49
  • Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy

Nadszedł czas na pokazanie nowatorskiego wzmacniacza stereo zbudowanego na lampach mocy QQE03/12. Lampy przeznaczone były do pracy w urządzeniach nadawczych, przeważnie w stopniach wyjściowych radiotelefonów FM, na wysokich częstotliwościach. Lampy w zasadzie trudne, mogły stwarzać różne niespodzianki w postaci wzbudzenia i oscylacji. Wzmacniacz pracuje w trybie pentody Push Pul 2 X QQE03/12 w KL. AB. Na początku projektu, miały być zastosowane transformatory wyjściowe w układzie Quad, lecz nastąpiły pewne trudności w realizacji. W jednej bańce lampy pracują dwie pentody o mocy 2 X 5W, wspólna siatka 2 oraz katoda. W układzie przedwzmacniacza pracują następujące lampy: Stopień wejściowy 1 X ECC-82, odwracacz fazy 1 X EC-92, wysterowanie 1 X ECC-82, wszystkie lampy pracują w jednym kanale. Dalszą część opisu i zdjęcia zamieszczę po przygotowaniu.

Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy

Pozdrawiam,
    krzem3

Fajne!
  • #2 20 Cze 2013 13:28
    szczodros
    Poziom 18  

Gdyby nie trochę nierówne otwory wentylacyjne z tyłu obudowy uwierzyłbym, że jest jak z fabryki! Gratuluję udanej konstrukcji.

Jaki jest koszt całości i skąd kolega ma takie gałki? Oraz po co wejście 12V?

• #3 20 Cze 2013 15:12
    krzem3
    Poziom 17  

W pierwszej wersji miałem zamontować wentylator i kilka otworów było wcześniej wywierconych,nie mogłem już trafić z odległościami pomiędzy otworami. Mam drugi panel bez otworów, wiercenie sposobem domowym to męka, więc poczekam do zimy. Wejście +12V służy do podłączenia napięcia z osobnego zasilacza przeznaczonego dla konwertera cyfrowo-analogowego DAC. Kosztów nie mam zwyczaju podliczać, przeważnie wychodzą większe, a każdy będzie miał inne. O obudowie wzmacniacza i gałkach napiszę w dalszej części wątku

krzem3

• #4 20 Cze 2013 15:32
    krzem3
    Poziom 17  

Potencjometr Alps 2 X 50/K.

Pozdrawiam
    krzem3

• #5 20 Cze 2013 16:00
    szymon122
    Poziom 36  

Pięknie to wygląda. Szkoda, że lampy siedzą w środku. Czemu 6 lamp leży bokiem? Nie boisz się, że mogą się uszkodzić? Powiedz coś więcej o układzie DAC. Sam go robiłeś? Obudowę sam zrobiłeś?

• #6 20 Cze 2013 16:12
    Freddy
    Poziom 43  

szymon122 napisał:
    Czemu 6 lamp leży bokiem? Nie boisz się, że mogą się uszkodzić?
    Kto Ci powiedział, że mogą się uszkodzić ? Bez problemu mogą tak pracować.

• #7 20 Cze 2013 16:18
    krzem3
    Poziom 17  

Ustawienie płytek w pionie zajmuje mniej powierzchni,a zastosowane lampy mogą pracować w poziomie. Lampy niezależnie od montażu są i tak narażone na uszkodzenie mechaniczne. DAC jest firmowy,o obudowie będzie informacja i zdjęcia.

Pozdrawiam
    krzem3

• #8 20 Cze 2013 17:23
    398216
    Usunięty  
  • #9 20 Cze 2013 17:55
    krzem3
    Poziom 17  

Jak wszyscy wiemy każdy ma swój punkt widzenia, lubię panele wyzywające, trzy gałki, kilka diod i czarne wskaźniki, mam jeszcze białe w zapasie. Kilka wzmacniaczy wykonałem na typowych lampach, teraz przyszła pora na lampy stosowane dawniej w modulatorach, też audio.Wniosek jest taki, że nigdy nie wykonamy urządzenia o idealnym wyglądzie, choć będziemy dopieszczać, pozłacać. Wycieraczki też się przydadzą jak pada deszcz, szkoda że nie ma większych. Co do uzyskanego dźwięku, to nie wypada mi wydziwiać z opisami, dla starszego emeryta wystarczający. Dziękuję za ocenę techniczną,najważniejszą.

Pozdrawiam

• #10 20 Cze 2013 21:35
    krzem3
    Poziom 17  

Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy

Obudowa wzmacniacza.

Obudowa zakupiona jako uszkodzony amplituner, została zmodyfikowana do projektu urządzenia. Wykonana jest z dość solidnej sztywnej blachy stalowej. Panel przedni od strony zewnętrznej jest nowy, z blachy stalowej o grubości 1,5mm. Panel tylny również nowy o takiej samej grubości. Pokrywa górna jest wykonana z dość cienkiej blachy, lecz ma mnóstwo otworów wentylacyjnych. Wiadomo, że na wzmacniaczu nie można położyć innej konstrukcji, ponieważ zasłoni cyrkulację powietrza. W tym wypadku grubość blachy nie ma już specjalnego znaczenia.

krzem3

• #11 20 Cze 2013 22:30
    bobo
    Poziom 28  

Nie będę pisał zachwytów, bo już "nasłodzone" jest co niemiara. Mam tylko drobne uwagi, w sumie to może małej wagi, skoro kolega tak perfekcyjnie wykonał ten wzmacniacz:
    1. można było dać tulejki dystansowe zamiast nakrętek
    2. z tyłu wzmacniacza, jakoś tak łyso wyglądają bezpieczniki, można było je opisać, wyjścia głośnikowe ładniej by wyglądał opis z zaznaczeniem L - R
    Jednym słowem, dopracowanie napisów, jak wiadomo to koszmarna robota, ale jak już robić to kompletnie.
    Pozdrówka

• #12 20 Cze 2013 22:33
    krzem3
    Poziom 17  

Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy

Prace montażowe.

Zastanawiałem się, czy opisywać oraz zamieszczać zdjęcia skrótowo, ale jak jest zainteresowanie to pokażę więcej. Płytki wzmacniacza wykonane są z blachy aluminiowej o grubości 1,5 mm, na których zamontowane są listwy montażowe, wykonane z laminatu o grubości 1,5 mm. W pobliżu tylnego panelu zamontowany jest transformator sieciowy, wykonany technologią pod wzmacniacze audio przez firmę Toroidy. Obok zamontowana jest wspólna płytka zasilaczy L-R z pojemnością filtrującą 2 X 1150uF.

Po lewej stronie TS patrząc od tyłu zamontowana jest pionowo płytka, na której po obydwu stronach usadowione są układy wspomagające: Soft start, układ opóźniający włączenie napięć anodowych wraz zasilaczem +12V. Obok na listwie montażowej przykręconej do chassis jest zasilacz napięcia stałego 6,3V, dla lamp przedwzmacniaczy z pojemnością filtrującą 20 000uF. Lampy QQE03/12 stopnia mocy zasilane są napięciem przemiennym 6,3V symetryzowanym potencjometrem 100R.

Krzem3

• #13 20 Cze 2013 22:53
    Mark II
    Poziom 19  

Czy oba systemy QQE3/12 połączone są równolegle?
    Jeżeli chodzi o estetykę, ta minimalistyczna płyta czołowa wygląda świetnie. Wnętrze jest wzorem do naśladowania. Jeszcze takie pytanie: czy te pomarańczowe złączki na chassis lamp mocy, są w takim miejscu z jakiegoś konkretnego powodu?

• #14 20 Cze 2013 23:10
    krzem3
    Poziom 17  

bobo napisał:
    Nie będę piał zachwytów, bo już "nasłodzone" jest co niemiara. Mam tylko drobne uwagi, w sumie to może małej wagi, skoro kolega tak perfekcyjnie wykonał ten wzmacniacz:
    1. można było dać tulejki dystansowe zamiast nakrętek
    2. z tyłu wzmacniacza, jakoś tak łyso wyglądają bezpieczniki, można było je opisać, wyjścia głośnikowe ładniej by wyglądał opis z zaznaczeniem L - R
    Jednym słowem, dopracowanie napisów, jak wiadomo to koszmarna robota, ale jak już robić to kompletnie.
    Pozdrówka

1. Nakrętkami lepiej i wygodniej wyregulować odległości pomiędzy listwą montażową a płytką, to dopiero widoczne przymiarki montażowe,stosuję i tulejki.

2. Wzmacniacz jeszcze nie jest opisany na 100%, zabrakło papieru transferowego, sporo idzie do kosza i prawda że to koszmarna robota. Bezpieczniki i gniazda będą do końca opisane, ale wzmacniacz nie jest przecież na półkę sklepową.

PS

Moim zdaniem - bez sensu jest oznaczenie gniazd głośnikowych L - R jeżeli gniazda są zamontowane po lewej i prawej stronie wzmacniacza.

Pozdrawiam
    krzem3

Dodano po 15 [minuty]:

Mark II napisał:
    Czy oba systemy QQE3/12 połączone są równolegle?
    Jeżeli chodzi o estetykę, ta minimalistyczna płyta czołowa wygląda świetnie. Wnętrze jest wzorem do naśladowania. Jeszcze takie pytanie: czy te pomarańczowe złączki na chassis lamp mocy, są w takim miejscu z jakiegoś konkretnego powodu?

Stopnie mocy pracują w trybie pentody Push Pull.
    Dwa złącza służą do połączenia anod lewego i prawego kanału z transformatorami wyjściowymi. Złącza zastosowałem dla wygodniejszego i sprawnego wyjęcia płytki mocy,miejsce zamocowania nie ma tu szczególnego znaczenia.

krzem3

• #15 21 Cze 2013 11:30
    jaromas
    Poziom 12  

1. Dlaczego nie umieściłeś zasilacza 12V wewnątrz obudowy?

2. Dlaczego użyłeś wtyczek/gniazd RCA wewnątrz wzmacniacza (dolny lewy róg na ostatnim zdjęciu)?

• #16 21 Cze 2013 11:49
    cirrostrato
    Poziom 36  

Wszyscy szukają dziury w całym, wzmacniacz elektrycznie naprawdę dopracowany (więcej informacji u konkurencji na trioda.pl) a lampy końcowe nówki do kupienia dalej po kilka złotych (Siemensa) może warto kupić na zapas aby potem nie żałować.....

• #17 21 Cze 2013 12:01
    krzem3
    Poziom 17  

1. Zasilacz jest oryginalny z wtyczką do gniazda sieciowego 230V, brak zakłóceń od TS. Z Dac można również korzystać po wyłączeniu wzmacniacza,wyjście RCA OUT.

2. Ponieważ DAC posiada gniazda RCA, to jest połączenie z płytką sygnałową.

Pozdrawiam
    krzem3

• #18 21 Cze 2013 15:57
    BatoonPL
    Poziom 5  

Fajnie ci to wyszło. Wszystko jak fabryczne, precyzja I klasa hehe.
    Miło by było gdyby zawitała tu bardziej rozbudowana dokumentacja techniczna. Chętnie obejrzę sobie schemacik ;)

• #19 21 Cze 2013 17:03
    krzem3
    Poziom 17  

Końcówka mocy 2 X QQE03/12 Push Pull w trybie pentody.

Napięcie zasilania dla Ra +330V, napięcie na siatkę 2 max +200V obniżone diodami Zenera 4 X 27V/27V, dodatkowa filtracja napięcia. Regulacja napięcia na siatki 1 odbywa się potencjometrami montażowymi 1K, osobna dla każdej siatki i wynosi 21,5V względem katody. W katodach pracują diody Zenera 2 X 12V/5W na jeden kanał. Kondensatory sprzęgające 220 nF/630V firmy Vishay.

Płytki przedwzmacniaczy.

Stopień wejściowy zrealizowany jest na lampie ECC-82, odwracacz fazy na lampie EC-92, wysterowanie stopnia mocy na lampie ECC-82. Kondensatory sprzęgające firmy Vishay, NKP Wima. Wejście i wyjście sygnału zrealizowane jest na złączach miniaturowych. Listwa zasilająca ustalająca napięcia dla poszczególnych stopni z dodatkową filtracją 2 X 470uF/400V, pomiędzy stopniami dodatkowe elektrolity 10uF/470V. Polipropylenowe kondensatory od sprzęgające AV, rezystory ceramiczne o mocy 5W, gniazda bezpiecznikowe. Zasilanie napięciami poszczególnych układów przedwzmacniaczy, stopni mocy przez dwa złącza wysokonapięciowe po 12 pin-10A. Lampy ECC-82 zamontowane poziomo zabezpieczone są sprężynkami, oprócz małej EC-92. Ostatnie dwa zdjęcia przedstawiają komplet zmontowanych płytek wzmacniacza

Krzem3

Scaliłem.
    CMS

Gotowe płytki wzmacniacza z osadzonymi lampami.

Wskaźniki wychylne z układem wzmacniającym analogowy sygnał wejściowy z płytki sygnałowej, również wyjściowy z DAC. Pokazane przełączniki do Standby - Start, potencjometr Alps 2 X 50K, selektor IN wejść sygnałowych przełączanych przekaźnikami - zastosowanie do audio.

Końcowa faza montażowa.

Widoczne zamontowane transformatory wyjściowe, wykonane są przez HAIKU AUDIO Kraków. Płyta z końcówką mocy zamontowana jest na wstępie pionowo, z uwagi na uruchomienie i ewentualną modernizację układów wzmacniacza. Ostatnie zdjęcie to DAC od środka, bardzo potrzebny dla przyłączenia sygnałów cyfrowych - optical – coaxial, daje możliwość w jakimś stopniu poprawę dźwięku. DAC zamontowany jest nad płytką sygnałową z 3 wejściami analogowymi +wyjście z DAC out przydatne do podłączenia różnych urządzeń.

Krzem3

cdn.

Scaliłem.
    CMS

Zakończenie montażu oraz uruchomienie wzmacniacza.

Mógłbym napisać, że od przełączenia z pozycji Standby do pozycji Start było wszystko w porządku, oczywiście że nie. Wykonałem pomiary napięć anodowych, podłączyłem oscyloskop, okazało się że dolna połówka sinusoidy ma zaokrąglone wierzchołki przy większym wysterowaniu amplitudą. Podejrzewałem nawet transformator wyjściowy, lecz zwarcie o różnym czasie powodowała malutka blaszka cyny, pomiędzy nóżkami lampy wysterowania. Regulację napięć na siatki 1 lamp mocy, również potraktowałem ulgowo, co było przyczyną spadku mocy. Już po dokładnym wyregulowaniu napięcia 21,5V na siatki 1, podrasowałem jeszcze lampy wysterowania, uzyskana moc wzmacniacza to prawie 2 X 20W, jest zadowalająca jak na tak małe lampy. O wspaniałej jakości dźwięku nie będę pisał, nie jestem audiofilem, a to nie forum Audio Stereo. Jak wykonam zdjęcia prostych pomiarów, to postaram się zamieścić. Panel przedni jeszcze przed nałożeniem napisów. Teraz oczekuję zapytań.

PS
    Kto z forumowiczów w czynie społecznym przerysuje komputerowo schemat przedwzmacniacza, ze schematu ręcznie narysowanego, lepiej by to wyglądało. Schematy zamieszczę bez pobierania punktów.

Pozdrawiam
    krzem3

• #20 22 Cze 2013 20:18
    398216
    Usunięty  
  • #21 22 Cze 2013 21:15
    krzem3
    Poziom 17  

Witam.

Zakupiłem dwie pary wskaźników oraz mam zapasowe szybki, więc się nie martwię.
    Możliwość uszkodzenia jest minimalna, a żarówki wkładane są z oprawką, nie tak jak np w magnetofonie Koncert itp do przylutowania. Wspominał kolega o czarnym kolorze wskaźników, założyłem na próbę białe wskaźniki i doszedłem do wniosku że jest słaba czytelność i rażąco działają na oczy przy przyciemnionym świetle. Sam kolega zauważy, że trudno pewne rzeczy pogodzić nawet dla siebie, a co dopiero dużej liczbie forumowiczów oglądających urządzenie.

Pozdrawiam
    krzem3

• #22 22 Cze 2013 21:51
    398216
    Usunięty  
  • #23 22 Cze 2013 23:14
    krzem3
    Poziom 17  

Dość dobrze wygląda grafika, ale ja nie jestem zwolennikiem grzebania przy wskaźnikach, jak mam firmowe i w dodatku jeszcze na zapas.

krzem3

• #24 22 Cze 2013 23:33
    398216
    Usunięty  
  • #25 23 Cze 2013 16:53
    krzem3
    Poziom 17  

Transformatory wyjściowe Push Pull Raa 5K wykonane z pewnym zapasem mocy, od HAIKU AUDIO z Krakowa. W początkowej fazie uruchomienia wzmacniacza, zamontowałem dużo większe 10 sekcyjne transformatory znanej firmy, z niedopasowanym do użytych lamp Raa 6,6K. Pomiary wykazały nawet bardzo obiecujące wyniki, przy 1 KHz - 18W przed obcinaniem wierzchołków, między innymi bardzo dobrą stabilność wzmacniacza. Przebieg prostokąta przy mocy 10W, 16W, 20W nie zmienia kształtu, brak wzbudzeń i widocznych oscylacji.

krzem3

Scaliłem.
    CMS

Kolega moderator dj-MatyAs napisał.

Do czego zmierzam - o ile wnętrze jest wycyzelowane wręcz idealnie i z głową, to zabrakło tego przy projektowaniu płyty czołowej. W takich wypadkach (projekt, przymiarka, wstępne rysunki) zawsze lepiej jest rozejrzeć się i pokombinować : Te wskaźniki mam, czy jak, je zastosuję będzie pasowało do reszty... A jak nie te, to jakie? Skąd? I dopiero w momencie gdy mamy już wszystkie elementy składowe do budowy panela - podchodzimy jeszcze raz do projektu i rozrysowaniu całości. Jak się podoba - OK, a jak nie... Dwa wyjścia: Albo znów mozolne szukanie jakiejś duperelki (wskaźnik, gałka, przełącznik, przycisk), albo zmiana koncepcji...

Jak mówiłem - samo wykonanie techniczne - ideał. Zabrakło wyłącznie "dopieszczenia" płyty czołowej (co w tak zaawansowanym projekcie powinno być na równi z resztą wykonania).

krzem3 napisał.

Wróciłem do kolegi postu, po kilkakrotnym przeczytaniu wyobraziłem sobie, że jestem na lekcji u Pana dj-MatyAs, który mnie poucza jak mam wykonać własny projekt. Linijka gałka, przełącznik, wskaźniki, projekt na papierze. Kolega myślał, że wyliczenie i naniesienie otworów na panelu przednim, tylnym to było wykonane bez suwmiarki i linijki. Czytając pouczeń, uśmiałem się z kolegi uwag dotyczących projektowania w głowie i na papierze. Nie przypuszczam, aby kolega nie widział drogich wzmacniaczy ze wskaźnikami wychylnymi, rozmiarami nie są większe i nawet specjalnie nie ładniejsze. Co do koloru, to nie jest złoty a podbarwienia wychodzą w zależności od oświetlenia pomieszczenia i padania światła. Zamieszczone zdjęcie wzmacniacza, to prawie kolor jaki jest w rzeczywistości, Nie wiem dlaczego kolega widzi tutaj sprzeczność kolorystyki panela z czarnymi wskaźnikami. Projektujący ma własną wyobraźnię co do końcowego wyglądu urządzenia, szczególnie jak przeznaczone jest do własnego użytkowania. Dodam, że projektowanie nie jest mi obce, związane było ściśle z moim zawodem.

PS
    Najbardziej rozbawiły mnie zainstalowane wycieraczki. Trochę humoru nie zaszkodzi.

Pozdrawiam
    krzem3

• #26 25 Cze 2013 10:42
    bartods
    Poziom 16  

Nie rozumiem zarzutów niektórych kolegów, widać że kolega krzem3 przyłożył się do projektu. Panel czołowy wygląda naprawdę dobrze, potrzebuje może troszkę minimalnej kosmetyki, mi tylko nie przypodobały się śruby mocujące panel, ale to rzecz gustu. Lampy jak koledzy wspomnieli mogły by być na zewnątrz, na pewno bardzo poprawiło by to stylistykę wzmacniacza, ale to też rzecz gustu. Ogólnie wzmacniacz bardzo ładnie wykonany, niestety nie da się wyglądem ocenić jak to gra, ale i tak pewnie świetnie. Oby tak dalej krzem3 . Pozdrawiam.

• #27 25 Cze 2013 10:55
    398216
    Usunięty  
  • #28 25 Cze 2013 12:21
    krzem3
    Poziom 17  

bartods napisał:
    Nie rozumiem zarzutów niektórych kolegów, widać że kolega krzem3 przyłożył się do projektu. Panel czołowy wygląda naprawdę dobrze, potrzebuje może troszkę minimalnej kosmetyki, mi tylko nie przypodobały się śruby mocujące panel, ale to rzecz gustu. Lampy jak koledzy wspomnieli mogły by być na zewnątrz, na pewno bardzo poprawiło by to stylistykę wzmacniacza, ale to też rzecz gustu. Ogólnie wzmacniacz bardzo ładnie wykonany, niestety nie da się wyglądem ocenić jak to gra, ale i tak pewnie świetnie. Oby tak dalej krzem3 . Pozdrawiam.

W kilku moich wzmacniaczach, po 14, 16 lamp było osadzonych na zewnątrz obudowy,w ostatnich dwóch wzmacniaczach lampy schowałem do środka. Jestem zawsze zdania, że należy dążyć aby projekty się nie powtarzały,szczególnie mam na myśli wygląd zewnętrzny urządzenia. Kilka renomowanych firm od lat produkuje wzmacniacze z lampami schowanymi wewnątrz obudowy. Dalej już nie będzie,czas zakończyć zabawę. Dziękuję za ocenę.

Pozdrawiam
    krzem3

Dodano po 19 [minuty]:

dj-MatyAS napisał:
    krzem3 napisał:
    Wróciłem do kolegi postu, po kilkakrotnym przeczytaniu wyobraziłem sobie, że jestem na lekcji u Pana dj-MatyAs,
    Rozumiem, że zamiast tego co miałem na myśli pisząc powyższe opinie oczekiwał Kolega jedynie zachwytów i uniesień z cudowności Kolegi projektu?
    Zawsze myślałem, ze po to się zamieszcza cokolwiek w DiY, aby skonsultować swoje wyobrażenia z wyobrażeniami i doświadczeniami innych, no, ale skoro Kolega uważa, że nie wolno zwracać uwagi na możliwość skorzystania z doświadczeń innych - trudno.
    Powodzenia życzę w rozwijaniu własnych zainteresowań...nie koniecznie związanych z elektroniką.

Nie oczekuję od kolegi moderatora zachwytów na cześć mojej konstrukcji, a sugerowanie swoich pomysłów mając na uwadze, że konstrukcja jest zakończona, jest co najmniej niepoważne. Szukanie na siłę miejsca do przyklejenia komuś łatki często bywa niewypałem. Dziękuję za propozycję w rozwijaniu zainteresowań, jestem na emeryturze więc mam sporo możliwości.

Pozdrawiam
    krzem3

• #29 25 Cze 2013 12:23
    398216
    Usunięty  
  • #30 25 Cze 2013 19:01
    krzem3
    Poziom 17  

Ja mam na myśli poprawić wygląd pokręteł, na zbliżeniu widać plamki i małe porysowania. Jedno wyjście to pomalowanie w kolorze panela, lub w czarnym kolorze wskaźników. Co Kolega moderator o tym sądzi?

krzem3

Dodano po 5 [godziny] 53 [minuty]:

Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy Wzmacniacz Push Pull 2 X QQE03/12 w stopniu mocy

Zamieszczone zdjęcia przedstawiają przebieg figur geometrycznych przy mocy wyjściowej 10W, 16W, 20W. Do pomiarów użyłem transformatory wyjściowe przy Raa 6,6K, sugerowane to Raa 5K. Zdjęcia wykonane pod światło ze względu na istniejące warunki domowe. Pomiary zamieściłem w celu poglądowym i porównawczym. Przełącznik miernika mocy ustawiony w pozycji 100W/8ohm, miliwoltomierza przy 30V/30dB.

krzem3

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME