Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio sony- przeróbka na wzmacniacz

gohst5 21 Cze 2013 11:03 1755 5
  • #1 21 Cze 2013 11:03
    gohst5
    Poziom 8  

Witam jestem nowy na forum i to mój pierwszy temat ale wydaje mi się ze dział jest odpowiedni.A więc wracając do tematu znalazłem radio firmy Sony model xr 1800r
    i pytanie czy da rade zrobić z tego jakiś wzmacniacz ?

Radio sony- przeróbka na wzmacniacz Radio sony- przeróbka na wzmacniacz Radio sony- przeróbka na wzmacniacz Radio sony- przeróbka na wzmacniacz Radio sony- przeróbka na wzmacniacz

• #2 21 Cze 2013 11:15
    nyquist
    Poziom 24  

Chciałbyś go użyć jako wzmacniacz w instalacji car-audio, czy w domu?
    Odkręć układ końcówki mocy od radiatora i sprawdź co to właściwie jest, będzie wówczas można ocenić, czy zabawa w przeróbki jest warta zachodu...

• #3 21 Cze 2013 15:28
    NPA1
    Poziom 8  

Sprawdz nazwe ukladu na radiatorach.
    A nie ma wejscia AUX ?
    Albo kasete z Jackiem kup i wtedy podepniesz do komputera/lub czegos innego.
    Ale wedlug mnie to takie przerobki nie sa warte zachodu.
    Mala moc wyjsciowa i w dodatku zasilacz trzeba zrobic.

• #4 21 Cze 2013 17:44
    gohst5
    Poziom 8  

Jako wzmacniacz w domu a zasilacz jakis stary z kompa mam

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

Końcówka to Sony 490-48 i jeszcze jest napisane 8jakis znak wyglądający na "A" 3 bądź jest to 4 lecz jakoś nie wyglada..

Dodano po 9 [minuty]:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1401526.htm więc jest tam 4x34w przy 4ohm

• #6 22 Cze 2013 14:18
    nyquist
    Poziom 24  

Jeżeli wystarczy ci sama końcówka mocy, bez regulacji głośności, barwy itd. to pomogę.
    Zlokalizuj wejścia sygnałowe końcówki. Wspomniany układ jest zgodny z HA13158, więc zgodnie z notą katalogową wejścia sygnałowe powinny znaleźć się na nóżkach: 1, 11, 13, 23. Najpierw musisz odseparować je poprzez albo przecięcie odpowiednich ścieżek, albo wylutowanie wybranych elementów w torze - nad tym musisz popracować sam, to ty masz radio przed sobą, my go nie widzimy ;-) No chyba, że podrzucisz tu schemat radyjka, to ewentualnie podpowiemy co usunąć. Następnie wyprowadzasz wejścia na zewnątrz i w sumie powinno już działać.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME