Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 23 Cze 2013 15:50
    novatess
    Poziom 4  

Witam wszystkich,mam taki problem,kupiłam telewizor Thomson 32 HU 4253 LED i jestem z niego zadowolona oprócz jednej kwestii,otóż telewizor nie odtwarza filmów z dysku przenośnego Packard-Bell 320 GB,natomiast filmy z pendriva odtwarza,system plików dysku to NTFS,pendriva FAT32,czy ktoś z szanownych kolegów pomoże kobiecie,będę bardzo wdzięczna za pomoc,pozdrawiam.

• #2 23 Cze 2013 17:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

novatess napisał:
    telewizor nie odtwarza filmów z dysku przenośnego Packard-Bell 320 GB,natomiast filmy z pendriva odtwarza,system plików dysku to NTFS,pendriva FAT32

Czy to trochę nie daje do myślenia, że na dysku też powinien być FAT 32 :) .

• #3 23 Cze 2013 17:54
    novatess
    Poziom 4  

Owszem,daje do myślenia ale dysk mam załadowany filmami i nie chciała bym ich utracić,dodam że mam w drugim pokoju telewizor Samsung 40eh5300 led i odtwarza filmy z dysku i pendriva bez problemu,czy nie ma jakiej rady aby to zmienić.

Dodano po 5 [minuty]:

Boję się cokolwiek kombinować z dyskiem żeby go nie uszkodzić.

• #4 23 Cze 2013 18:52
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

novatess napisał:
    Owszem,daje do myślenia ale dysk mam załadowany filmami i nie chciała bym ich utracić,dodam że mam w drugim pokoju telewizor Samsung 40eh5300 led i odtwarza filmy z dysku i pendriva bez problemu

Co firma to inny "obyczaj" i to co Ci działa na jednym, to wcale nie musi na innym!
    novatess napisał:
    czy nie ma jakiej rady aby to zmienić.

Zmienić system plików.
    novatess napisał:
    Boję się cokolwiek kombinować z dyskiem żeby go nie uszkodzić

To jak chcesz zmienić system plików?.
    Poza tym, nie da się bezboleśnie zmienić NTFS na FAT32, można spróbować Partition Magiciem, ale robisz to TYLKO NA WŁASNE RYZYKO.
    Nikt Ci nie zagwarantuje, że to się w ten sposób uda (by nie stracić danych).
    Jedyny sposób na 100% działający to, przegrać wszystko na inny dysk, sformatować ten co chcesz na FAT32 i zgrać wszystko z powrotem, choć musisz wiedzieć, że filmy DVD mogą się wtedy nie przekopiować, bo system FAT32 nie pozwala zrobić katalogu z plikami większego niż 4 GB.

• #5 23 Cze 2013 19:39
    Montrres
    Poziom 21  

KOCUREK1970 napisał:
    bo system FAT32 nie pozwala zrobić katalogu z plikami większego niż 4 GB

Katalog owszem. To jest dopuszczalny rozmiar pojedynczego pliku.
    Jeśli telewizor go nie czyta to zapewne chodzi o system plików jak pisał kolega. Choć dziwię się że jest z tym problem. A dysk jest widziany przez telewizor?

• #6 23 Cze 2013 20:03
    novatess
    Poziom 4  

Tak dysk jest widziany tv,gdy kliknę na wybrany film wychodzi informacja<plik jest uszkodzony>.

• #7 23 Cze 2013 22:43
    Montrres
    Poziom 21  

To znaczy że system plików nie ma nic do rzeczy i może zostać tak jak jest. Może film jest w nieodpowiednim formacie. W instrukcji powinno być wszystko opisane.

• #8 23 Cze 2013 22:56
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Montrres napisał:
    To znaczy że system plików nie ma nic do rzeczy i może zostać tak jak jest.

Ciekawe, bo:
    novatess napisał:
    otóż telewizor nie odtwarza filmów z dysku przenośnego Packard-Bell 320 GB,natomiast filmy z pendriva odtwarza,system plików dysku to NTFS,pendriva FAT32

novatess napisał:
    dodam że mam w drugim pokoju telewizor Samsung 40eh5300 led i odtwarza filmy z dysku i pendriva bez problemu

Info z instrukcji obsługi tego tv:
    Obsługa wyłącznie pamięci masowych USB
    sformatowanych w systemie FAT32.

• #9 24 Cze 2013 07:17
    novatess
    Poziom 4  

Witam ponownie,może źle zrozumiałam,ale czy dysk przenośny to nie jest pamięć masowa?,w instrukcji nie ma wzmianki w jakim systemie plików mają być odtwarzane,po drugie tu nie chodzi o jeden film jak kolega Montrres napisał,ale o wszystkie pliki z filmami i zdjęciami,pozdrawiam z Jury krakowsko-częstochowskiej.

• Pomocny post
    #10 24 Cze 2013 10:48
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

novatess napisał:
    czy dysk przenośny to nie jest pamięć masowa?,

Oczywiście, że jest, ale system plików na tym dysku jest w NTFS a MUSI dla tego tv być w FAT32.
    novatess napisał:
    w instrukcji nie ma wzmianki w jakim systemie plików mają być odtwarzane

A tutaj, zaznaczyłem na żółto:

Telewizor Thomson 32 HU 4253 - Telewizor nie odtwarza filmów z dysku przenośnego

• #11 24 Cze 2013 13:02
    novatess
    Poziom 4  

Dziękuję za sprowadzenie mnie na ziemię,ale w tych sprawach jestem bardzo zielona,jak to kobieta,nie doczytałam właśnie tego odnośnika a powinnam,sprawa się wyjaśniła,pozdrawiam serdecznie. :D

• #12 24 Cze 2013 19:55
    Montrres
    Poziom 21  

Dziwne, bo skoro widzi zawartość jako uszkodzoną to byłem przekonany że system nie będzie miał z tym nic wspólnego. Cóż pomyliłem się.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty