Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 47 - 50 cali, a może więcej... do 3900 zł

luminance 25 Cze 2013 10:25 3783 13
  • #1 25 Cze 2013 10:25
    luminance
    Poziom 5  

Witam serdecznie,
    poszukuję porady odnośnie odpowiedniego modelu telewizora LED. Wspólnie z narzeczoną przymierzamy się do zakupu. Będzie to pewnie zakup na raty w sklepie RTV Euro AGD. Poniżej przedstawiam odpowiedzi na pytania, które mam nadzieję przybliżą Was do udzielenia pomocy, a mnie do jakiegoś konkretnego modelu i być może wyboru ostatecznego.

Dziękuję ogromnie :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    - 25m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    - 4,3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    - dwie :) może trzy, jak się piesek nauczy wchodzić po schodach :D

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    - na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    - ma stać na szafeczce

6. Jak słońce świeci w pokoju?
    - w zależności od pory dnia, najpierw z lewej strony ekranu, później za ekranem (oczywiście okna można przesłonić roletą)

7. Jaki masz obecnie telewizor?
    - był to do niedawna 42 calowy LCD LG, jednak oglądany ze znacznie mniejszej odległości

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    - dobrze by było aby posiadał złącza HDMI - przynajmniej dwa, powinien również umożliwiać odtwarzanie materiałów video, zdjęć z pendrive USB, do tego możliwość wyprowadzenia cyfrowego dźwięku, możliwość podłączenie zwykłej wieży (czyli dwa kanały L/R), ewentualnie powinien też dawać nam możliwość podłączenia kina domowego (cyfrowym złączem, lub systemem kina domowego np. 5.1, które takiego wejścia cyfrowego nie posiada - czyli jednym słowem, niemal na każdą ewentualność.
    Zależy nam również aby obraz "nie szarpał", aby był płynny.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    - na początku z anteny zewnętrznej wolno-stojącej, za jakiś czas może z "kablówki".

10 .Jakie urządzenia?
    - konsola (ps3 o ile ma to jakiekolwiek znaczenie), pendrive, kablówka, może aparat aby obejrzeć zdjęcia, telefon wyprowadzony kablem miniUSB (choć to ostatnie nie jest niezbędne).

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    - po godzinie 18:00 - ze 3 - 4 godzinki, w weekendy pewnie trochę dłużej.

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    - ciężko mi się określić, w pracy mam monitor matowy i bardzo mi się podoba fakt, że nie ma problemów pojawiających się odblasków światła słonecznego. Nie jest to wymóg, szczególnie, że będzie to dodatkowy koszt, którego raczej staramy się uniknąć.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    - programy typu Discovery, wiadomości :) , a głównie są to filmy (akcji, fantastyczne, horrory..., seriale. Bardzo rzadko gry, a jeżeli już to z reguły dynamiczne, gdzie coś się dzieje dookoła :)

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    - nie, od tego mam komputer.

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    - tak choć będzie to raczej granie raz na wielki X czasu, nie jesteśmy typowymi graczami :) choć lubimy tego typu rozrywkę od czasu do czasu.

16. Preferencje co do marki?
    Nie przepadam za LG, bardzo spodobał mi się obraz Toshiby 40-calowej, 100Hz - jednak jest ona zbyt mała na wspomnianą wcześniej odległość. Ogólnie brak preferencji wobec konkretnej marki / producenta.

17. Preferencje co do wielkości?
    - myślimy nad telewizorem o wielkości przekątnej od 47 cali.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    - częsty brak płynności wyświetlanego obrazu, co widuję na przykład w sklepach podczas wyświetlania białych napisów końcowych na czarnym tle.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    - późnymi popołudniami

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    - do kwoty w okolicach 3800 - 3900 zł (w dodatku szukamy raczej spłaty ratalnej, choć to nie ma znaczenia - chodzi o konkretne, dobre modele TV.)

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    - przyznam, że w kinie obojgu nam ciężko się skupić na obrazie 3D (i wcale w tym momencie nie mam na myśli skupiania się na czymś innym :D ) dlatego też jest to obojętne czy technologia 3D będzie czy też jej nie będzie. Chyba, że 3D jakie przedstawia telewizor ma kompletnie inny odbiór wobec tego co przedstawia projekcja kinowa.

• #3 25 Cze 2013 23:13
    jacekRCA
    Poziom 25  

Trzy osoby przed TV w przyszłości, nie wpadłem że chodzi o pieska :). Matowa matryca może zawęzić wybór do zaledwie kilku opcji, lepiej brać standardową.

Powinny Was zainteresować LG 47LA667S i LG 47LM669S, nawet pomimo uprzedzenia dla marki. Ten pierwszy jest z tego roku, drugi z poprzedniego. Oba są nieźle naszprycowane funkcjonalnościami. Słyszeliście o pilocie Magic Remote? Technologia 3D pasywna, czyli ta co w kinach jest. Wg mnie w kinie lepiej się ogląda ze względu na wielkość obrazu, ale jedną z dobrych rzeczy którą LG zrobiło to właśnie przeniesienie kina 3D do domów.

LG oferuje coś takiego jak Dual Play, świetna rozrywka dla dwojga osób.

• #4 26 Cze 2013 10:35
    luminance
    Poziom 5  

jacekRCA - tak, trzecia osoba to piesek :) boi się jeszcze wchodzić po schodach, siedmiomiesięczny wilczur :D

W zasadzie nie mam uprzedzenia do marki LG, oglądałem jedynie obraz na ekranie LCD i w momencie gdy pokazywał sygnał SD, nie wyglądało to najlepiej. Choć może dokonałem zbyt powierzchownej oceny, bowiem obraz ze źródła nadającego FullHD, BlueRay był bardzo ładny włączając w to kolory. Pierwszą styczność z podświetlaniem LED miałem właśnie gdy brak kupił Toshibę 40 cali, spora różnica, nawet dla takiego laika jak ja. Niestety nie znalazłem tych modeli, które poleciłeś, w promocji ratalnej, a bardzo mi na tym także zależy, tak czy owak dzięki ogromne.

Poszukałem informacji o Magic Remote i przyznam, że obsługa telewizora za pomocą gestów i mowy brzmi ciekawie, choć pewnie ciężko się do tego przyzwyczaić.

Dziękuję bardzo za pomoc :)

LOCOLOCO - wspomniane "pięćdziesiątki" troszkę przekraczają budżet, choć pewnie dziś mocno się zastanowimy nad tym z narzeczoną, chyba nie będziemy celować w plazmowe ekrany.

Thomson 47FU876 - ciekawie wygląda podstawka, dość niespotykana, choć pewnie zbyt mało jeszcze widziałem. Pierwszy raz chyba w opisie telewizora widzę tak krótki czas reakcji 4ms - zatem nie powinno pojawić się "smużenie" za szybciej poruszającym się obiektem lub efekt "przeskoku", jakby brakujących klatek ?
    Czy dobrze rozumiem, że 200Hz jest dzielone po połowie na każde oko w przypadku obrazu 3D ? Czy jest to zatem faktyczne 200Hz w przypadku obrazu 2D ? Gdzieś czytałem o przekłamaniach, w opisie podają na przykład 100Hz, a w rzeczywistości jest to 50Hz - trochę nie rozumiem takiego zabiegu, lub nie rozumiem czegoś innego co zachodzi w takim przypadku.

Wczoraj wieczorem znalazłem jeszcze na forum polecany przez Ciebie (o ile dobrze pamiętam): Panasonic TX-L47ET60E. Gdybym miał wybierać z pośród tych dwóch modeli, czyli Thomson 47FU876 i Panasonic TX-L47ET60E, na co byś zwrócił mi uwagę ? Co gra na niekorzyść jednego, korzyść drugiego ?

W podobnej cenie jest również Philips 47PFL5008H...

Dziękuję ogromnie za pomoc i pozdrawiam.

LOCOLOCO - i jeszcze jedno pytanie, nie chciałem już dodawać kolejnej wypowiedzi więc edytowałem post: Czy dam radę sam poradzić sobie z kalibracją telewizora Thomson 47FU876 ? - w teście jest notka mówiąca, że ten telewizor wymaga kalibracji. Nie posiadam żadnych urządzeń do wykonania takiego "zabiegu".

• #5 27 Cze 2013 11:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jesteś w zasięgu premium Philipsa 47PFL 6008. I właśnie o tego modelu bym zaczynał.
    Panasonic vs Thomson - to wybrałbym Panasonica ET60.
    Zbiera moc pochlebnych recenzji . Ma kilka extra rozwiązań.

• #6 05 Lip 2013 13:15
    luminance
    Poziom 5  

Przybył Panasonic TX-L47ET60E. Krótko słów kilka laika na temat telewizora:

1) wygląd bardzo "czysty", bez urozmaiceń, delikatna lampka z lewej strony sygnalizująca stan gotowości / czuwania

2) podstawka bardzo solidna, obrotowa (+/- 15 stopni o ile dobrze pamiętam), również samo osadzenie telewizora wydaje się być solidne, z tyłu podstawki otwór do dodatkowego przymocowania śrubką podstawki np. do komody na której telewizor stoi (tak jest w moim przypadku i z tego skorzystałem, a użyłem śrubki o średnicy gwinta 3mm i długości 3cm)

3) oglądamy TV z odległości około 4 metrów i jest to, przynajmniej dla mnie i mojej Narzeczonej w zupełności zadowalająca odległość. Ogląda się bardzo dobrze, nie trzeba wytężać wzroku :)
    Pilot - jak pilot, działa, do każdego trzeba się przyzwyczaić od początku :)

4) Podświetlenie ekranu - równomierne, żadnych prześwietleń na brzegach ekranu czy gdziekolwiek, o których się czyta na forach lub w opiniach użytkowników. Zarówno w dzień jak i w nocy ogląda się tak samo dobrze.

5) Menu z aplikacjami nie powala szybkością działania - przełączania się pomiędzy poszczególnymi oknami, jednak nie jest do dla Nas niedogodnością.

6) Dźwięk - tu zgodzę się z wypowiedziami większości - rewelacji nie ma. Warto podłączyć zewnętrzny system nagłaśniający.

7) Korzystam z najprostszej anteny TV i obraz SD jest bardzo ładnie wyświetlany, gorzej natomiast z mocą sygnału HD gdzie odpowiedzialność spoczywa w antenie jaką posiadam - zatem na temat obrazu HD z anteny na tę chwilę się nie wypowiem.

8) Podłączony pendrive 16 GB USB2.0 - wykryty bez problemu (nie sprawdziłem w jakim systemie plików jest pendrive - ze sklepu, nie był formatowany)

9) Film o rozmiarze pliku 3,8 GB, 720p, odtwarzany pięknie płynnie bez żadnych spowolnień, przeskoków - miód malina, żyleta :) Obraz jest bardzo ostry. Przydaje się również opcja odtwarzania filmu od miejsca w którym skończyło się ostatnio oglądać - oczywiście pod warunkiem, że nie wyciągnęliśmy wcześniej przenośnego dysku / pendrive z wejścia USB.

10) Efekt 3D - fajnie wygląda - wypowiedź laika. Nie znam się na technologii więc niczego szczególnego nie mogę napisać. Od siebie natomiast wspomnę, że nie zawsze działa przełączanie obrazu na 3D - mam na myśli przykładowo odtwarzany plik video w systemie SBS (side-by-side) - czyli ekran dzielony na dwie części (poziomo lub pionowo) - wciskam na pilocie 3D i nie zawsze przełączy dobrze, nie zawsze obrazy nałożą się na siebie. W takim wypadku po wciśnięciu przycisku 3D na pilocie, wciskam czerwony przycisk i sam wybieram sobie konwersje obrazu.

Efekty bywają rewelacyjne, szczególnie gdy coś leci w naszą stronę, piłka, piach, woda :) jednak filmów 3D nie zamierzam oglądać więc opisuję tylko sam efekt na podstawie filmików demonstracyjnych, których producent jednak nie dodał do zestawu TV. Panasonic dodał natomiast baterie do pilota :D

11) Jest cała masa rzeczy, których jeszcze nie testowaliśmy, chociażby ustawienia ekranu, WiFi lub możliwość podłączenia internetu/sieci przewodem. Zatem nie testowaliśmy również całej gamy aplikacji, która wykorzystuje internet.

12) Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu tego telewizora. Jednym zdaniem - spełnia on Nasze oczekiwania.

Dzięki wielkie za poświęcony czas na pomoc i odpowiedź na Nasz post :)
    Pozdrawiam i udanych zakupów każdemu życzę.

• #8 06 Lip 2013 09:21
    luminance
    Poziom 5  

LOCOLOCO niestety nie mogę podejrzeć tematu, ukazuje się komunikat:

Cytat:
    Invalid Temat specified. If you followed a valid link, please notify the administrator

• #10 15 Lip 2013 09:30
    luminance
    Poziom 5  

Jak tak patrzę na załączone obrazki...kolosalna różnica z obrazem przed i po kalibracji, oczywiście na korzyść wyłącznie ekranu poddanemu procesowi kalibracji.

Mam jednak delikatnie inne pytanie, a nie chcę niepotrzebnie zakładać nowego wątku.

Wrzucam film nagrany np. w rozdzielczości 720p (nagrany na pendrive). Odtwarzam i oczom Naszym ukazuje się obraz niczym z kamery polskiego serialu telewizyjnego... nie w sensie kolorów, ale w sensie samego odbioru przez oglądającego... takie właśnie odnosimy wrażenie oglądając większość filmów jakie do tej pory włączyliśmy, że wyglądają jakby to nie był film oglądany w kinie, na innym - starszym telewizorze tylko właśnie jak serial w telewizji. Nie mam pojęcia po której stronie wina leży... czy samego filmu czy też może ustawień telewizora...

Z góry dziękuję za jakieś wytłumaczenie, ewentualnie pomoc :)
    Pozdrawiam.

• #11 16 Lip 2013 12:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #12 13 Sie 2013 14:41
    luminance
    Poziom 5  

Witam serdecznie ponownie :)

Obecnie borykam się z innym problemem (jak się domyślam również wynikającym z mojej skromnej wiedzy z zakresu elektroniki...).

Chciałbym podłączyć telewizor (Panasonic TX-L47-ET60 ) do wieży, która posiada jedynie wejście audio cinch L+P z zewnętrznego źródła. Nie wiem czy powinienem kupić jakąś przejściówkę aby "puścić" dźwięk z TV na wieżę ?

TV posiada wyjście optyczne:

oraz component tego typu:

Ogromnie proszę o pomoc i dzięki wielkie :)

• #13 14 Sie 2013 23:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #14 29 Gru 2014 19:53
    luminance
    Poziom 5  

Przepraszam, że odgrzewam wątek, chciałem podzielić się krótkimi spostrzeżeniami.

Odpukać TV sprawuje się bez zarzutu jak do tej pory.

Do tej pory również niestety nie wyszedł żaden update oprogramowania telewizorka (pomimo kilku dotychczasowych aktualizacji), który by pozwolił na definiowanie wielkości napisów zewnętrznych do filmów, a są one zazwyczaj niewielkie i z odległości czterech metrów słabo widoczne - męczą oczy i zbierają całą uwagę od filmu - nie jest to oczywiście duży mankament ale jednak pewne niedociągnięcie.

Dla mnie i mojej Żony oglądanie filmów, programów telewizyjnych ze wspomnianej odległości na 47-calowym ekranie jest strzałem w dziesiątkę. Choć pewnie nie podlega to dyskusji - pozostaje to w kwestii gustu, w dodatku wada wzroku też może mieć znaczenie, ale to już oddzielny temat.

Udało mi się podłączyć wieżę (stereo) do TV dzięki przejściówce:

podłączonej do wyjścia znajdującego się z tyłu panelu Telewizora:

Z ciekawostek mogę dodać fakt, że jeżeli posiadamy w domu sieć WiFi i mamy podłączony do niej zarówno telewizor jak i np. tablet (z systemem Android, nie wiem jak jest w przypadku iOS i Windows Mobile), możemy przeglądać serwis Youtube w tablecie i w dowolnej chwili obejrzeć wybrane video na ekranie telewizora :)
    Jest to dosyć wygodne ponieważ przeglądanie sieci, a w tym serwisu Youtube za pomocą pilota dołączonego do telewizora mija się z celem - nawigacja, wyszukiwanie (jak dla mnie) przebiega w żółwim tempie :)

Wygodne jest również strumieniowanie sygnału audio/wideo wprost z komputera podłączonego do sieci WiFi do telewizorka, za pomocą zwykłego Media Player (opisuję z poziomu Windows 7).

Niestety odtwarzając filmy z Pendrive i dotyczy to zarówno filmów z wyższą rozdzielczością 720p i 1080p oraz niższą, gdy wciśniemy pauzę chcąc np. polecieć do WC :D wrócimy i wznowimy odtwarzanie - mogą (ale nie muszą! ) pojawić się szarpania obrazu - jakby co dwie sekundy obraz przeskakiwał kilka klatek do przodu, takie "rwanie"... czasem kilkakrotne wciśnięcie na przemian Pause / Play pomaga, jednak w moim przypadku często kończy się na "Szlag by trafił..." :D i włączam strumieniowanie z komputera.

Pozdrawiam wszystkich i Szczęśliwego Nowego Roku życzę!
    Marcin.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme