X

Skoda fabia 1,4 mpi 2003r - Parska i strzela na gazie

25 Jun 2013 12:55 PApartosiek
  • #1 25 Jun 2013 12:55
    partosiek
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    Mam problem z autem na gazie czasem zdarzy się że strzela kiedy ruszam na światłach dodaje gazu auto szarpnie i strzeli gdzieś z przodu przy silniku.

Druga kwestia to kiedy silnik jest już rozgrzany kiedy chce się zatrzymać musze na biegu zbić obroty do 1-1,5 jeśli auto schodzi z wyższych obrotów to po prostu gaśnie.

Myślałem że wymiana filtra i regulacja gazu pomoże ale niestety to nic nie dało. Jakie macie rady?? Gazownik u którego byłem bez żadnego sprawdzenia obejrzenia co i jak podpytania o problem powiedział że to wina reduktora.
  • #2 25 Jun 2013 21:51
    psooya
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Podjedź do innego gazownika.
  • #3 26 Jun 2013 08:55
    AC SA
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Jak najbardziej z opisanego problemu można wywnioskować, że uszkodzony jest reduktor. Aczkolwiek na 100% nie mogę tego stwierdzić, bo nie mam przed sobą auta. Za strzelanie może odpowiadać także wadliwy układ zapłonowy jak i błędna regulacja, to samo się tyczy podtrzymywania obrotów.
  • #4 26 Jun 2013 09:34
    partosiek
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    to musze znaleźć jakiegoś dobrego gazownika w gdyni i trzeba walczyć

A co może być przyczyną skakania na wolnych obrotach na benzynie?? Czasem też sie zdarzy że obroty tak skaczą aż samochód gaśnie.
  • #5 26 Jun 2013 10:00
    AC SA
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    partosiek wrote:
    A co może być przyczyną skakania na wolnych obrotach na benzynie??

W skrajnym przypadku, uszkodzona przepustnica...
    W optymistycznym przypadku, cała masa błędów zapisana w sterowniku Pb...
  • #6 26 Jun 2013 10:34
    partosiek
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    czyli komputer wykryje taki błąd ??
  • #7 26 Jun 2013 16:54
    lesny1113
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Falowanie, strzelanie to kwestia niesprawnego układu zapłonowego, powymieniaj kable i świece jeżeli tego nie robiłeś (w najgorszym wypadku cewki), te elementy dużo szybciej zużywają się na lpg. Co do gaśnięcia to ewidentnie źle ustawiona instalka a mianowicie Cut-Off
  • #8 27 Jun 2013 19:13
    ryzyshadow
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Zrób autoadaptacje przepustnicy jeśli faluje na bęzynie przepustnica jest elektroniczna jak sądze! Tylko najpierw czeba ją wyczyścić!!!! I po problemie z falowaniem. Co do wystrzałów to może być wiele przyczyn 1. zła regulacja gazu za ubogo.2. świece ew. kable zapłonowe (ale tam masz chyba cewki na każdy cylinder).
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products