Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

nokia 300 asha jak zablokować internet?

leszelka 26 Cze 2013 13:23
  • #1 26 Cze 2013 13:23
    leszelka
    Poziom 16  

Jak wyłączyć internet w telefonie nokia 300asha ?
    Na razie codziennie pobiera mi haracz w wysokości 25 gr, nie wiem za co.
    Szukałem na stronie orange pomocy, nie znalazłem.

Po sprawdzeniu bilingów odkryłem że owe 25 gr pobiera mi dopiero od połowy maja, a telefon mam od prawie roku. Coś się musiało wtedy doinstalować (jest 191 kb transferu). Potem mam codzienne transfery o 21.59 14 kb i za każdy 25 gr. :cry:
    A czasami, wyjątkowo też jakieś mniejsze transfery o innych godzinach też po 0,25gr każdy.

• #3 26 Cze 2013 14:34
    leszelka
    Poziom 16  

A gdzie się podziały pozostałe posty z poradami?

Moderowany przez tino2003:

Pozostałe posty zostały przeniesione do kosza, gdyż były nie na temat.

• #4 26 Cze 2013 18:18
    leszelka
    Poziom 16  

tino2003 napisał:
    Zadzwonić do operatora i poprosić o sprawdzenie za co pobierana jest taka opłata.

Operator orange nie ma pojęcia co było ściągane. Oni tylko rejestrują ile kb się ściągnęło i kasują. No i co teraz?

• #6 28 Cze 2013 18:31
    dzax.pl
    Poziom 15  

jak nie korzystasz na co dzień z internetu to wyłącz sobie "DANE MOBILNE" , bo może być tak jak pisze kolega wyżej, że jakaś aplikacja może pobierać aktualizacje czy dane ;)

• #7 28 Cze 2013 20:17
    leszelka
    Poziom 16  

dzax.pl napisał:
    jak nie korzystasz na co dzień z internetu to wyłącz sobie "DANE MOBILNE" , bo może być tak jak pisze kolega wyżej, że jakaś aplikacja może pobierać aktualizacje czy dane ;)

W ogóle nie korzystam z internetu. A gdzie te "dane mobilne" są, bo jakoś nie mogę znaleźć. Kontaktowałem się z orange i metoda przez nich podana nie poskutkowała (wpisanie fałszywych danych do ustawień połączenia z internetem). :cry:

Ustawienia fabryczne to przywrócę w ostateczności. Za dużo miałbym zabawy z ich poprzednim ustawieniem.

• #8 01 Lip 2013 16:48
    leszelka
    Poziom 16  

Wydaje mi się że pomogło usunięcie konta pocztowego, które kiedyś nieopatrznie wpisałem w ten telefon. Po jego usunięciu zniknęła mi też z wyświetlacza ikonka [G], która od jakiegoś czasu mi się pojawiła:

Menu > Wejdź w Wiadomości > Przesuń palcem w dół do opcji Mail > Otwórz Mail > Przyciśnij i przytrzymaj na wybrane przez Ciebie do usunięcia konto pocztowe > Pokaże się dodatkowe okienko z opcjami Zmień i Usuń >Wybierz Usuń

Ale jeszcze potestuję.
    Przypomniało mi się że kiedyś niedawno, wpisałem tam swój adres e-mail, z myślą że będę mógł w razie czegoś wysłać coś z komórki na swój mail. A tu taki numer...

• #9 01 Lip 2013 21:46
    dzax.pl
    Poziom 15  

to teraz poprostu musisz przypilnować czy nadal będzie się to samo działo ;)

• #10 04 Lip 2013 10:42
    leszelka
    Poziom 16  

Potwierdzam, problem został rozwiązany!

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty