Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 26 Cze 2013 14:52
    raj76
    Poziom 8  

Witam serdecznie wszystkich, mam kolejne pytanie i proszę o fachową poradę a konkretnie jak ustawić początek wtrysku w ursusie c 330. Wiem, że ten temat był już kilkakrotnie opisywany ale chodzi mi o jakieś krótkie filmiki lub zdjęcia, które przybliżą mi cały problem i pokażą od czego zacząć ustawianie. I jeszcze jedno, czy jak mam pierwszy tłok u samej góry, to czy właśnie w tym momencie są zawory zamknięte i czy po odkręceniu przewodu od pompy powinno być widać paliwo ? Za pomoc z góry serdecznie dziękuję.

• #3 27 Cze 2013 08:43
    raj76
    Poziom 8  

dziękuję za odpowiedź jpna100, postaram się, może coś się uda ustawić, generalnie mam problem bo ciągnik bardzo kopci na czarno, a silnik praktycznie po remoncie, końcówki wtrysków nowe i dobrze wyregulowane, zawory również. Latem pali na tyk , zimą trochę gorzej - pozdrawiam.

• #4 27 Cze 2013 09:24
    13adam13
    Poziom 29  

Dla ułatwienia ci pracy, tak to powinno wyglądać, a regulujesz tymi trzema śrubami.

ustawianie początku wtrysku ursus c 330

• #5 27 Cze 2013 11:02
    jpna100
    Poziom 24  

13adam13 napisał:
    Dla ułatwienia ci pracy, tak to powinno wyglądać, a regulujesz tymi trzema śrubami.

Patrz co kraj to obyczaj :D

• #6 27 Cze 2013 14:41
    raj76
    Poziom 8  

Dzięki śliczne za odpowiedzi, teraz na pewno będzie mi dużo łatwiej, a gdyby jeszcze ktoś miał fotkę z pokazanym dokładnie otworem, gdzie koło zamachowe blokuje się kołkiem to również prosił bym o pokazanie.

• #7 27 Cze 2013 18:25
    13adam13
    Poziom 29  

E, nikt dla ciebie ciągnika rozbierać nie będzie. Tu masz pokazane co i jak. :D

Otwór na kołek wiesz gdzie się znajduje po lewej stronie bloku silnika patrząc od przodu, w okolicach kraniku do spuszczania wody z bloku. :D

• #8 27 Cze 2013 19:26
    jpna100
    Poziom 24  

13adam13 Wszystko ładnie pięknie tylko.......

• #9 27 Cze 2013 22:24
    raj76
    Poziom 8  

Dzięki Wam jeszcze raz, teraz to już na pewno dam radę. A dla 13adam13 mam pytanie oczywiście w formie żartu, czy naprawdę nie mógł byś rozebrać tego ciągnika, nagrać filmik i mi przesłać - pozdrawiam serdecznie, dzięki.

• #10 28 Cze 2013 12:51
    13adam13
    Poziom 29  

Cytat:
    A dla 13adam13 mam pytanie oczywiście w formie żartu, czy naprawdę nie mógł byś rozebrać tego ciągnika, nagrać filmik i mi przesłać

Haha, bardzo mnie rozśmieszyłeś, niestety nie mam wolnego dnia czasu, chociaż po co rozbierać niczego by ci to nie ułatwiło, masz schemat, trochę wyobraźni. :D
    Nawet sam bym sobie nie poradził z rozjechaniem ciągnika, trochę silnik waży. :D

• #11 19 Lip 2014 22:09
    seebbek
    Poziom 12  

Cytat:
    Co do odpalenia czy dymi na biało? Sprawdź ciśnienie sprężania, może zawory nie trzymają, świece żarowe sprawne? Do zapłonu możesz zrobic sobie kapilarę ze starego przewodu wysokiego ciśnienia, kawałka wężyka i wkładu z długopisu. Prosty sposób: Ustawiasz pierwszy tłok 24* przed GMP(pierwszy otwór w kole zamachowym). Odkręcasz przewód wysokiego ciśnienia 1 cylindra, montujesz kapilarę. luzujesz 3 śruby na kole zębatym pompy i kręcisz delikatnie jej wałkiem w prawo lub lewo, aż do chwili drgnięcia paliwa w kapilarze. Zakręcasz śruby, wyciągasz kołek obracasz wałem o 360*. W jednoczesnym momencie wpadnięcia kołka w 1 otwór ma drgnąc paliwo w kapilarze. GAZ OCZYWIŚCIE MA BYC WCIŚNIĘTY DO SPODU.

Witam obracamy wałem korbowym zgodnie z pracą silnika? Skąd wiadomo który otwór jest pierwszy?
    Jeśli już ustawimy w na pierwszym otworze (30*) kręcimy kółkiem pompy przeciwnie do pracy silnika aż pojawi się paliwo?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty