Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

laskomex LF3 - Wymiana Narcyza na Laskomex LF3

MIROSŁAW TOMCZAK 27 Cze 2013 11:07
  • #1 27 Cze 2013 11:07
    MIROSŁAW TOMCZAK
    Poziom 5  

Podczas próby zamiany mojego unifonu Narcyz na Laskomex LF3 nie wiem jak przełożyć przewody, gdyż po zdjęciu pokrywy Narcyza znalazłem opisy w postaci liter (B,M,S,Z,Z) widoczne na załączonym zdjęciu. Natomiast Laskomex LF3 posiada oznaczenia 1,2,3... itd. Proszę o pomoc jak zamienić te unifony.

• Pomocny post
    #3 27 Cze 2013 18:37
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Stary unifon (w obudowie Narcyza) ma od góry:

B - wywołanie
    M - mikrofon
    S - słuchawka
    T (odwrócone) - masa
    Z - zamek (przycisk)
    Z - zamek (przycisk)

• #4 28 Cze 2013 08:22
    MIROSŁAW TOMCZAK
    Poziom 5  

Dziękuję za pomoc. Podłączyłem zgodnie z podaną instrukcją - i wszystko działa PRAWIE dobrze. Piszę PRAWIE, gdyż podczas podnoszenia słuchawki jest dziwny hałas, przypominający jakieś "sprzężenie". Należy wtedy maksymalnie rozciągnąć przewód ze słuchawką i oddalić się od aparatu, aby przestało piszczeć. Czy można temu jakoś zaradzić, bo moje zwierzaki uciekają a domownicy dostają gęsiej skórki.

• #5 28 Cze 2013 08:26
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Oczywiście, że można temu zaradzić. Trzeba nieco zmniejszyć wzmocnienie mikrofonu.
    Na płytce jest potencjometr montażowy, który służy do regulacji wzmocnienia mikrofonu. Jednak w tym modelu użyli wyjątkowo małego, mimo że miejsce na duży tez jest przygotowane (wolne otwory). Nie wiem czy znajdziesz w domu tak mały śrubokręt aby nim regulować.

• #6 28 Cze 2013 08:30
    MIROSŁAW TOMCZAK
    Poziom 5  

Dzięki. A jak się to robi ?

• #7 28 Cze 2013 08:36
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Z lewej strony na twoim zdjęciu jest wspomniany potencjometr. Widać też otwory na większy gabarytowo egzemplarz.
    Jak piszczy wtedy kręć. Najlepiej zbliż słuchawkę do ściany lub pokrywki unifonu (imitacja odkładania i podnoszenia).

• #8 28 Cze 2013 08:58
    MIROSŁAW TOMCZAK
    Poziom 5  

Dzięki raz jeszcze. Ledwo go dotknąłem i przestało piszczeć. DZIĘKI

Dodano po 9 [minuty]:

A już myślałem, że to koniec problemów. Poprosiłem żonę aby zadzwoniła z dołu domofonem i okazało się, że ja ją słyszę, lecz ona mnie nie słyszy. Przepraszam, że tak na raty zgłaszam problemy.

• #9 28 Cze 2013 11:15
    Ircys
    Specjalista Domofony

MIROSŁAW TOMCZAK napisał:
    A już myślałem, że to koniec problemów. Poprosiłem żonę aby zadzwoniła z dołu domofonem i okazało się, że ja ją słyszę, lecz ona mnie nie słyszy. Przepraszam, że tak na raty zgłaszam problemy.

Za mocno ściszyłeś mikrofon - znów kręć tym potencjometrem.

Pozdrawiam

• #10 28 Cze 2013 19:17
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. Potencjometr oczywiście służy do ściszania mikrofonu, ale nie mamy tego robić na maksa. Czasem trzeba wybrać kompromis, czyli dopuścić lekkie sprzęganie. Myślę jednak, że znajdziesz optymalne ustawienie. W razie czego trzymaj słuchawkę przy uchu i sprawdzaj czy masz przedmuch (dmuchaj w mikrofon). Jak go nie masz, to znaczy że za mocno ściszyłeś.
    Oczywiście można w czasie regulacji prowadzić rozmowę z drugą osobą.

• #11 29 Cze 2013 15:03
    MIROSŁAW TOMCZAK
    Poziom 5  

Dziękuję za Wasze rady i pomoc. Wszystko jak na razie funkcjonuje bez zarzutów.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty