Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Whirlpool/ AWT 2285 - Podczas cyklu prania, bęben uderza o obudowę.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Whirlpool/ AWT 2285 - Podczas cyklu prania, bęben uderza o obudowę.
Autor
Wiadomość
mkinwest
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 28 Cze 2013 20:28   

Whirlpool/ AWT 2285 - Podczas cyklu prania, bęben uderza o obudowę.

Witam serdecznie, mam problem z pralką Whirlpool AWT 2285 - ładowana od góry i bardzo proszę o podpowiedź. Podczas cyklu prania, silnik gwałtownie wchodzi na wyższe obroty i bęben uderza 2-3 razy o obudowę po czym zwalnia. Podkreślam, że nie jest to jeszcze etap samego wirowania, podczas którego o dziwo bęben łagodniej nabiera prędkości dochodząc do maksymalnych obrotów i sam proces wirowania, jak dla osoby nie mającej wcześniej za wiele do czynienia z pralkami, odbywa się w miarę normalnie w porównaniu do tego co dzieje się podczas wcześniejszego cyklu prania. Warto chyba bym dodał, że sam bęben podczas kręcenia raczej nie wydaje niepokojących dźwięków. Idąc tropem zamieszczonych na forum podobnych tematów dokonałem wymiany amortyzatorów, co niestety nie przyniosło oczekiwanego rezultatu :-( Przeglądając kolejne tematy, w poszukiwaniu odpowiedzi, zaczęła mnie przerażać rosnąca ilość możliwości. Aczkolwiek wątki w tematach podobne to jednak nie identyczne.
W związku z tym mam nadzieję, że opis który zamieściłem + doświadczenie miłośników portalu pozwoli w miarę trafnie zlokalizować przyczynę.
Za wszelką pomoc w rozwiązaniu problemu serdecznie dziękuję.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Cze 2013 20:28   

Powrót do góry

machefi
Moderator AGD
Moderator AGD

Miasto: warmińsko-mazurskie

Post#2 30 Cze 2013 01:30   

Re: Whirlpool/ AWT 2285 - Podczas cyklu prania, bęben uderza o obudowę.

Dokręć śrubę obejmy mocującej fartuch , może wyciekająca stamtąd niewielkimi kroplami woda dostaje się w okolice kostki silnika i prądniczki tachometrycznej .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Whirlpool/ AWT 2285 - Podczas cyklu prania, bęben uderza o obudowę.
Strona 1 z 1