X
  • #1 01 Jul 2013 11:59
    Chlebu¶
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Szperałem trochę w internecie i znalazłem 2 oferty kolumn.
    1 oferta to Ibiza DP-234N Set kolumn 20cm Master-Slave 1200W ( Ibiza DP 234N ), a druga to para pasywnych kolumn gło¶nikowych Auna 20cm (8") 1000W ze wzmacniaczem Skytec SPL500 DJ PA 1600W LED Equalizer ( Auna 1000 W + Wzmacniacz Skytec SPL500 ).

Prosiłbym o jak±¶ opinie i doradztwo, które lepiej kupić.
    Zestaw przeznaczony byłby na muzykę dyskotekow±, klubow±, disco.]Link[/url]
  • #2 01 Jul 2013 12:14
    sebap
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Chlebu¶ wrote:

Obie propozycje to chłam nie wart zawracania sobie nim głowy.
  • #3 01 Jul 2013 12:20
    Chlebu¶
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    sebap wrote:
    Chlebu¶ wrote:

Obie propozycje to chłam nie wart zawracania sobie nim głowy.

Dlaczego?
    Nie wymagam najlepszego sprzętu. Chcę przeznaczyć do 400 zł.
  • #4 01 Jul 2013 12:28
    sebap
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Za tyle to możesz kupić Jaki¶ tani wzmacniacz ¶redniej klasy i 2 kolumny do spokojnego słuchania muzyki w pokoju. To wszystko oczywi¶cie używane. O nowym sprzęcie w tym budżecie zapomnij.
    Piszesz, że nie wymagasz najlepszego sprzętu. Raczej nikt tutaj tobie nie będzie takowego proponował ale ty wybrałe¶ chyba najgorszy z najgorszych.
    Poczytaj ten temat http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic729664.html . Jest trochę lektury ale warto.
  • #5 01 Jul 2013 14:27
    Chlebu¶
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    Możesz podać jaki¶ konkretny argument/-y, dla którego uważasz że to "chłam nie wart zawracania sobie nim głowy." ?
  • #6 01 Jul 2013 15:20
    sebap
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Ja tak nie uważam, ja to wiem ale żeby nie być gołosłownym napiszę tobie na przykładzie np. gło¶nik niskotonowy naszej rodzimej firmy STX kosztuje ponad 300 zł a STX nie jest najlepszym producentem gło¶ników. Robi dobre przetworniki ale jest wiele firm produkuj±cych lepsze głosniki. Ale do czego zmierzam. Otóż skoro jeden gło¶nik przeciętnej firmy kosztuje ponad 300 zł a ty wyszukałe¶ zestaw aktywny 2 kolumn i 2 kolumny ze wzmacniaczem za niewiele ponad 400 zł ile w takim razie musieli wydać na wyprodukowanie tych kolumn? Ile musiały kosztować gło¶niki w nich zamontowane? Gdzie koszt obudowy, kabli, zwrotnicy (je¶li jest ale pewnie nie ma jej), że nie wspomnę o złożeniu tego "czego¶"? Teraz widzisz dlaczego ten sprzęt jest chłamem? Nie przetrzyma nawet jednej domówki a prezentuje jako¶ć wykończenia i dĽwięk tak tragiczny, że szkoda twoich uszu.
    Nie przeczytałe¶ tematu, który tobie podlinkowałem ponieważ gdyby¶ przeczytał tego posta już by¶ nie napisał.
    Chodzi o temat "Czego należy wystrzegać się przy kupowaniu sprzętu".
    Pozdrawiam.
  • #7 19 Jul 2013 19:43
    sebap
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    qlimax2013 wrote:
    Radziłbym ci Tonsil Altus 300 lub Tonsil Zeus. S± dobrej jako¶ci wykonania oraz wysokiej jako¶ci dĽwięku w sam raz na imprezki w plenerze jak i w domu.

Założyciel tematu przeznacz na zakup do 400 zł a ty mu polecasz Altusy 300 lub Zeusy? Poza tym Altus i wysoka jako¶ć dĽwięku? Tak na koniec - Altusy jak i Zeusy s± kolumnami domowymi. Na imprezki a tym bardziej w plener to to kolumny estradowe.
  • #8 19 Jul 2013 20:02
    398216
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Chlebu¶ wrote:
    Dlaczego?
    Bo to nie jest sprzęt o jakichkolwiek parametrach.
    Chlebu¶ wrote:
    Nie wymagam najlepszego sprzętu.
    ...co nie znaczy, że masz kupić badziew.
    Chlebu¶ wrote:
    Chcę przeznaczyć do 400 zł.
    Chlebu¶ wrote:
    Kolumny na małe imprezy/domówki
    Chlebu¶ wrote:
    Zestaw przeznaczony byłby na muzykę dyskotekow±, klubow±, disco.
    Zapomnij.
  • #9 20 Jul 2013 16:16
    stonkat
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Podaruj sobie te kolumny bo się zniechęcisz ;p
  Search 4 million + Products
Browse Products