Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dobór pompy do studni głebinowej

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Dobór pompy do studni głebinowej
Autor
Wiadomość
lukasz238
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 01 Lip 2013 13:45   

Dobór pompy do studni głebinowej

Witam

Chciałbym uzyskać informacji na temat wyboru pompy i jej zabezpieczeń przed sucho biegiem jak i pracą na 2 fazach.

Mam studnie głębokości 24m, lustro wody na 20m. fi studni 160.
Woda mocno zażelaziona.

Jaką pompę wybrać?? myślałem o omnigen skt -150 400V.
Do zbiornika 300L mam 30 m + 20 m głębokość studni wiec powinno wystarczyć.

Problemem jest mały przybór wody, rzędu 15L/min ale tego się już nie da poprawić ponieważ studnia jest pod tarasem.
Również prosiłbym o doradę odnośnie zabezpieczeń pompy. Instalacja w domu jest bez porażeniówki (3 fazy + 0).
Kabel będzie 4x2.5 czarny do ziemi.

Jaki wąż wybrać do studni?? (musi być miękki ponieważ mam mało miejsca w piwniczce pod tarasem by wyciągnąć 20m PCV 1") myślałem o Gardenie lub hobby.

Dziękuję za każda pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lip 2013 13:45   

Powrót do góry

szejgi
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Lublin

Post#2 23 Lip 2013 00:02   

Re: Dobór pompy do studni głebinowej

Cześć. Kolego ja też dopiero taki problem przerabiałem. Wybrałem pompę Omnigena 3T32M i póki sprawdza się. Lustro wody mam na -34m. Pompa ma możliwość podłączenia na 1 lub 3 fazy. Ja podłączyłem na 1 fazę gdyż nie trzeba stosować dodatkowych zabezpieczeń w przypadku zaniku fazy. Rurę wyprowadzającą wodę ze studni mam 1 1/4", zastosowałem też zawór zwrotny żeby woda się nie cofała z powrotem do studni.

Pozdrawiam :D

Dodano po 2 [minuty]:

w załączeniu specyfikacja pomp typ 3T

Załączniki:
Powrót do góry

Grzegorz Siemienowicz
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Pruszków

Post#3 25 Lip 2013 17:59   

szejgi napisał:
Wybrałem pompę Omnigena 3T32M i póki sprawdza się. Lustro wody mam na -34m. Pompa ma możliwość podłączenia na 1 lub 3 fazy

Radził bym zadzwonić do dystrybutora -> Omnigena tel (0-22) 722 22 22 i dowiedzieć się odnośnie tego podłączenia 1 - 3 fazy zanim coś podobnego napiszesz.
Ciekaw jestem skąd u Ciebie taka "wiedza" . :cry:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lip 2013 17:59   

Powrót do góry

szejgi
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 26 Lip 2013 12:30   

A stąd mam wiedzę,że mam taką pompę i ją użytkuję.
Gwarancja omnigena door to door.
Pompa podłączona na 1 fazę ( jeśli taką się deklaruje przy zakupie to dają do kompletu skrzynkę zabezpieczającą- w niej jest włącznik, kondensator etc. )

Pompa zaproponowana przez znajomego co zajmuje się od wielu lat sprzedażą i montażem pomp zarówno przemysłowych jak i do użytku domowego.

Przy 3 fazach nie ma tego w zestawie.

http://www.omnigena.pl/index.php?action=categories&action_id=81

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lip 2013 12:30   

Powrót do góry

Grzegorz Siemienowicz
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 26 Lip 2013 16:23   

szejgi napisał:
A stąd mam wiedzę,że mam taką pompę i ją użytkuję.
Gwarancja omnigena door to door.
Pompa podłączona na 1 fazę ( jeśli taką się deklaruje przy zakupie to dają do kompletu skrzynkę zabezpieczającą- w niej jest włącznik, kondensator etc. )

Pompa zaproponowana przez znajomego co zajmuje się od wielu lat sprzedażą i montażem pomp zarówno przemysłowych jak i do użytku domowego.

Przy 3 fazach nie ma tego w zestawie.

http://www.omnigena.pl/index.php?action=categories&action_id=81

Miałem nadzieję, że chociaż zadzwonisz do Omnigeny aby to sprawdzić :!:

Ta pompa jest sprzedawana z silnikiem jednofazowym LUB :!: trójfazowym.
Skoro kupowałeś to u dystrybutora na nie pokątnie na bazarze to sprzedawca powinien to wiedzieć i Ciebie o tym poinformować.
Napisałeś mniej więcej tak "kup Golfa z silnikiem 1,6 może jeździć i na ropę i na benzynę" zamiast "Golf z silnikiem 1,6 występuje zarówno w wersji benzynowej jak i wysokoprężnej".
Jeśli tak samo "profi" zamontowałeś rurę osłonową to .....
Powrót do góry

szejgi
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 26 Lip 2013 17:24   

Zwracam Kolego honor. Masz rację. Dobrze myślałem ale źle napisałem. Pompa występuje jako 230V lub 380V. Dwie różne pompy, dwa różne silniki choć ten sam model.
Sorki.

Dodano po 18 [minuty]:

[quote="Grzegorz Siemienowicz"]
szejgi napisał:

Jeśli tak samo "profi" zamontowałeś rurę osłonową to .....

a powiedz mi jeszcze jedno.... co miałeś na myśli pisząc to co zacytowałem powyżej ?
Powrót do góry

Grzegorz Siemienowicz
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 26 Lip 2013 17:41   

Rura osłonowa ma wymuszać przepływ wody wzdłuż silnika ..... a ponieważ już widziałem kilka rur zamontowanych to napiszę że ....... w większości przypadków tak nie jest.
PS
Zabezpieczenie CZF też najczęściej jest tańsze niż dopłata do z reguły droższego silnika jednofazowego.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lip 2013 17:41   

Powrót do góry

szejgi
Poziom 9
Poziom 9

Post#8 27 Lip 2013 07:30   

Moja pompa ( 1 fazowa )kosztowała 80netto mniej od 3-fazowej.
Rurę osłonową rzeczywiście też montowałem. Wprawdzie studnię mam kręgową do -34m a potem jeszcze pobijana o kolejne kilkanaście m ( średnica otworu pobijanego -ok. 25cm) z wstawioną rurą w otwór to mimo wszystko założyłem na pompę rurę osłonową i całość zatopiłem w tej "starej rurze". Producent zaleca na pompie rurę osłonową 120mm- 150mm. Jeśli dobrze pamiętam ja zastosowałem 140mm.
Powrót do góry

Grzegorz Siemienowicz
Poziom 23
Poziom 23

Post#9 27 Lip 2013 08:52   

Na znanym portalu aukcyjnym te dwa modele są w takiej samej cenie ale to w zasadzie mało istotne.
Przekrój rury osłonowej się oblicza lub (nieraz szybciej ale mniej dokładnie) dobiera z tabeli. Uzależnione jest to od silnika i przepływu rzeczywistego.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Dobór pompy do studni głebinowej
Strona 1 z 1