Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 47' specyficznie do komputera, cena ~4k

antoni72 01 Lip 2013 17:33 1200 3
  • #1 01 Lip 2013 17:33
    antoni72
    Poziom 2  

Witam,
    Chciałbym prosić o pomoc w dokonaniu wyboru telewizora. Tv będzie mi służyć głownie jako drugi monitor z którego będę oglądać filmy. Naturalnie nie będę patrzeć w tv z odległości 30cm, korzystać z niego będę na odległości ~4m. Jeżeli będzie włączony to tylko pod kompa; wiadomo kablówka będzie podłączona, jednak nie lubię oglądać tv, wiec mało będę z niej korzystać. Od czasu do czasu będzie służyć do gry na pc/ps4. To tak mniej więcej z grubsza czego oczekuje od telewizora. Oto odpowiedzi na pytania, mam nadzieje ze pomogą.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    3x5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    ~4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1 (czasami więcej, jednak przeznaczenie jest jednoosobowe ;))
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    będę starać się siedzieć na wprost ekranu, będzie podwieszony pod ścianę, a jak mniemam to będzie można regulować położenie płaszczyzny ekranu na takim ramieniu.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    będzie wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    staram sie nie dopuszczać promieni słonecznych do pokoju, generalnie panuje mrok. wiadomo, nie zawsze można siedzieć w ciemni (chociaż bardzo tego chcemy) wtedy jest, bo ja wiem, średnio-jasno? promienie słońca nie bija po ścianach, możne tak to ujmę.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    obecnie nie korzystam z tv, siedzę na monitorze 24' benq
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Ciężko powiedzieć, przede wszystkim aby obraz był bardzo dobrej jakości, lubię oglądać filmy w fullhd na kompie, co za tym idzie, odwzorowanie kolorów, ostrość, jasność, gamma, powinno być takie jak w monitorze ( wiem ze to nierealne, jednak chciałbym aby były zbliżone ). Moim największym zmartwieniem i groza (z tego co się naczytałem na necie) jest tzw. clouding, jak już wydać te parę tysięcy złotych, nie chciałbym się obudzić z przysłowiowa "ręka w nocniku" i oglądać filmy, korzystać z tv jak przez mgle. Tak, na przekór odpowiem na to pytanie: Czego nie chcemy aby telewizor posiadał: clouding'u.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Przede wszystkim będzie to sygnał z komputera. Będzie również podłączony dekoder kablówki, jednak na to bym nie zwracał uwagi. AA, no i w niedalekiej przyszłości (listopad?) planuje podłączyć do niego konsole ps4.
    10 .Jakie urządzenia?
    Zdaje się ze zaliczyłem dwa punkty w poprzednim pytaniu. No nic, podłączony będzie komputer, konsola, dekoder cyfrowy z kablówki. Kolejność nie jest przypadkowa, taki jest priorytet co do tego tv ;)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    Ciężko powiedzieć, naprawdę ciężko. Czasem będzie pracować 16h czasem 8h a czasami 2h. na pewno będzie eksploatowany regularnie.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Za bardzo nie wiem czy to ma duże znaczenie, z doświadczenia wiem ze matryce chyba powinny być matowe zęby światło się nie odbijało. Nie wiem, nie odpowiem na to pytanie, zdam się na wasza opinie.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Pulpit? Hmm, głownie będą to filmy puszczane z komputera w wysokiej rozdzielczości, programów telewizyjnych nie będę oglądać, no możne jak będzie coś na hbo leciało.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Jak rozumiem to pytanie, to czy będę korzystać z opcji w telewizorze do surfowania po necie. Nie wiem, nigdy nie miałem styczności z czymś takim, nie wiem czy będzie mi taka opcja potrzebna, nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Z drugiej strony, jak dają, to czemu nie brać ;)
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Tak, mam zamiar grac w gry. Ile % dziennie ? Hmm, również ciężko powiedzieć, jak człowieka napadnie to potrafi stracić te 4h aż dadzą sobie znać potrzeby fizjologiczne, a później dalsze granie. Odpowiem na to pytanie ze 20-30% czasu będę spędzać grając.
    16. Preferencje co do marki?
    Żadnych, coś tam człowiek słyszał, gdzieś przeczytał, ze niby samsungi są dobre, jednak jestem na tyle laikiem w tym temacie ze zdam się na Wasza opinie.
    17. Preferencje co do wielkości?
    ~47cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Ooohoo, zdaje się ze w ósmym pytaniu odpowiedziałem na to pytanie. Co jeszcze mogę dodać, hmm, coś nie mogę wymielecie co może mnie w tv denerwować, jedynie to ten nieszczęsny clouding o którym tyle złego się naczytałem. Co jeszcze może denerwować w tv? Naprawdę nie mam pojęcia, nie znam się na tv, jak coś to dajcie znać co mogłoby mnie zdenerwować w tv.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Generalnie to całodobowo, jednak dzięki szczelnym żaluzjom w pokoju panuje cały czas mrok. No, może pol-mrok.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    4000zl plus minus parę setek, wiadomo ze jeżeli jakiś tv będzie kosztować 4200zl a będzie o klasę lepszy niż te za 4k, to naturalnie zdecyduje się dołożyć żeby później nie żałować.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Hmm, sam nie jestem zdecydowany. No, jak będzie te 3D to płakać nie będę, z tego co się orientuje to teraz przeważnie każdy tv z wyższej polki ma 3D. Co do pasywne czy aktywne, jako ze będę 99% czasu sam korzystać z tv, i lubię oglądać filmy w dobrej jakości to wychodzi na aktywny 3D, jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić.

No, to by było na tyle. Bardzo proszę o pomoc, w wyborze pasujących mi modeli.
    Topic będę na bieżąco monitorować, na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć jak najszybciej.

• #3 02 Lip 2013 00:36
    antoni72
    Poziom 2  

Hmm, te modele są jednak troche za drogie. Szukam bardziej pod 4k, nie 5k. A jak sie w praniu sprawuje model Philips 47PFL6008K ? czy jest jakaś znacząca różnica miedzy modelem 6007 ?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme