Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Soundfinder 110/250 W

kornischon 06 Lip 2013 21:58 1845 9
  • #1 06 Lip 2013 21:58
    kornischon
    Poziom 5  

Witam,
    Kolejny raz potrzebuję pomocy. Sprzedałem przyjacielowi kolumny Tonsil Soundfinder 110W / 250W ... Niestety okazało się, że w jednej kolumnie jeden z głośników jest zepsuty - tzn. gąbka pękła i głośnik rzęzi. Jako że poczuwam się do odpowiedzialności za sprzedany sprzęt mam pytanie, czy ktoś z użytkowników mógłby mi podpowiedzieć jaki głośnik mam kupić? Tzw. cyki są ok, tak samo głośniki (ok10cm) średnio tonowe. Zniszczeniu uległ jeden z podwójnych głośników w tym zestawie. Bardzo proszę pomóżcie, nieświadomie sprzedałem przyjacielowi uszkodzone głośniki!

• #2 07 Lip 2013 06:35
    wkj
    Poziom 34  

Zamieść zdjęcia uszkodzonego głośnika, zanim jednak będziesz coś kupował, trzeba wykręcić pierścień maskujący i wyjąc głośnik, na magnesie ma on swoje oznaczenie produkcyjne.
    Wg. danych z sieci siedzi tam GDN 16/50/16 15 ohm, i wg. mnie wątpliwe byś go dostał, ale próbuj.

Rozwiązania masz trzy:

- naprawa/regeneracja tego, który siedzi w kolumnie, samemu (jak masz zdolności manualne), części (zawieszenie górne) zamówisz w firmie "umifon.pl", ewentualnie allegro ale tu już jest większe prawdopodobieństwo że może przyjść zawieszenie do innego typu głośnika.

- zlecenie naprawy firmie zajmującej się takimi rzeczami np. tu: http://www.tonsilproducent.pl/

- kupno nowego przetwornika (chyba już nie ma ich w produkcji) o szczegóły pytaj w sklepie w w/w linku.

• #3 11 Sie 2013 22:47
    kornischon
    Poziom 5  

Witam,

Troszkę trwało nim odpisałem, wakacje więc człowiek zabiegany. Ale do rzeczy. Wymontowałem głośnik i oznaczenie jest takie: GDN 16/40/12 40W 15 Ohm. Szukałem gdzie tylko umiałem i niestety kiszka nic nie znalazłem :( Rozwalona jest ta gąbka która była przyczepiona do membrany.Może samą gąbkę da się wymienić? Tylko jak? :) i jeszcze jedna sprawa jak się dotknie membrany i naciśnie pionowo w dół to wszystko według mnie jest w porządku, ale gdy nacisnąć pod delikatnym kątem, wyczuwalne są takie metaliczne uderzenia, nie wiem jak to inaczej opisać.. Jeśli nie dostanę takiego samego głośnika to może ktoś podpowie jaki zamiennik wybrać tak by pasował i relatywnie dobrze grał?

Pozdrawiam serdecznie

• #4 11 Sie 2013 23:59
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

wkj napisał:
    , części (zawieszenie górne) zamówisz w firmie "umifon.pl"
    Polecasz Umifon? Nie poznaję Cię. ;)
    Oczywiście żartuję, przejdźmy do rzeczy.
    kornischon napisał:
    Szukałem gdzie tylko umiałem i niestety kiszka nic nie znalazłem
    I nie znajdziesz.
    kornischon napisał:
    Rozwalona jest ta gąbka która była przyczepiona do membrany.
    Czyli zawieszenie górne membrany.
    kornischon napisał:
    Tylko jak?
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1797404&highlight= Tak.
    kornischon napisał:
    i jeszcze jedna sprawa jak się dotknie membrany i naciśnie pionowo w dół to wszystko według mnie jest w porządku, ale gdy nacisnąć pod delikatnym kątem, wyczuwalne są takie metaliczne uderzenia, nie wiem jak to inaczej opisa
    Zawieszenie nie trzyma membrany, więc przy naciskaniu pod kątem cewka ociera o magnes. Nie rób tak, bo zniszczysz cewkę.
    Części tak jak napisał Kolega wkj kupisz na umifon.pl.

• #5 12 Sie 2013 00:29
    kornischon
    Poziom 5  

Przejrzałem cały poradnik i doszedłem do jednego słusznego stwierdzenia, że to ponad moje zdolności... :( przyjdzie mi zatem szukać jakichś zamienników :(

• #6 12 Sie 2013 00:59
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kornischon napisał:
    Przejrzałem cały poradnik i doszedłem do jednego słusznego stwierdzenia, że to ponad moje zdolności...
    Wiele osób na forum zajmuje się regeneracją głośników, ba nawet Tonsil się tym zajmuje. Zleć to komuś.

• #7 12 Sie 2013 06:10
    wkj
    Poziom 34  

kornischon napisał:
    przyjdzie mi zatem szukać jakichś zamienników :(

Absolutnie odradzam.

• #8 12 Sie 2013 08:25
    DDN
    Poziom 31  

Wymiana takiego zawieszenia trwa około godziny. Samo zamówienie kupno, dostarczenie trwa kilka dni. Ale jest to najtańsze rozwiązanie mało inwazyjne bo głośnik w 99% pozostaje takie jaki był wcześniej.

• #9 10 Wrz 2013 22:06
    kornischon
    Poziom 5  

Mam nadzieję, że nie dostanę ochrzanu od moderatora, że w złym temacie coś piszę, ale chcę utrzymać ciągłość tematu. Zgodnie z tym co powiedział kolega telecaster1951 szukam kogoś z Poznania który by mi taki głośnik naprawił.
    Pozdrawiam serdecznie

• #10 11 Wrz 2013 06:29
    wkj
    Poziom 34  

telecaster1951 napisał:
    wkj napisał:
    , części (zawieszenie górne) zamówisz w firmie "umifon.pl"
    Polecasz Umifon? Nie poznaję Cię. ;)
    Oczywiście żartuję, przejdźmy do rzeczy.
    Umknęło mi to pytanie.
    Zawieszenia tak gdyż nie odstają zbytnio od innych, reszta nie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME