Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jaka kamera tylko na noc ?

maz9 07 Lip 2013 18:13
  • #1 07 Lip 2013 18:13
    maz9
    Poziom 17  

Mam rejestrator dvr0802HD oraz kamery DVS-BXC700WDR 960H 700 TVL z obiektywami.

Niestety to co jest mi potrzebne czyli wyrażny obraz obraz w nocy jest niespełnione. Kamery patrzą przez szybę w oknie. Kamery ustawione w nocy przez instalatora. kamery patrzą w dól w odległości ok 10 metrów jest lampa uliczna która niby to oświetla dlatego nie ma oświetlacza podczerwienią. Lampa oświetla na przeciwko kamer Potrzebna jest identyfikacja twarzy dlatego obraz jest niewystarczający. Chciałem kamery IP ale odradzono mi to rozwiązanie. Jakiej kamery użyć żeby spełniła swoje zadanie ? odległość 3-5 metrów

No i takie dodatkowe pytanie rejestrator ma urwane ikony od góry - zwyczajnie widać ich małe kawałki czy to normalne ? Ustawienia obrazy w tv nic nie dają urwany jakby obraz idzie od rejestratora

• #2 07 Lip 2013 19:33
    scandaliks
    Poziom 25  

maz9 napisał:
    Kamery ustawione w nocy przez instalatora.
    Pogratulować doboru kamer i instalatora :) Rozpoznawanie twarzy 3-5 metrów.Mi to spełnia kamera za "śmieszne" 200 zł i widać wyraźnie.Zmień instalatora bo za tą kasę co wydałeś to ładnie Cie wypchał :)

• #3 07 Lip 2013 19:56
    Zbych034
    Poziom 35  

Jak masz w nocy tylko oświetlenie z tyłu to jak chcesz zobaczyć twarz która jest nieoświetlona?

• #4 07 Lip 2013 21:14
    maz9
    Poziom 17  

Dlatego założyłem temat na forum ekspertem nie jestem w tej dziedzinie. Jakaś wskazówka prócz zmiany instalatora i kamery na tańszą ?

Ogólnie to wszystko widać jest jasno na kamerze ale wszystko jak się przyjrzeć nieczytelne

• #5 07 Lip 2013 22:49
    jpl
    Poziom 32  

Jaki obiektyw masz przy tej kamerze?

Rozumiem że kamera widzi.... wycinek 2x2 metry (wg norm, żeby móc identyfikować twarz w analogu - kamera powinna widzieć całą sylwketkę człowieka tak od pasa w górę) ? Czy zoom na obiektywie masz ustawiony na maxa?
    Bo takie ustawienie potrzebujesz. Wtedy może ten analog da sobie rade.
    Wg mnie to nie jest wina instalatora.... poprostu jeżeli ustawisz samą kamerę źle - to identyfikacji twarzy nie będziesz mieć

CO do IP - tutaj musiała by być kamera z technologią starlight... ale koszt samej kamery to około 2000 PLN brutto + sprzęt do nagrywania czyli jakies 1000pln brutto.

Zrób zdjęcie co obecnie widzi ta kamera

• #7 08 Lip 2013 09:49
    jpl
    Poziom 32  

tak np taka kamera może pomóc

• #9 08 Lip 2013 23:45
    Marek31415
    Poziom 31  

maz9 napisał:
    ...Ogólnie to wszystko widać jest jasno na kamerze ale wszystko jak się przyjrzeć nieczytelne

A podłączałeś kamerę wprost do monitora lub telewizora?
    Dla mnie to nie wina kamery lecz rejestratora. Efekt kiepskiej kompresji h.264 i dodatkowo "rozszczepienie" ruchomych elementów spowodowane przeplotem.

• #11 09 Lip 2013 09:01
    jpl
    Poziom 32  

Jakie masz ustawienia nagrywania? Jeżeli możesz zejdz z ilością klatek nagrywania np do 12kl/s. Ustaw jakośc nagrywania na CBR - i ustaw bitrate na max... jak możesz daj 4000 kbs.

Jeżeli na telewizorze będziesz miał takie zniekształcenia musisz wyregulować kamerę w OSD.
    Zmniejsz sense-up - na np x2.
    Zmniejsz redukcję szumów NR

• #13 12 Lip 2013 14:14
    scandaliks
    Poziom 25  

Źle ustawiony sprzęt, tylko to mi się nasuwa na myśl.Nie możliwe że ten sprzęt to taki shit :/

maz9 napisał:
    kręceniu kamerą
    Mam nadzieję że wiesz co to OSD i nie kręcisz tylko obiektywem??Kamera za 75 zł z Tayamy widzi lepiej.
    maz9 napisał:
    Chciałem kamery IP ale odradzono mi to rozwiązanie.
    Teraz wiem,dlaczego ten twój "instalator" Ci je odradził jak nie podoła analogowi.To instalator doradza sprzęt i go reguluje.Podpiąć kamerę analogową każdy "idiota" potrafi :) Ustaw kamerę w OSD i rejestrator.Proponuję wziąść kogoś konkretnego do tego.Wywaliłeś pewno ze 3-4 tysie w błoto narazie to może nie żałuj 100pln na ustawienie tego.Koledzy dobrze Ci radzą,ale przez neta jest trudno doradzać :(

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty