Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Zestaw głośnikowy dla PC

Norbertoo 08 Lip 2013 22:49 1158 5
  • #1 08 Lip 2013 22:49
    Norbertoo
    Poziom 2  

Witam, chcę skompletować zestaw głośnikowy do komputera. Co w takim zestawie powinno się znaleźć oprócz głośników lub komulm głośnikowych, subwoofera, głośnika basowego? Słucham rocku, metalu, czasem się trafi hip-hop. Jakieś propozycje? Głosników będe narazie używać w kamienicy, w pokoju o pow 22 m^2

• #2 08 Lip 2013 22:57
    DominTR3B
    Poziom 26  

Zestaw 2.1 lub 5.1 zależnie od karty dzwiękowej z możliwością regulacji basu,tak powyżej 10W na kanał RMS.

• #3 08 Lip 2013 23:03
    artcreator
    Poziom 12  

Żartujesz chyba ...

Cytat:

Witam, chcę skompletować zestaw głośnikowy do komputera. Co w takim zestawie powinno się znaleźć oprócz głośników lub komulm głośnikowych, subwoofera, głośnika basowego? Słucham rocku, metalu, czasem się trafi hip-hop. Jakieś propozycje? Głosników będe narazie używać w kamienicy, w pokoju o pow 22 m^2

Przy twoim temperamencie to tylko brakuje jeszcze odpowiedniego wzmacniacza do w/w kolumn głośnikowych i możesz nękać sąsiadów :D

Na alexx i nie tylko za parę dych kupisz wzmacniacz. O niebo lepsze niż zestawy z marketów.
    Sprawdziłem ( chyba z pięć marketowych wylądowało już na elektrośmieciach,
    nie ma to jak prawdziwe kolumny głośnikowe, i prawdziwy wzmacniacz ). :|

• #4 08 Lip 2013 23:19
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Czy ma to być zestaw aktywny (z wbudowanym wzmacniaczem), czy pasywny (wzmacniacz segmentowy)?.
    Jaka karta dźwiękowa w komputerze?.
    Zestaw nastawiony na surround, czy 2+1?.

• #5 09 Lip 2013 04:05
    mtaton
    Poziom 21  

Skoro głośniki mają służyć do słuchania muzyki to po co 5.1 ? skoro komputer tak czy siak wypuści stereo ? można użyć efektów ale dźwięk bardzo traci w tedy i najlepiej jest słuchać na stereo lub 2+1. Posiadam amplituner Panasonic SA-HE90 podłączony do PC jako 5.1 i nie widzę większego sensu używania systemu 5.1 do muzyki, do filmów rewelka, lecz efekty ProLogic II które zmieniają stereo w 5.1 strasznie osłabiają muzykę. Już lepiej zamiast inwestować w 5.1 kupić dobre 2+1 lub zacząć od dobrych kolumn + wzmacniacz, jedyny konwertowany dźwięk z stereo na 5.1 który mi się podobał wydobywał się z aplitunera 7.1 Pioneer'a który do tanich nie należy, tam faktycznie procesor dawał radę i dźwięk był zadowalający. Może to drobny off top ale do muzyki Stereo dobre będzie najlepsze moim zdaniem.

• #6 09 Lip 2013 18:35
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Po co ta jałowa dyskusja? http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
    Krótko, jeśli Kolega chce słuchać muzyki, to TYLKO zestaw stereo.
    Ja bym proponował podłogowe zestawy głośnikowe i wzmacniacz. Przy dobrym ustawieniu zestawów, subwoofer będzie zbędny.
    Podaj jaki masz budżet na ten cel, a coś się dobierze.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme