Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam namiaru na kogos kto przewija glosniki

borysek020 09 Lip 2013 17:54 1362 10
  • #1 09 Lip 2013 17:54
    borysek020
    Poziom 6  

Szukam jakiegos super rzemieslnika, lub firmy ktora zajmuje sie nawijaniem cewek do glosnikow basowych i robi to dobrze. Znalazlem na tym forum jakes namiary na goscia z wrzesni, ale tamten temat byl zalozony prawie 10 lat temu wiec mam nadzieje ze takich magikow jest wiecej.
    Jesli macie namiary na kogos takiego to piszcze.
    Z gory dziekuje za pomoc.

• #2 09 Lip 2013 18:24
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Chodzi Ci o nawijanie cewek głośnikowych? Jakich konkretnie? Estradowe, domowe?
    Wystarczy wpisać w Google "nawijanie cewek głośnikowych". Choćby Umifon nawija niezłe cewki.

• #3 09 Lip 2013 18:37
    borysek020
    Poziom 6  

Dokladnie chodzi o glosnik od subufera samochodowego 30cm cruncha 500w rms. Wiem ze mozna poszukac, ale zawsze warto spytac kto robi to dobrze.

• #4 10 Lip 2013 09:54
    johngrado
    Poziom 2  

Kolega kiedyś robił tutaj: http://www.audio-star.jor.pl/ i mówił że elegancko zrobione, tylko to było już jakiś czas temu, nie wiem czy teraz jeszcze działają

• #5 10 Lip 2013 23:20
    agaudio
    Poziom 21  

Witam
    Mniejsze głośniki jeszcze można się pobawić ale to już wyjdą całkiem inne parametry natomiast miałem przypadek ze spalonym b&c 15PS100 4 calowa cewka i można kupić gotowy zestaw naprawczy jednak nie jest się w stanie bez rozmagnesowania na specjalistycznym sprzęcie tego wymienić i ustawić ,musiałem kupić nowy .Za mocny magnes i nie pomogą żadne zabiegi.
    Pozdrawiam

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• #6 11 Lip 2013 08:27
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

agaudio napisał:
    jednak nie jest się w stanie bez rozmagnesowania na specjalistycznym sprzęcie tego wymienić i ustawić
    Słucham? Kolega chyba nigdy nie regenerował głośników. Wymiana cewki nie wymaga żadnego rozmagnesowania, bo niby po co? Jak działa pole magnetyczne na kawałek drutu miedzianego?

Dodano po 1 [minuty]:

agaudio napisał:

Mniejsze głośniki jeszcze można się pobawić ale to już wyjdą całkiem inne parametry
    Rozmiar nie ma tu nic do rzeczy, zawsze regeneracja jest możliwa. Co do parametrów, jeśli się identyczną cewkę, to czemu mają się tak bardzo zmienić?

• #7 11 Lip 2013 11:02
    Pawel S.
    Poziom 39  

Ludzie nie znają się na czymś i później wymyślają takie bzdury na swoje usprawiedliwienie...

Cewki zamówisz w http://www.umifon.pl/
    Jak nie masz doświadczenia to lepiej wyślij całą cewkę do skopiowania.
    Cały głośnik profesjonalnie naprawisz u http://passca.pl/ (były forumowicz passat EQ)

Jakbyś uzupełnił profil to może by się kogoś bliżej znalazło.

• #8 13 Lip 2013 09:55
    agaudio
    Poziom 21  

Witam
    Dla sprostowania,nie zajmuje się naprawą głośników.Wymieniony głośnik pracował w kolumnie btr 115 /kupione w firmie garażowej/po paru minutach padł .Oddałem do regeneracji ,niestety jak się okazało był regenerowany.Po rozmowie z dystrybutorem B&C doradzono mi tak jak napisałem .Oryginalny zestaw naprawczy w NAW kosztował 350zł.
    Pozdrawiam

• #9 13 Lip 2013 11:31
    marian133
    Poziom 36  

agaudio napisał:
    Po rozmowie z dystrybutorem B&C doradzono mi tak jak napisałem

Firma B&C doradzała Tobie "rozmagnesować magnes", bo jak się tego nie zrobi to nie wymieni się softu? :)

Oczywiście jest to bzdura i na pewno takiej sytuacji nie było.
    Zresztą wystarczy obejrzeć filmiki na YT żeby zobaczyć na czym polega regeneracja głośnika.

• #11 15 Lip 2013 19:51
    borysek020
    Poziom 6  

Dzieki serdeczne za pomoc. Znalazlem juz goscia w swojej okolicy, oddalem i juz mam glosnik spowrtotem. Kosztowalo mnie to 30zl.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME