Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

D-Link DIR 600 - Jak zwiększyc zasięg routera D-Linka DIR 600

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci WiFi -> D-Link DIR 600 - Jak zwiększyc zasięg routera D-Linka DIR 600
Autor
Wiadomość
loczekgay
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Żory

Post#1 Post autora tematu 10 Lip 2013 23:31   

D-Link DIR 600 - Jak zwiększyc zasięg routera D-Linka DIR 600

Witam ;) . Mam do Was prośbę. Otóż mieszkam w bloku na 3piętrze, mieszkanie jest to jedno poziomowe. Router mam w moim pokoju, podłączony jest do niego po kablu komputer stacjonarny, a bezprzewodowo laptop Samsung R580, i telefon Samsung Galaxy Ace, a niedawno doszedł też tablet Samsung galaxy tab 7.0. W moim pokoju wszystko z zasięgiem jest okej, obok mojego pokoju w lini prostej jest ubikacja (ok. 7cm ma ta ściana), później kolejna ściana i jest łazienka <też ta ściana ma ok 7cm>, następnie jest pokój od rodziców <ściana gruba ok.15cm>. Później jest balkon, <najbardziej gruba ściana około 20cm>. Mam problem otóż z zasięgiem na balkonie, między drzwiami balkonowymi jest ta granica, jak się ją przekroczy to momentalnie siec znika :(. Będąc na balkonie, i telefon czy tablet mając przy oknie to na ostatkach się strona załaduje, jednak wystarczy odrobina i już nie działa. (Balkon ma szerokości około 1,5m). Łącznie w linie prostej jest to około 13-14 metrów. Dodam iż tablet ma czasami nawet problem w pokoju u rodziców z zasięgiem i czasami się rozłącza, a laptop i telefon tego problemu nie mają.
Szukam w internecie co by tu zrobić, i myślę nad kupnem anteny dookolnej o większej mocy niż ta mała antena przy routerze którą dostałem wraz z nim.
Wyszukałem ze bodajże ze do mojego routera była by to antena z wejściem ,,SMA-RP'' .
Czy taka antena ,,TP-LINK ANT2408CL antena dookólna wew. 8dBi (2.4GHz) SMA-RP'' lub ,,Pentagram antena wewnetrzna 12dBi RP-SMA P6901-3" była by wstanie wydłużyć ten zasięg aby bez problemu szło korzystać na balkonie z internetu ?
Lepiej antena z 8dBi czy 12dBi ? Jakie byście polecili ?
Proszę o pomoc i za wszelkie rady z góry dziękuje :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lip 2013 23:31   

Powrót do góry

mbo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Kujawy

Post#2 11 Lip 2013 07:32   

Re: D-Link DIR 600 - Jak zwiększyc zasięg routera D-Linka DIR 600

Przy takiej ilości ścian antena raczej niewiele pomoże.

Pewniejszym wyjściem będzie postawienie dodatkowego AP w pokoju rodziców najlepiej podpiętego przewodem do routera. Ostatecznie może działać bezprzewodowo jako repeater.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lip 2013 07:32   

Powrót do góry

loczekgay
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Żory

Post#3 Post autora tematu 11 Lip 2013 14:01   

Właśnie nic z przewodami nie wchodzi w grę niestety, a z tym reperatorem to za duży koszt, bo w pokoju u rodziców zasięg jaki taki jest, z laptopem i telefonem nie ma problemu, jednak czasami tablet się rozłącza.
Ta ściana między pokojem rodziców a balkonem ma ok 30cm jednak.
Myślicie ze nie by nie dała rady ta antena 8dBi czy 12dBi ? ?
Przecież podobno te fabryczne małe antenki jaką ja mam przy swoim to podobno są słabej mocy ? wiec myślę ze jakbym dał tą 12dBi to by działało ?
co myślicie ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lip 2013 14:01   

Powrót do góry

Eleren1
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Świnoujście

Post#4 12 Lis 2013 14:45   

Zacznijmy od tego, że z mojego doświadczenia wiem, iż sygnał Routera odbija się po ścianach, w zależności jak ustawisz antenkę sygnał będzie inaczej szedł, dajmy przykład ja mam duży pokój na biurku jest postawiony Router a parę Centymetrów obok mam kanapę/łóżko, jak leże to telefon mam za oparciem od kanapy i sygnał z Wi-Fi mimo, iż Router jest obok to sygnał jest strasznie niski. w tym momencie rozważył bym aby router umieścić wyżej na poziomie framugi a antenką już samemu majstrować, jeżeli masz ochotę to zakup lepszą antenkę. Dziękuje :)
Powrót do góry

matek451
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Łódź

Post#5 12 Lis 2013 15:40   

Możesz dać i 15dBi ale na poprawę zasięgu raczej nie licz. Odpowiedź dał Ci @mbo. Chcesz oszczędnie a wyrzucasz kasę w błoto. Poczytaj http://tplink-forum.pl/domowe-sieci-komputerowe/zwiekszenie-zasiegu-sieci-bezprzewodoej-w-domu-lub-mieszkaniu/
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci WiFi -> D-Link DIR 600 - Jak zwiększyc zasięg routera D-Linka DIR 600
Strona 1 z 1