Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GDWK 9/40 4 ohm - Jaki zamiennik?

B-U-C 17 Lip 2013 07:57 1413 6
  • #1 17 Lip 2013 07:57
    B-U-C
    Poziom 12  

Witam,

mam do wyremontowania dwie pary kolumn:
    ZG40C (z membraną bierną) oraz Fonica A-40 (uboższa wersja ZG40C)

W obu parach uszkodzone są głośniki wysokotonowe przez poprzednich właścicieli. Różnie to bywa z kupowanymi głośnikami wysokotonowymi z drugiej ręki, dlatego zwracam się z pytaniem, jaki będzie zgodny zamiennik marki Tonsil, który jest obecnie produkowany? Zaproponowano mi GDWK 9/80, ale nie wiem czy jego parametry będą zgodne z oryginalnym głośnikiem. Dodam, że chodzi o wersję 4 ohm.

Pozdrawiam

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    GM

• Pomocny post
    #2 17 Lip 2013 08:40
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

B-U-C napisał:
    Zaproponowano mi GDWK 9/80, ale nie wiem czy jego parametry będą zgodne z oryginalnym głośnikiem. Dodam, że chodzi o wersję 4 ohm.
    Jednostka oporu elektrycznego to om. Ohm to był ten który wykazał proporcjonalność prądu do napięcia.
    Co się stało z głośnikami? Są spalone czy coś jest z koszem czy magnesem uszkodzone?
    Może wystarczy wymienić cewkę.

• #3 17 Lip 2013 14:56
    B-U-C
    Poziom 12  

ktoś przy nich grzebał, cewka zniszczona, kosze połamane. Po jednej w każdej parze. Teoretycznie, wystarczą mi dwa głośniki na wymianę.

• Pomocny post
    #4 17 Lip 2013 18:06
    wkj
    Poziom 34  

Szukaj używek na alle..

• #5 17 Lip 2013 22:28
    B-U-C
    Poziom 12  

jeśli okaże się, że GDWK 9/80 się nie nadaje, to tak będę robić

• Pomocny post
    #6 17 Lip 2013 22:30
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

B-U-C napisał:
    jeśli okaże się, że GDWK 9/80 się nie nadaje, to tak będę robić
    To są bardzo podobne głośniki. Przy tym sprzęcie, różnica w brzmieniu będzie minimalna
    B-U-C napisał:
    ktoś przy nich grzebał, cewka zniszczona, kosze połamane. Po jednej w każdej parze. Teoretycznie, wystarczą mi dwa głośniki na wymianę.
    Pokaż fotki. Jeśli masz sprawne dwie sztuki, to umieść je w jednej parze.
    O ile pamiętam, to te dwa przetworniki różnią się obwodem magnetycznym, bo cewki były prawie identyczne (wkj popraw mnie jeśli się mylę). Jeśli mam rację, to po zakupie GDWK 9/80 zamień po prostu magnesy.

• Pomocny post
    #7 18 Lip 2013 06:34
    wkj
    Poziom 34  

Musiał bym sprawdzić organoleptycznie "inność" cewek, ale na razie nie ma mnie w moim miejscu stałego pobytu.

ps. http://tablica.pl/
    http://tablica.pl/

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME