Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Rejestrator jazdy - pytanie o zakup

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> HydePark TOP -> Rejestrator jazdy - pytanie o zakup
Autor
Wiadomość
SQ9MEM
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 18 Lip 2013 00:37   

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że temat nie bardzo pasuje do pozostałych działów, a myślę że jest ciekawy. Jak się jeździ w Polsce nie trzeba chyba przypominać. W związku z tym zastanawiam się nad zakupem rejestratora video jazdy. Przejrzałem trochę testów, ale było w nich testowanych stosunkowo mało urządzeń, a poza tym moje wymagania są dość specyficzne. Chciałbym zakupić rejestrator który spełniałby następujące warunki:
- przetwornik CCD (sama kamera) mocowany niezależnie od wyświetlacza i do tego niedużych wymiarów (wyświetlacz mogę wsadzić do schowka, poza tym nie lubię czegokolwiek w polu widzenia; dodatkowo na taki kombajn wiszący na szybie mogą się skusić "amatorzy cudzego mienia")
- dobra jakość obrazu umożliwiająca identyfikację tablic rejestracyjnych
- automatyczne rozpoczęcie rejestracji w momencie włączenia zapłonu (i zakończenie po wyłączeniu)
- zapis na karcie pamięci
- doświetlacz IR (najlepiej włączający się po zmroku)

Szukałem rejestratorów spełniających powyższe warunki, ale słabo mi idzie. Może pomożecie w tej sprawie ?
Powrót do góry

bmserwis
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#2 18 Lip 2013 01:12   

Re: Rejestrator jazdy - pytanie o zakup

Musisz szukać w takim razie urządzeń oscylujących w granicach 1000zł, aby spełniły wszystkie wymagania.
Generalnie podzielić można tak, tanie urządzenia około 100zł, karta pamięci, automatyczne nagrywanie, przetwornik max 2mpix, doświetlacz działający do kilkudziesięciu cm (taki mam ja).
Urządzenia od 350zł w górę, to co wyżej plus normalne HD, czyli identyfikacja tablic (też nie zawsze) reszta jak wyżej.
Spełniające wszzystkie Twoje wymagania profesjonalne rejestratory np: firmy DOD - powyżej 1000zł.
W każdym z podanych przedziałów podałem optymalną cenę za urządzenie, nie warto przepłacać, ja za swój dałem w promocji 90zł taki sam pod inną marką kosztuje 150zł.
Powrót do góry

PUH_HESTA
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Radom

Post#3 18 Lip 2013 07:50   

Ważny też czas rejestrowania danych jaki @SQ9MEM potrzebuje? (na karcie SD przy HD to max 5-8godz zależy od kompresji, rozdzielczości, pojemności karty itd.)

Jeśli zoom - to tylko optyczny.

Tak jak wspomniał @bmserwis - budżet odgrywa znaczącą rolę.
Może jednak warto zainteresować się integralnym rejestratorem z kamerą, np. lusterko wsteczne z kamerą
Powrót do góry

arekb81
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gdańsk

Post#4 18 Lip 2013 08:38   

Jak na znanym portalu aukcyjnym wpiszesz "mini kamera bezprzewodowa" znajdziesz za ok 500 zł małą kamerę oraz oddzielny rejestrator.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lip 2013 08:38   

Powrót do góry

Piotrek#G
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 18 Lip 2013 08:38   

Jeżeli znajdziesz interesujący Cię model w jakimś sklepie w Polsce, to przeszukaj oferty sklepów w Chinach. Ten sam towar, tylko bez marki żadnego producenta można kupić za połowę ceny - i nie chodzi tu o żadne podróbki typu nokla.
Powrót do góry

saskia
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: London

Post#6 18 Lip 2013 10:03   

W system rejestrujacy podczas jazdy warto zainwestowac, chocby ze wzgledu na ubezpieczenia.
Przy utracie znizki ubezpieczenia koszty sa dosc spore i na przestrzeni kilku kolejnych lat, zanim wrocimy do poprzedniego poziomu znizek. Wiele wypadkow i stluczek jest trudno udowodnic ze to nie byla nasza wina.
Zamontowalem sobie juz w 1999roku prosty system ze wzgledu na nagminne mandaty za parkowanie w miejscach i czasie w ktorych moje auto jedynie przejezdzalo tam. Mandaty sie skonczyly natychmiast, a od tamtej pory montuje w kazdym nabytym aucie. Obecnie uzywam 4 kamer i nagrywarki z tzw. Quad procesor i dyskow 300G, ktore starczaja na rok nagrywania. Lewa przednia kamera ma obiektyw z nastawa kata i zoom aby ustawic najbardziej realistyczny obraz pomagajacy przy wyprzedzaniu w Europie bez wychylania sie w kierunku fotela pasazera. Praw kamera ustawiona pod katem tego co widzi kierowca, a tylne dwie sluza jednoczesnie za lusterko wsteczne przy cofaniu bo radio z monitorem ma automatyczne laczenie sygnalu z tylnych kamer na monitor po wlaczeniu wstecznego biegu. :-)
Jest to troche pradozerne i ewentualne nagrywanie na postoju, wymaga dodatkowego accu. Jesli chodzi o monitor, to zamiast oddzielnego i za kazdym razem zdejmowanego monitora, warto zainwestowac w radio z DVD i wysuwanym monitorem, oczywiscie trzeba sprawdzic czy ma wejscie na kamery zewn. do ktorego podlaczamy wyjscie sygnalu z nagrywarki i kamer wstecznych po wylaczeniu stacyjki monitor samoczynnie wjezdza do obudowy radia i go nie widac.
Koszty nawet tak rozbudowanego systemu zwracaja sie juz przy jednej nie zawinionej stluczce, a i nawet Policja jest grzeczna podczas kontroli. Choc ostatnimi czasy da sie zauwazyc ze wiekszosc jest grzeczna takze bez kamer :-)
Stary numer z pytaniem "placimy? czy szukamy?" juz nie przejdzie. :-)
A ewentualne mandaty za np. przejechanie na czerwonym swietle, gdy faktycznie bylo zolte to jest latwo udowodnic.
Gdy pamiec nas zawiedzie, to mozna sobie dzieki nagraniu przypomniec co kiedys robilismy i gdzie to bylo, a nawet o ktorej godzinie. :-)
Gorzej jak zona sprawdzi nagranie, jesli bylismy gdzie nie powinno nas byc. :-)
Powrót do góry

bmserwis
Poziom 24
Poziom 24

Post#7 18 Lip 2013 21:40   

Nie podałeś jednego szczegółu - ceny...
Do udowodnienia kto np: wymusił pierwszeństwo wystarczy mi najtańszy rejestrator.
Powrót do góry

saskia
Poziom 24
Poziom 24

Post#8 19 Lip 2013 02:08   

bmserwis napisał:
Nie podałeś jednego szczegółu - ceny...
Do udowodnienia kto np: wymusił pierwszeństwo wystarczy mi najtańszy rejestrator.

Zgodzil bym sie z toba, ale mam juz kilka ladnych lat doswiadczenia z rejestrowaniem przejazdow i jedna kamera to tak jakby nie bylo zadnej. Zawsze jak cos sie zdazy to tam gdzie kamera nie widzi. :-)
Szerokokatne obiektywy znieksztalcaja obraz i odleglosci.
Kamery mam ustawione tak ze 2 z przodu rejestruja ok. 130 stopni tworzac na ekranie panoramiczny obraz i z tylu tak samo. Nie ma szansy, aby ktos porysowal, lub uszkodzil mi auto i zniknal szybko, abym nie zobaczyl jego numerow.
Mam dodatkowa baterie z niezaleznym ladowaniem, tak ze nawet na parkingu jak jakis idiota zachaczy mi o auto i zarysuje to nie upiecze mu sie taki numer.
Wysylam kopie nagrania do ubezpieczalni, a ich prawnicy zalatwiaja reszte. :-)
Trafil mi sie nawet taki numerant ze jadac przedemna, gwaltownie zahamowal i zanim zorientowalem sie co on chce zrobic, wrzucil wsteczny i chcial zaparkowac na miejscu obok mojego auta, gdzie sie zatrzymalem gwaltownie po jego hamowaniu. Oczywiscie walnal mi w przod z calym impetem , po czym wyskoczyl i mowi " zobacz cos mi zrobil z autem". Nie wytlumaczysz sie z takiego wypadku jesli nie masz nagrania. Ja akurat mialem monitor wlaczony, bo uzywalem tylnych kamer zamiast lusterka wstecznego, bo auto bylo zaladowane po dach. Gosciu gdy zobaczyl widok z kamer na monitorze omal nie rozbil sobie szczeki o asfalt, tak gwaltownie mu opadla. :-) Wymienilismy dane ubezpieczen i nazajutrz dostalem auto zastepcze, a moje pojechalo do remontu. Obylo sie bez wysylania nagrania, gosciu wiedzial ze za falszywe zeznanie do ubezpieczalni moze dostac 2 lata.
Kamery sa zakamuflowane, a nagrywarka przymocowana w trudno dostepnym i niewidocznym miejscu, a HDD jest w niej zamkniety. Odlaczenie zasilania lub sygnalu ktorejkolwiek kamery, lub nagrywarki, powoduje uruchomienie alarmu.
Kiedys mialem zainstalowany nadajnik sygnalu video ktory byl odbierany przez druga nagrywarke zainstalowana w domu, bo czesto zdazaly sie wlamania do aut na mojej ulicy, ale to juz historia i nie montuje tego juz w zadnym aucie.
Co do ceny, to zawsze kupuje model wychodzacy ze sprzedazy, czyli z wysprzedazy. :-) Czesto jest to pol ceny.
Nagrywarka £120 + £40 HDD 300G, 3 kamery 60 stopni obiektyw, po £15 sztuka + jedna kamera dobrej jakosci £60 z tele/photo/zoom obiektywem. Radio z DVD i wysuwanym ekranem i 2 wejsciami sygnalu audio video £ 140. Do tego troche kabli na metry i zlaczki.
Razem ok. £ 420.
Przy utracie znizek, dodatkowy koszt ubezpieczenia (strata) jest w pierwszym roku ok. £ 600, drugim ok. £400, trzecim ok. £ 200. Razem wychodzi £1200 do tylu, na jednej stluczce. Jesli w miedzyczasie cos jeszcze sie przydazy to wychodzi 3x £600, czyli 2 wypadki i £1800 do tylu.

No chyba ze ktos nie ma znizek, lub sam ciagle powoduje wypadki to wtedy nie ma sensu rejestrowanie wlasnych wykroczen. :-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lip 2013 02:08   

Powrót do góry

bmserwis
Poziom 24
Poziom 24

Post#9 21 Lip 2013 10:52   

Pozwolę sobie zamieścić kadry nagrane moim w pochmurny dzień.
Rejestrator jazdy - pytanie o zakup Rejestrator jazdy - pytanie o zakup
Powrót do góry

djandriu
Poziom 21
Poziom 21

Post#10 21 Lip 2013 11:45   

Kolego bmserwis możesz podać model twojej kamerki i zamieścić kadry jak ona widzi w nocy ?
Powrót do góry

bmserwis
Poziom 24
Poziom 24

Post#11 21 Lip 2013 11:48   

Omega DVR HD 720P OM205 (dostępne pod różnymi innymi markami moja to Manta MM308S, dokładnie to samo). Niestety w tej chwili nie mam kadrów z jazdy w nocy te były zgrane od razu po zakupie, na bieżąco natomiast nie zgrywam.
Tutaj przykładowe nagranie bez obróbki:

Get Flash to see this player.

Wybierając nawet identyczny model zwrócić należy uwagę na to czy ma w instrukcji funkcję automatycznego startu nagrywania (po zapłonie) model zdaje się OMEGI który oglądałem nie miał tego zaznaczonego więc nie wiem czy też tak działa.
Powrót do góry

bmserwis
Poziom 24
Poziom 24

Post#12 26 Lip 2013 10:28   

Jakoś nie jestem przekonany do filmów producentów które najczęściej poddawane są "poprawkom" tym bardziej, dziwne iż wiadomość zamieszcza osoba z małym dorobkiem na forum, reklama?
Wystarczy przejrzeć wiadomości w każdej polecana jest ta firma przez użytkownika, słabych macie marketingowców, przynajmniej trzeba było stworzyć pozory. :)
Poza tym jak na rejestrator za 600zł to jakość jest mierna. Tablice są nieczytelne, osobiście nie widzę dużej różnicy pomiędzy sprzętem za 100zł a tym zaprezentowanym i tutaj i tutaj najważniejsza rzecz czyli rejestracja jest podobnie czytelna, jedynie lepiej wypada przy słabym świetle.
O jakości opisów na stronie nie wspomnę "Posiada fabrycznie wgraną pamięć...".
Powrót do góry

Igor-Mistral
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Szczecin

Post#13 26 Lip 2013 10:41   

bmserwis napisał:
Jakoś nie jestem przekonany do filmów producentów które najczęściej poddawane są "poprawkom" tym bardziej, dziwne iż wiadomość zamieszcza osoba z małym dorobkiem na forum, reklama?
Wystarczy przejrzeć wiadomości w każdej polecana jest ta firma przez użytkownika, słabych macie marketingowców, przynajmniej trzeba było stworzyć pozory. :)
Poza tym jak na rejestrator za 600zł to jakość jest mierna. Tablice są nieczytelne, osobiście nie widzę dużej różnicy pomiędzy sprzętem za 100zł a tym zaprezentowanym i tutaj i tutaj najważniejsza rzecz czyli rejestracja jest podobnie czytelna, jedynie lepiej wypada przy słabym świetle.
O jakości opisów na stronie nie wspomnę "Posiada fabrycznie wgraną pamięć...".

Kolego najpierw piszesz to tym że filmik poprawiany a potem że nie widzisz różnicy z kamerką za 100zł, radzę się zdecydować ;) Filmik absolutnie nie retuszowany, po za montażem oczywiście.

Włącz go jeszcze raz, odpal 1080p a nie 360p jak to jest domyślne na youtube i podziwiaj. Myślę że szybko zapragniesz wymienić swoją OMEGĘ :)
Powrót do góry

bmserwis
Poziom 24
Poziom 24

Post#14 26 Lip 2013 12:10   

Oglądałem w maksymalnej rozdzielczości, natomiast wcale nie pragnę wymieniać swojego rejestratora - swoje zadanie spełnia, a nie mam zamiaru przepłacać. Nawet gdybym miał kiedyś kupować inny lepszy model to i tak w cenie 600zł wybrałbym na pewno inne rozwiązanie, gdyż dla mnie przedstawiony rejestrator nie jest warty swojej ceny.
Nie zmienia to także faktu, że strona wykonana jest nieprofesjonalnie (język) i niechlujnie (literówki) co także odstraszyłoby mnie od zakupu u takiego dystrybutora.

Dodano po 2 [minuty]:

bmserwis napisał:
które najczęściej poddawane są "poprawkom"

Wskaż mi gdzie napisałem, iż w tym konkretnym przypadku film był retuszowany?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lip 2013 12:10   

Powrót do góry

Trabi
Poziom 24
Poziom 24

Post#15 26 Lip 2013 12:36   

Też zajrzałem na tą stronkę i.... do tego się rozjeżdża :/ . Jak powstał kod do tej strony? W "MS-Frontpage"? ;)

Co do tej kamery, to na stronce jest... za duży opis z samymi wychwaleniami. Nie wiem jak inni, jak jak widzę dużo, kolorowo, masa fotografii i same zachwyty to już nie korzystam z usług takiej firmy (nauczka z Allegro: kolorowo i pięknie = tylko w raju a nie w zyciu).

A co do kamer, sam mam taką właśnie za 100 zł i bez problemu widać co się dzieje. To ma być rejestrator a nie HDTV.
Powrót do góry

bmserwis
Poziom 24
Poziom 24

Post#16 26 Lip 2013 13:48   

Szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy w jakości pomiędzy Twoją propozycją, a moim urządzeniem ponad dwa razy tańszym. Już nawet sama obudowa nasuwa na myśl tą sama linię produkcyjną Chinach. :)
Powrót do góry

Trabi
Poziom 24
Poziom 24

Post#17 26 Lip 2013 14:08   

Igor-Mistral napisał:
może używasz jakiejś prehistorycznej przeglądarki? Frontpage to nie był gwarantuje Ci

Cieszę się, że to nie Frontpage :) . Stronka rozjeżdża się w Operze. Warto to zmienić bo użytkowników Opery jest sporo.

Panowie, to całe "FullHD" w kamerach za stówę czy parę stów to nic innego jak interpolowane VGA (640x480) do 720/1080. Czyli obraz wielkości FullHD ale jakości VGA. Ma być HD? Matryca musi mieć 5 mpx a nie 0,8, a tych nie montuje się w tanich kamerach. Moja też nagrywa w "HD", tylko że jakość HD a VGA jest taka sama: nie widać rejestracji z daleka = interpolowanie obrazu, a jedynie sam obraz ma większe wymiary.
Dobra kamera musi kosztować.
Powrót do góry

Piotrek#G
Poziom 16
Poziom 16

Post#18 26 Lip 2013 23:01   

Czy zamówienie nadruku firmowego u chińczyka jest aż takie drogie? Myślałem, że przy hurtowym zakupie można wybrać sobie dowolny gratis. :D

http://www.mistral-rtv.pl/kamera-rejestrator-samochodowy-p74.html
199zł
http://www.fasttech.com/products/1271801
~120zł

Tu rozumiem, cło, marża itd.

http://www.mistral-rtv.pl/kamera-samochodowa-rejestrator-trasy-mistral-mi-amb170-p76.html
599zł
http://www.fasttech.com/products/2006/10004803/1371300-gs8000l-27-lcd-1080p-hd-120-wide-angle-car-dvr-cam
~137zł

:?:

Ceny na dzień dzisiejszy, przeliczone przez PayPal.
Powrót do góry

bmserwis
Poziom 24
Poziom 24

Post#19 27 Lip 2013 07:40   

Cóż tak jak pisałem, wszystkie praktycznie to to samo z innym tylko nadrukiem. :) Dlatego właśnie nie warto przepłacać.
Zamieściłem stosowne opinie na stronie ciekawy jestem czy zostaną "zatwierdzone".
Powrót do góry

Igor-Mistral
Poziom 5
Poziom 5

Post#20 27 Lip 2013 22:06   

Piotrek#G napisał:
http://www.mistral-rtv.pl/kamera-samochodowa-rejestrator-trasy-mistral-mi-amb170-p76.html
599zł
http://www.fasttech.com/products/2006/10004803/1371300-gs8000l-27-lcd-1080p-hd-120-wide-angle-car-dvr-cam
~137zł

No takie wypowiedzi to ja lubię, mogę się wykazać z miejsca :) Piotrek#G wiem że chciałeś zabłysnąć, ale chyba się pospieszyłeś...

Kolego porównaj,
1. kąt widzenia tutaj 120stopni w naszej kamerze mistral mi-amb170 - 170 stopni
2. procesor Novatek, ten tutaj pozwala na nagrywanie w full hd poprzez interpolację u nas "soczyste" prawdziwe full hd, jeszcze raz zapraszam do obejrzenia filmu. http://vimeo.com/69986016
3. nagrywanie nocne, bez porównania - wiem bo miałem okazje widzieć
4. optyka - brak wzmianki, u nas 5 mpix. A przepraszam w tym twoim jest znalazłem tutaj http://www.dinowish.com/dx/gs8000l-27-tft-full-hd-1080p-wide-angle-13mp-cmos-car-dvr-w-4led-ir-night-vision-hdmi-black-p-10448.html - całe 1.3 mpix

Wiec po za obudową, różnią się niemal wszystkim.

Oczywiście jak każdy Polak już stosownie policzyłeś czyjeś pieniądze tyle że cena zakupu zupełnie inna, podpowiem Ci jeszcze cło 14%, Vat23%, transport ok. 15zł. dodaj do tego serwis, gwarancję, koszty przygotowania produktu do sprzedaży.

bmserwis napisał:
Cóż tak jak pisałem, wszystkie praktycznie to to samo z innym tylko nadrukiem. :) Dlatego właśnie nie warto przepłacać.
Zamieściłem stosowne opinie na stronie ciekawy jestem czy zostaną "zatwierdzone".

bmserwis niestety nie zostaną zatwierdzone bo ... rozmijają się z prawdą ;)
Zresztą obserwując Twoje wypowiedzi to wydaje mi się, że Ciebie akurat nic już nie przekona, przypominasz mi trochę tą "Krowę" z przysłowia ;)
Powrót do góry

Trabi
Poziom 24
Poziom 24

Post#21 27 Lip 2013 22:47   

Igor-Mistral napisał:
u nas "soczyste" prawdziwe full hd, jeszcze raz zapraszam do obejrzenia filmu. http://vimeo.com/69986016

Obejrzałem. Na pełnym ekranie. Nawet na TV 37". Efekt? Nadal nie widzę nr rejestracyjnych samochodów jadących w odległości 3m od kamery, a także nie widać nr w pojazdach stojących pod światłami. Kolega wybaczy, ale to jest VGA interpolowane a nie żadne FullHD:

A teraz ujęcie z kamery z prawdziwym fullHD - widzi kolega różnicę? Proszę spojrzeć na numery tablic: czytelne.

Rejestrator jazdy - pytanie o zakup Rejestrator jazdy - pytanie o zakup Rejestrator jazdy - pytanie o zakup

Na Waszej kamerze jest po prostu cienizna zamiast HD. Obraz jest ładny i kolorowy, ale wielkość HD to nie o samo co rozdzielczość HD. Ja rozumiem, że jako "e-commerce manager" musi kolega coś sprzedać z firmy :)
Powrót do góry

Igor-Mistral
Poziom 5
Poziom 5

Post#22 28 Lip 2013 00:16   

Trabi z całym szacunkiem dla Ciebie,

pokazany przeze mnie link na vimeo pozwala na odtworzenie filmu w rozdzielczości HD - tego chyba nie zauważyłeś, może potrzebna większy TV niż 37'. Klikasz na link http://vimeo.com/69986016 , następnie w dolnym rogu możliwość zaznaczenia HD (HD nie full HD, czyli rozdzielczości niższej niż w rzeczywistości nagrywa ten rejestrator, czyli z oryginału mógłbym wyciągnąć jeszcze lepsze zdjęcia). Wtedy możesz wstawić zdjęcia takie jak ja w wyższej rozdzielczości, tak w odpowiedzi na Twój post.

Myślę, że jak ktoś chce to bez problemu rejestracje odczyta.

Trabi napisał:
Ja rozumiem, że jako "e-commerce manager" musi kolega coś sprzedać z firmy :)

Nie muszę, po prostu lubię "coś" sprzedać :)

Aha, mamy jeszcze wersję z GPS. http://www.mistral-rtv.pl/kamera-samochodowa-rejestrator-trasy-z-gps-mistral-mi-amb170g-p77.html
Powrót do góry

Piotrek#G
Poziom 16
Poziom 16

Post#23 28 Lip 2013 01:37   

Proszę bardzo:
http://www.alibaba.com/product-gs/850556751/GS8000L_CAR_DVR_2_7_Lcd.html

FOB Price: US $39 - 45 / Piece
Powrót do góry

Psud
Poziom 4
Poziom 4

Post#24 28 Lip 2013 01:54   

Poszukuje rejestratora który nagrywałby obraz jeszcze przez ok 5 min po wyłączeniu zapłonu. Wiem że dużo chińskich badziewi posiada taką opcje w firmware ale zwykle nie działa. Posiada ktoś, albo zna rejestrator w którym działa opcja tego typu?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lip 2013 01:54   

Powrót do góry

Igor-Mistral
Poziom 5
Poziom 5

Post#25 28 Lip 2013 07:49   

Piotrek#G napisał:
Proszę bardzo:

Piotrek#G, jako produkt menadżer to pracy raczej nie znajdziesz...

Twój produkt to znowu ten sam procesor co wcześniej, nie Ambarella A2S70.
Czyli nagrywanie z interpolacją, brak nagrywania HD/60 kl/sekunda, mniejszy kąt widzenia ... itd.

Poświęć trochę więcej czasu niż 3h to może w końcu znajdziesz. W nagrodę mogę przybić z Tobą "piątkę" :)

Psud napisał:
Poszukuje rejestratora który nagrywałby obraz jeszcze przez ok 5 min po wyłączeniu zapłonu. Wiem że dużo chińskich badziewi posiada taką opcje w firmware ale zwykle nie działa. Posiada ktoś, albo zna rejestrator w którym działa opcja tego typu?

Kamera/rejestraor MI-AMB170 nagrywa przez ok 1min po wyłączeniu silnika, wystarczy? Jak nie mogę zlecić przygotowanie upgrade'u oprogramowania do 5 min. i więcej. W razie czego Psud, daj znać.
Powrót do góry

190175
Usunięty

Post#26 28 Lip 2013 10:41   

@Igor-Mistral

Chodzi ci o to ?

http://www.ebay.pl/itm/231010784904?ru=h...313%26LH_TitleDesc%3D1%26_fvi%3D1&_rdc=1

Wciaz cena o ponad polowe nizsza...
Powrót do góry

Piotrek#G
Poziom 16
Poziom 16

Post#27 28 Lip 2013 12:57   

Igor-Mistral napisał:
Piotrek#G napisał:
Proszę bardzo:

Piotrek#G, jako produkt menadżer to pracy raczej nie znajdziesz...

Twój produkt to znowu ten sam procesor co wcześniej, nie Ambarella A2S70.
Czyli nagrywanie z interpolacją, brak nagrywania HD/60 kl/sekunda, mniejszy kąt widzenia ... itd.

Poświęć trochę więcej czasu niż 3h to może w końcu znajdziesz. W nagrodę mogę przybić z Tobą "piątkę" :)

Ale co się nie zgadza?
To, że napisali że kąt to 160stopni? Czy jesteś w stanie w prosty sposób udowodnić, że twoja kamerka m kąt 170stopni a nie 160?
6-warstwowy obiektyw - jest.
Ekran LCD 2,7" - jest.
Nagrywanie nocą - 4 diody IR 5mm swiecą, że można sobie sfilmować... własne stopy.
Wbudowana pamięć - jest.
Matryca 5MPx - jest.
Nagrywanie FHD 30klatek/s - jest.
Chipset Ambarella - Brak dowodu, nie jest dowodem braku. Poza tym powiedz przeciętnemu panu Kowalskiemu, żeby sprawdził jaki ma chipset w świeżo zakupionej kamerce. :D

Jeszcze jedno, jako produkt menadżer powinieneś wiedzieć, że istnieje takie coś jak stosunek cena/jakość.

Kupując dwie takie kamery http://www.fasttech.com/products/2006/10003772/1271603-gs2000-15-tft-full-hd-1080p-car-dvr-camcorder-with i montując jedną z przodu, jedną z tyłu mam sfilmowane 240 stopni, a nie jakieś tam 170, i jeszcze dwie stówy w kieszeni.
Powrót do góry

bmserwis
Poziom 24
Poziom 24

Post#28 27 Sie 2013 12:06   

I na tym jak widać zakończymy temat, gdyż zabrakło argumentów producentowi. :)
Obecnie spamuje natomiast tabletami :) z konta kamyczek77
Powrót do góry

dragon79
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Katowice

Post#29 29 Sie 2013 15:29   

Też monitoruję od jakiegoś czasu rynek rejestratorów jazdy.
Już jakiś czas temu trafiłem na stronkę o takich urządzeniach - polecam, link poniżej:
http://dashcamtalk.com/
Stronka jest w miarę często aktualizowana.

Omawiana powyżej kamerka Mistral MI-AMB170 jest podobna do modelu GS8000 w cenie 110 USD, ale GS8000 ma dodatkowo g-sensor i GPS, więc cena MI-AMB170 wydaje się zbyt wysoka.

Osobiście podoba mi się MIO mivue 358 za 440 zł... zbieram info na temat tego sprzętu ;)
Powrót do góry

saskia
Poziom 24
Poziom 24

Post#30 30 Sie 2013 22:28   

Koledzy tu dyskutuja o kacie jaki kamera widzi czy nagrywa, ale to wszystko to tylko reklama.
Co z tego ze katy sa szerokie, ale tylko na ekranie, a z rzeczywistego obrazu ktory widzial kierowca podczas jazdy jest mniej niz 60 stopni. Gdyby kamera nagrywala realnie w HD to nie bylo by tych powyginanych slupow i drzew na poboczach. kazda kamera z katem obiektywu pow 60 stopni znieksztalca, a z takiego obrazu nie da sie odczytac szczegolow, takich jak odleglosci, napisow, itp.itd.
To tak jakby rozciagnac kalesony i mowic ze to dlugi modny szalik.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> HydePark TOP -> Rejestrator jazdy - pytanie o zakup
Strona 1 z 3 Idź do strony 123  Następny