Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Komin do pieca kondensacyjnego.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Komin do pieca kondensacyjnego.
Autor
Wiadomość
Marek451
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 19 Lip 2013 07:41   

Re: Komin do pieca kondensacyjnego.

Witam Fachowcy zamontowali mi wkład kominowy od turbo z odskraplaczem. Skropliny z komina odprowadzane sa wężem do kanlizy a skropliny z kotła drugim wężem tez do kanalizy.Moje pytanie czy tak może zostać> komin juz zamurowany.
Czy ma to jakis negsatywny wpływ na prace i żywotnośc kotła?
Czy domagac się poprawki czy zostawic jak jest i nie martwić sie że cos będzie nie tak??
Bardzo prosze o poradę
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lip 2013 07:41   

Powrót do góry

piotr_boncza
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Gdańsk

Post#2 19 Lip 2013 07:51   

Marek451 napisał:
Witam Fachowcy zamontowali mi wkład kominowy od turbo z odskraplaczem. Skropliny z komina odprowadzane sa wężem do kanlizy a skropliny z kotła drugim wężem tez do kanalizy.Moje pytanie czy tak może zostać> komin juz zamurowany.
Czy ma to jakis negatywny wpływ na prace i żywotnośc kotła?
Czy domagac się poprawki czy zostawic jak jest i nie martwić sie że cos będzie nie tak??

Kocioł turbo czy kondensacyjny? Coś nie jestem pewny fachowości. Napisz jaki kocioł i jaka długość komina. Jeśli kondensat to odkraplacz jest błędem. Skąd pobierane jest powietrze?
Jeśli turbo, to skropliny z komina muszą być odprowadzone do kanalizacji przez specjalny syfon zabezpieczający przed wydostaniem się spalin. A syfon musi być specjalny bo zabezpieczony na wypadek wyschnięcia. Wąż musi być przeźroczysty i widoczny tak, abyś mógł kontrolować czy skropliny odpływają. Jeśli się coś zatka to zalanie kotła jest bardzo kosztowne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lip 2013 07:51   

Powrót do góry

Marek451
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 19 Lip 2013 16:43   

Kocioł kondensacyjny. Dł komia jakieś 8-9m.
Dolny wąz z kotła (ten od kondensatu) podłączony do kanalizacji .
Wąż który zbiera skropliny z komina tez podłączony do kanalizy, ale jest puszczony szachtem do piwnicy tak że mieszkaniu go nie widać (na wężu zrobiony jest syfon i widac poziom skroplin).
Kocioł ;pobiera powietrze z szachtu a komin spalinowy fi 80mm kolano z odskraplaczem w kominie też fi 80 ( wyjście z kotła fi 60 i redukcja na fi 80 przed kolankiem z odskraplaczem.

Jak czytam instrukcje to napisane jest że powinno byc kolano i wszystko powinno spływać do kotła, ale jeżli jest tak jak u mnie to trzeba przerabiać na nowo??
Czyms to grozi jeżeli "połowa' skroplin nie wraca przez kocioł? A może wystarczy zaślepić ten wąż w piwnicy i kiedy sie napełni skropliny będą wracać przez kocioł. Co prawda częśc skroplin będzie zatrzymana w kolanie ze wzgledu na ten pierścień co zbiera skropliny a częśc zatrzyma sie na redukcji fi 80 na fi60 Mam nadzieje że to nie przerdzewieje.
Dzwoniłęm na infolinie producenta gość b ył zaskoczony pytaniem z kimś to skonsultował i po chwili odpowiedział że może tak być nic nie powinno sie dziać , ale n ie wiem czy chciał mnie zbyć czy nie wiedział co pwiedzieć dlatego pytam na forum Jak to wygląda z praktyki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lip 2013 16:43   

Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Bytom

Post#4 19 Lip 2013 20:47   

Działać będzie, ale dodatkowy odskraplacz w kominie jest zbędny bo marnuje się kondens.. Ale można to tak zostawić.
Powrót do góry

Marek451
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 19 Lip 2013 20:48   

co to znaczy marnuje sie kondens? możesz jasniej?
Powrót do góry

piotr_boncza
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Gdańsk

Post#6 19 Lip 2013 21:18   

Ja bym przerabiał. Zbyt wiele podobnych naprawialem ostatnio. Przy odrobinie pecha skropliny dostana się do części powietrznej i uszkodza kociol, to spory koszt, ktory spadnie na Ciebie. A poza tym partaczy trzeba tepic. Mogli przynajmniej przeczytac instrukcje montazu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Komin do pieca kondensacyjnego.
Strona 1 z 1