Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak odzyskać usunięte wiadomości SMS w telefonie komórkowym?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Jak odzyskać usunięte wiadomości SMS w telefonie komórkowym?
Autor
Wiadomość
Yatzhek
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: nigdzie

Post#1 Post autora tematu 27 Lip 2013 22:23   

Jak odzyskać usunięte wiadomości SMS w telefonie komórkowym?

Witam wszystkich serdecznie po dłuższej nieobecności na forum!
Przejdę od razu do rzeczy...
Wczoraj przeżyłem chwile grozy (i nadal przeżywam). Mój znajomy potrzebował pilnie zadzwonić, a jego telefon się rozładował. Musiał wykonać połączenie koniecznie ze swojego numeru, więc użyczyłem mu swojego telefonu. Wyjąłem moją kartę SIM, on włożył swoją, zadzwonił w kilka miejsc. Po wszystkim wyjąłem z telefonu jego SIM i włożyłem tam moją kartę, tak jak było wcześniej. Wtedy, gdy włączyłem telefon, okazało się że wszystkie SMSy z folderu "Skrzynka nadawcza/Wychodzące" zostały doszczętnie usunięte! Jednak co ciekawe, wszystkie inne dane jak filmiki, zdjęcia czy dodatkowe dzwonki zostały nietknięte. SMSy ze skrzynki odbiorczej usunęły się mniej więcej do połowy, jednak chodzi mi tutaj tylko i wyłącznie o sposób na odzyskanie skrzynki nadawczej.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to nie były zwykłe SMSy, lecz były to moje bardzo ważne notatki służbowe i zapiski różnych rzeczy, które zachowywałem w telefonie jako niewysłane SMSy gdy nie miałem kartki papieru i długopisu pod ręką.

Ten telefon komórkowy to mój zapasowy, starszy telefon, a dokładnie Motorola V547 bodajże z 2006 roku (ma możliwość podłączenia do komputera specjalnym kablem USB).

Czy byłaby jakakolwiek możliwość odzyskania, lub choćby przeczytania tych niewysłanych SMSów ze skrzynki nadawczej? Były one dla mnie bardzo cenne.
Chodzi o przywrócenie/odczytanie 40-50 utraconych wiadomości.
Bardzo proszę o pomoc! To dla mnie niesamowicie ważne.
Powrót do góry

szymon122
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Konin

Post#2 27 Lip 2013 23:03   

Re: Jak odzyskać usunięte wiadomości SMS w telefonie komórkowym?

Zobacz czy resztę numerów masz zapisanych na karcie sim czy w telefonie. Przy zamianie kart wkładałeś swoją kartę do jego telefonu?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lip 2013 23:03   

Powrót do góry

Yatzhek
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 27 Lip 2013 23:16   

Te SMSy które zostały usunięte były na pamięci telefonu.
Numery/kontakty które były zapisane na karcie SIM jak i kilka innych będących na pamięci telefonu nie uległy usunięciu.
Nie wkładałem mojej karty SIM do jego telefonu, trzymałem ją ciągle w ręku. Czekałem jak skończy gadać, i po tym jak wykonał i odebrał kilka połączeń on wyjął swoją kartę z mojej komórki po czym ja włożyłem swoją.
Wtedy się zorientowałem, że SMSów nie ma. Aż się spociłem kiedy to zobaczyłem.
Ciekawe jednak jest to, że wszystkie inne rzeczy jak data/godzina, ustawienia telefonu, filmiki, zdjęcia, dzwonki itp zostały nienaruszone. Tylko SMSy uległy wyczyszczeniu.

Może jest jakiś sposób, jakiś program poprzez który mógłbym przynajmniej przeczytać te utracone wiadomości?
Powrót do góry

OlekMTG
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#4 28 Lip 2013 02:44   

Prawdopodobnie tylko kopie robocze zostały usunięte. Jeśli rzeczywiście się skasowały to żadnym programem tego nie zrobisz. Pozostaje tylko wizyta w firmie specjalizującej się w odzysku danych ale to naprawdę droga impreza...
Powrót do góry

Yatzhek
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 28 Lip 2013 16:04   

Spróbuję zrobić to samemu. Pytanie tylko, jaki program byłby najskuteczniejszy? Co polecacie?

A co do firm specjalizujących się w odzyskiwaniu danych m.in. z telefonów komórkowych - zna ktoś może jakąś solidną i sprawdzoną firmę z Łodzi lub okolicznych miast?
Powrót do góry

Yatzhek
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 Post autora tematu 29 Lip 2013 16:34   

Witam ponownie.
Słyszałem conieco o programie pod nazwą "Paraben Device Seizure".
Tutaj jest lista telefonów komórkowych, jakie jest on w stanie obsłużyć:
http://www.paraben.com/device-seizure-toolbox.html
Na owej liście znajduje się model v547 Motoroli.

Czy ktoś z forum używał tego programu? Czy jest skutecznym narzędziem?
Czy bezpiecznym byłoby spróbować odzyskać SMSy samemu poprzez ten program?
Czy wersja free (trial) jest jedynie ograniczona czasowo, czy jest także uboższa w funkcje?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lip 2013 16:34   

Powrót do góry

OlekMTG
Poziom 22
Poziom 22

Post#7 29 Lip 2013 17:50   

Jak juz Ci pisałem - w domu NIC z tym nie zrobisz. Po pierwsze link który podałeś jest do 'fizycznej' części zestawu - kable, czytnik, programator SIM itd. Do tego trzeba jeszcze dokupić oprogramowanie za jedyne 1790$ za roczną licencję. jest wersja demo, wystarczy poczytać opis na ich stronie - działa 30 dni/23 telefony. Pozwala odczytać tylko kontakty, nie odzyskuje ŻADNYCH innych danych z telefonu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lip 2013 17:50   

Powrót do góry

Yatzhek
Poziom 9
Poziom 9

Post#8 Post autora tematu 30 Lip 2013 16:24   

Ciekaw jestem, czy istnieje gdzieś pełna wersja tego programu do pobrania za darmo. Sprawdzałem na chomiku, ale niestety nie ma.
Zależy mi bardzo na odzyskaniu tych SMSów. 400zł to zdecydowanie za dużo jak na moją kieszeń, ale słyszałem o jakiejś firmie z Warszawy odzyskującej wszystkie SMSy nawet sprzed kilku wykasowań i robią to za 200zł. Wie ktoś coś może?
Powrót do góry

OlekMTG
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 30 Lip 2013 18:23   

Takich narzędzi raczej nigdzie nie znajdziesz 'na chomiku'. A co do ceny - raczej mało prawdopodobne żeby za 200 zł ktoś się podejmował takich zabaw.
Powrót do góry

Yatzhek
Poziom 9
Poziom 9

Post#10 Post autora tematu 30 Lip 2013 20:05   

Dobra, wstępnie mogę powiedzieć tyle, że kontaktowałem się z jedną z czołowych firm zajmujących się odzyskiem danych z telefonów komórkowych. Rozmawiałem z jednym z techników pracujących w tejże firmie.
Za analizę i diagnozę płaci się 123zł, kiedy już wiadomo czy i ile danych da się odzyskać, za odzyskanie SMSów z telefonu płaci się 150zł. Czyli łącznie wychodzi 273zł.
Myślę, że pomimo, iż jest to i tak niemała kwota, to jednak dość atrakcyjna w porównaniu z 350 czy 400zł u innych firm tego typu.
Co o tym myślicie?
Korzystał ktoś kiedyś z usług takich firm? Da radę się z nimi targować, czy takie ceny nie podlegają negocjacjom?
Powrót do góry

gacu007
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Lublin

Post#11 01 Sie 2013 18:41   

Yatzhek napisał:

Korzystał ktoś kiedyś z usług takich firm? Da radę się z nimi targować, czy takie ceny nie podlegają negocjacjom?

273 zł za odzysk sms to nie dużo.Ja bym się nie targował jak by mi zależało na tego typu informacje.
Powrót do góry

Yatzhek
Poziom 9
Poziom 9

Post#12 Post autora tematu 01 Sie 2013 22:43   

gacu007 napisał:

273 zł za odzysk sms to nie dużo.Ja bym się nie targował jak by mi zależało na tego typu informacje.

Fakt, jednak te 273zł to cena wstępna. Okazuje się, że są jakieś letnie rabaty i w innym przypadku zapłaciłbym 350zł za odzysk samych SMSów z pamięci telefonu komórkowego. Jednak wiele wskazuje na to, że może da rade zamknąć wszystko w kwocie 250zł.
Firma nazywa się "DataRecovery".
"DATARECOVERY jako pierwsza i jedyna firma w Polsce wprowadziła usługę sprzętowego odzyskiwania danych z telefonów komórkowych bezpośrednio z modułu pamięci nośnika."
http://datarecovery.net.pl/aktualnosci.html

Dziś wysłałem do nich telefon i wypełniony formularz.
Zobaczymy czy da radę odzyskać moje zapiski. Będę Was o tym informował w tym wątku.
Powrót do góry

arkadius1
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Koszalin

Post#13 13 Wrz 2013 00:32   

No i jak tam, odzyskali Ci te SMSy? Ile wzięli i jeśli odzyskali to czy wszystko?

Dodano po 6 [minuty]:

No i jak tam, odzyskali Ci te SMSy? Ile wzięli i jeśli odzyskali to czy wszystko?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Wrz 2013 00:32   

Powrót do góry

Yatzhek
Poziom 9
Poziom 9

Post#14 Post autora tematu 13 Wrz 2013 20:04   

No niestety narazie nadal się z tym męczą już od ponad miesiąca.
Powiedzieli, że muszę podać jakieś słowa które były zawarte w smsach ze skrzynki nadawczej, oraz numery telefonów do których smsy były zapisywane w skrzynce nadawczej. Ma to na celu ustalić "sektor pamięci" w którym znajdują się utracone dane. Czy to może być prawda? Czy raczej ściema?
Podałem im te wszystkie słowa i numery i czekam na rezultaty. Koleś z którym gadam jest bardzo uprzejmy, jednak mam pewne wątpliwości. Czy to możliwe, że dane mogłyby być nie do odzyskania?
Zapłaciłem za analizę telefonu 100zł. Sam już nie wiem co myśleć. Czy "DataRecovery" to solidna firma?
Powrót do góry

phanick
Poziom 21
Poziom 21

Post#15 24 Wrz 2013 21:18   

Ja powiem coś od siebie. Po pierwszy, karty sim nie należy wkładać do telefonu gdyż przychodzące wiadomości mogą nadpisać te skasowane, ale wciąż jeszcze znajdujące się na karce.

A teraz do rzeczy. Jeśli wiadomości na karcie SIM nie zostały nadpisane nowymi, to przy usuwaniu takich wiadomości po prostu oznacza się odpowiednim bitem, że odpowiedni slot na karcie jest nieużywany (nie czyści się jego zawartości).
Należy zbudować sobie małe urządzonko (które z użyciem mikrokontrolera) odczyta zawartość karty SIM bit po bicie. Może mógłbym się tego podjąć, muszę najpierw pobawić się na starych, już niepotrzebnych kartach SIM :)

Dodano po 14 [minuty]:

Albo zbuduj sobie coś takiego i poeksperymentuj: http://www.ladyada.net/make/simreader/index.html

Moje artykuły: (Dodaj)
21 Luty 2014 Zgrywarka gier PEGASUSA na PC na Atmega32 i USB
05 Luty 2014 Tester układów scalonych
Powrót do góry

Yatzhek
Poziom 9
Poziom 9

Post#16 Post autora tematu 25 Wrz 2013 18:05   

Dzięki za ciekawą poradę :) .. Jednak muszę Ci powiedzieć, że akurat te wiadomości, które mi się skasowały były na pamięci telefonu a nie karty sim i to jest bardziej niż pewne bo korzystając z tego telefonu, wyciągałem wielokrotnie kartę sim i przekładałem do innego telefonu. Wyświetlały się wtedy smsy tylko te z karty sim. A jak wkladalem ją z powrotem do tej starej Motoroli, mialem pelen komplet (te z sim + te z pamieci telefonu).
Koleś z firmy DataRecovery zakończył moje zlecenie. Na dniach mam dostać płytkę z plikiem który zawierał będzie to co udało się odzyskać. Jednak nie spodziewam się rewelacji i mam wątpliwości, czy można zrobić więcej czy nie.
A może ktoś miał podobny problem i skutecznie odzyskał usunięte dane z telefonu starszego typu dzięki pomocy firmy odzyskującej dane?
Powrót do góry

Yatzhek
Poziom 9
Poziom 9

Post#17 Post autora tematu 18 Lis 2013 22:23   

Witam ponownie.
Cóż mogę powiedzieć.
Firma Datarecovery z Radomia to oszuści i naciągacze. Firmę prowadzi jakiś zupełnie nieodpowiedzialny koleś, który najpierw dużo obiecuje, wręcz sam kontaktuje się z klientem, udaje miłego i pomocnego, a później (po wpłaceniu kasy) odwleka wszystko w czasie wystawiając na próbę ludzką cierpliwość. Miało być 5 dni roboczych. Jest niemal 5 miesięcy. Jak tu się nie wku*wić?
Wpłaciłem 100zł. Odesłali telefon (po miesiącu). Potem zadeklarował, że "conieco odzyskali" i że prześlą mi to na płytce, pocztą polską. Po około miesiącu zażądałem aby podali mi numer przesyłki abym zweryfikował czy rzeczywiście przesyłka była do mnie nadana. Odwlekał, nie odbierał, w końcu powiedział że nie poda mi numeru przesyłki i że "wyślą dane poprzez email, tylko niech da pan czas do jutra". Czekam już 2 tygodnie, odebrał, kilkakrotnie zwodził że nie może rozmawiać bo "prowadzi auto" albo "ma spotkanie", umówiliśmy się, że ostatecznie zadzwonię dziś o 18:30 i zakończymy sprawę jak ludzie. Nie odbiera pomimo kilkunastu moich prób połączenia.

Podejrzewam, że firma działa na zasadzie: Płacisz z góry - przesyłasz nam telefon/dysk - przetrzymujemy go trochę żeby wyglądało, że mocno nad nim pracujemy - odsyłamy ci go i to z opóźnieniem - no to nara, dzięki za kase, tylko odczep sie już od nas.

Czy da się taką firmę zgłosić gdzieś, aby się temu przyjrzały odpowiednie organy? Czy wystarczą same podejrzenia w stosunku do funkcjonowania takiej firmy?

Jak widzicie moja frustracja sięga zenitu.
Co robić? Zależy mi na tych danych. Czy ktoś z Was zna jakąś SPRAWDZONĄ firmę która odzyskuje dane z telefonów, nawet tych trochę starszego typu?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Jak odzyskać usunięte wiadomości SMS w telefonie komórkowym?
Strona 1 z 1