Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie 2 zestawów kolumn

nfsmaniakpl 28 Lip 2013 19:26 1236 8
  • #1 28 Lip 2013 19:26
    nfsmaniakpl
    Poziom 15  

Witam posiadam 2 pary kolumn jedne altus 75 a drugie eltax concept mini które mają 4 ohm czy mogę podłączyć na przód eltaxy a na tył altusy do wzmacniacza sony str-av370??

• #2 28 Lip 2013 19:43
    2272241
    Usunięty  
  • #3 28 Lip 2013 19:55
    Pawel S.
    Poziom 39  

nfsmaniakpl napisał:
    czy mogę podłączyć na przód eltaxy a na tył altusy do wzmacniacza
    podłączyć możesz, ale słuchać powinieneś tylko jednej pary kolumn.

• #4 28 Lip 2013 20:13
    nfsmaniakpl
    Poziom 15  

A to się po laikowskiemu zapytam po co są 4 kanały na głośniki ??

• #5 28 Lip 2013 20:30
    marian133
    Poziom 36  

nfsmaniakpl napisał:
    A to się po laikowskiemu zapytam po co są 4 kanały na głośniki

Po to, aby można było podłączyć dwie pary kolumn, jeśli takowe posiadasz, i wtedy możesz sobie przełączać raz jedną parę raz drugą bez grzebania w kablach.
    Trzeba jednak pamiętać że nie można zejść niżej niż 4 ohmy.

Pawel S. napisał:
    podłączyć możesz, ale słuchać powinieneś tylko jednej pary kolumn.

Dokładnie, podłączyć możesz, słuchać też, ale tylko jednej pary kolumn, nie możesz słuchać obydwóch na raz ponieważ przy podłączeniu równoległym (a tak jest to tam w środku połączone) zejdziesz do 2ohmów i możesz uszkodzić wzmacniacz i kolumny.
    Gdybyś miał kolumny 8 ohmowe to tak, mógłbyś słuchać na dwóch parach kolumn.

• #6 28 Lip 2013 21:16
    wkj
    Poziom 34  

nfsmaniakpl napisał:

Gdy zestawy głośnikowe mają 4 zaciski (bi wiring) wtedy podłączasz każdą kolumnę 4 oddzielnymi żyłami. Ale wzmacniacz musi łączyć gniazda wyjściowe równolegle. Zazwyczaj producent urządzenia podaje napis "bi wiring" na urządzeniu.
    Foto poniżej

• #7 28 Lip 2013 21:21
    nfsmaniakpl
    Poziom 15  

A możecie mi polecić jakiś wzmacniacz do tych satelitek no ale też żeby nie był drogi :]

• #8 28 Lip 2013 22:14
    Pawel S.
    Poziom 39  

nfsmaniakpl napisał:
    Takie bzdury piszą chyba wszyscy początkujący (u mnie przynajmniej każdy tak myśli) - to wzmacniacz STEREO, więc ma 2 kanały. Z tyłu mamy 2 pary terminali, które nie są wyzwaniem tylko możliwością podłączenia 2 par kolumn.

Opcje mamy 3
    1 - podłączenie jednej pary kolumn pod dowolne wyjście.
    2 - podłączenie 2 par kolumn i przełączanie się między nimi (np w celu porównania kolumn).
    3 - podłączenie 2 IDENTYCZNYCH par kolumn i włączenie obu razem.

Ostatnia opcja jest najczęściej używana przez młodych... Ale dlaczego kolumny muszą być identyczne? Ponieważ te przełączniki zastępują nam klasyczne łączenie "głośników". Zależnie od producenta wzmacniacza, wyjścia łączone są szeregowo lub równolegle.

wkj napisał:
    Gdy zestawy głośnikowe mają 4 zaciski (bi wiring) wtedy podłączasz każdą kolumnę 4 oddzielnymi żyłami. Ale wzmacniacz musi łączyć gniazda wyjściowe równolegle. Zazwyczaj producent urządzenia podaje napis "bi wiring" na urządzeniu.

Dlatego takie podłączenie tutaj nie ma sensu.

nfsmaniakpl napisał:
    A możecie mi polecić jakiś wzmacniacz do tych satelitek no ale też żeby nie był drogi :]
    Jedynie zmiana wzmacniacza na amplituner kina domowego wchodzi w grę. Dowolny z dekoderem DTS.

• #9 28 Lip 2013 22:16
    nfsmaniakpl
    Poziom 15  

Pawel S. napisał:
    nfsmaniakpl napisał:
    Takie bzdury piszą chyba wszyscy początkujący (u mnie przynajmniej każdy tak myśli) - to wzmacniacz STEREO, więc ma 2 kanały. Z tyłu mamy 2 pary terminali, które nie są wyzwaniem tylko możliwością podłączenia 2 par kolumn.

Opcje mamy 3
    1 - podłączenie jednej pary kolumn pod dowolne wyjście.
    2 - podłączenie 2 par kolumn i przełączanie się między nimi (np w celu porównania kolumn).
    3 - podłączenie 2 IDENTYCZNYCH par kolumn i włączenie obu razem.

Ostatnia opcja jest najczęściej używana przez młodych... Ale dlaczego kolumny muszą być identyczne? Ponieważ te przełączniki zastępują nam klasyczne łączenie "głośników". Zależnie od producenta wzmacniacza, wyjścia łączone są szeregowo lub równolegle.

wkj napisał:

Dlatego takie podłączenie tutaj nie ma sensu.

nfsmaniakpl napisał:
    Jedynie zmiana wzmacniacza na amplituner kina domowego wchodzi w grę. Dowolny z dekoderem DTS.

Ok dziękuję wam za pomoc można zamknąć :]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME