Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diy monitory lub podłogówki na głośnikach Tesli

H.P. 29 Lip 2013 16:15 849 3
  • #1 29 Lip 2013 16:15
    H.P.
    Poziom 11  

Witam,
    jak w temacie chciałbym zrobić jakieś diy na głośnikach tesli.
    Wybór kieruje po pierwsze ceną, a po drugie jakością.
    Słyszałem kiedyś podłogowe 2way z jakimś ARN i z Vifą. Tak jak pamiętam obudowy były wysokie ( około metra wysokości), wąskie, ale za to bardzo głębokie, powiedziałbym około 35cm. Wrażenia z odsłuchu były powalające, niesamowita głębia i przestrzeń dźwięku w pokoju 4x8m.

Zrobiłem już kilka zestawów na głośnikach stx, właściwie to wszystkie popularne konstrukcje w kolejności:
    1. monitory na PJ (dla siebie na początek)
    2. Fx-300 (bardzo fajnie grają, ale jakoś nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak wymienione wyżej diy z przed lat, do tego duża cena je eliminuje).
    3. Fx-200 (nie podoba mi się góra i średnica, za to bas bardzo fajny jak na tego scx-a)

Osobiście mam od dwóch lat Tonsile Scherzo 350 i chce je wymienić.. Zrobiłem do nich nowe obudowy o oryginalnych rozmiarach tylko, że z mdf-u 18mm, ze wzmocnieniami i porządnym wyciszeniem.
    Grają naprawdę super, znacznie lepiej niż kiedy miały oryginalne obudowy, ale pokój mam teraz mały(19.5mk2) i trzymanie ich jest męczące, ale sentyment pozostanie na zawsze :), może je zapakuje do piwnicy i będą czekać na lepsze czasy.

Wracając do pytania, intryguje mnie firma Tesla, szukałem konstrukcji diy na których mógłbym się wzorować ale nie znalazłem nic po 2006 roku, wiem że te głośniki są już długo na rynku ale jaki jest powód tego, że nikt nie podejmuje się tych konstrukcji ?
    Bardzo jestem ciekaw Waszych zdań, a jeżeli ktoś z Was ma takie diy to proszę zamieszczać wszelkie informacje na jego temat :)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi znawców :)

• #3 30 Lip 2013 22:06
    H.P.
    Poziom 11  

Wiem, ale można jeszcze je dostać :) w sumie jak się zagłębiłem w tematy monitorów to pewnie i tak teraz zrobię: Kolumny diy SEAS 27TBCF/G / 27TDFC + SEAS ER18RNX
    Jak już się na nie napaliłem to przy następnej wypłacie zamawiam głośniki :), jak zrobię to oczywiście podzielę się wrażeniami, liczę że po tych konstrukcjach STX-a nie zawiodę się, bo długo uważałem że nie trzeba kupować aż tak drogich przetworników bo można taniej i równie dobrze, no ale kusi mnie ten projekt więc decyzja zapadła :)
    Pozdrawiam.

• #4 30 Lip 2013 23:18
    Tomq
    Poziom 38  

Cytat:
    Wiem, ale można jeszcze je dostać

Tym bardziej bym się na nie nie decydował. Teraz można dostać, a za np rok? A jeśli wtedy któryś z głośników zostanie uszkodzony i nie będzie można kupić takiego samego na wymianę?

Cytat:

Smile w sumie jak się zagłębiłem w tematy monitorów to pewnie i tak teraz zrobię: Kolumny diy SEAS 27TBCF/G / 27TDFC + SEAS ER18RNX
    Jak już się na nie napaliłem to przy następnej wypłacie zamawiam głośniki Smile, jak zrobię to oczywiście podzielę się wrażeniami, liczę że po tych konstrukcjach STX-a nie zawiodę się, bo długo uważałem że nie trzeba kupować aż tak drogich przetworników bo można taniej i równie dobrze, no ale kusi mnie ten projekt więc decyzja zapadła

To zestaw z "miękką" kopułką oraz papierowym midwooferem - a więc można spodziewać się łagodnego brzmienia. Jeżeli wolisz bardziej detaliczne, a mniej łagodne, to jest także podobny zestaw na metalowych seasach. Ale to kwestia gustu, nie piszę, że któreś są lepsze czy gorsze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME