X

Mercedes ML W163 - 320 Automat nie redukuje biegów z "D" po zatrzymani

30 Jul 2013 13:12 1O1olo77
  • #1 30 Jul 2013 13:12
    1olo77
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich serdecznie!
    Pozsiadam Mercedesa ML W 163 3.2 benzyna.Mam problem ze skrzynia tzn po włączeniu D skrzynia przy zwalnianiu nie redukuje do 1 biegu tylko zostaje chyba na 3 po ruszeniu cały czas jedzie jednym biegiem.Gdy sie zatrzymam i wyłacze i włacze zapłon skrzynia pracuje tak jak trzeba do nastepnego zatrzymania.Jesli natomiast sam zredukuje na 3 i 2 przed zatrzymaniem wszystko jest ok! tak samo jesli ręcznie po starcie przełącze lewarek na 3 to skrzynia zmienia biegi w góre i w dół bez problemu.Olej w miare czysty bez opiłków stan wymagany. Zaznacze jeszcze że czasem jej się zdarzy zredukowac biegi z D po zatrzymaniu ale baaaardzo rzadko czekam na podpowiedzi i Pozdrawiam
  • #2 30 Jul 2013 17:55
    Gerri
    Spec od Mercedesów
    Helpful post? (+1)
    Nie wiem jaka skrzynia. Akurat nie mam pod ręką ściągi, ale jeżeli jest to 722.6 (lub podobna) to przeprowadź od nowa adaptację skrzyni. Komputer serwisowy niezbędny.
  • #3 31 Jul 2013 07:55
    1olo77
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Czyli co ASO czy można jakimś innym sprzętem to zrobić? ktoś na jakimś forum pisał o podobnym problemie i podpowiadali mu o płycie która znajduje się w misce olejowej skrzyni. Ewidentnie wygląda na jakiś "elektroniczny" problem bo mechanicznie skrzynia działa ok.
  • #4 05 Aug 2013 08:08
    1olo77
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Gerri wrote:
    Nie wiem jaka skrzynia. Akurat nie mam pod ręką ściągi, ale jeżeli jest to 722.6 (lub podobna) to przeprowadź od nowa adaptację skrzyni. Komputer serwisowy niezbędny.

Nie pomogło. Wychodzi błąd: moment obrotowy.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products