X

Blokowanie stron www na routerze TP-Link

31 Jul 2013 13:51 STStantw
  • #1 31 Jul 2013 13:51
    Stantw
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Będę wdzięczny za podpowiedź, jak zablokować niektóre strony www na routerze TP-Link TL-WR543G lub DFL-200. Dopisanie adresu strony www do tzw. czarnej listy nie skutkuje. Być może należy wykonać jeszcze coś więcej?
  • #2 31 Jul 2013 16:08
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Napisz o jakie strony chodzi.
  • #3 02 Aug 2013 11:17
    Stantw
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Chodzi mi o blokowanie zwykłych stron jak: www.allegro.pl , www.facebook.pl itp
  • #4 02 Aug 2013 11:18
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    Pokaż screeny, w jaki sposób blokujesz strony.
  • #5 07 Aug 2013 14:13
    Stantw
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    W załączeniu przesyłam screeny jak próbowałem zablokować stronę www.allegro.pl na routerze TP-link WR543G.
    Niestety blokada nie działa
  • #6 08 Aug 2013 21:46
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    Z tego, co piszą w podręcznym helpie przy domain filtering, musi być włączona opcja "Enable firewall" w zakładce Firewall.
  • #7 11 Aug 2013 13:05
    Stantw
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Sprawdzałem i zgadza się, opcja"Enable firewall" musi być włączona i wtedy blokada działa.

Prawdę mówiąc wcześniej tak próbowałem, ale nie działało gdyż wziąłem nieodpowiedni przykład. Próbowałem z blokadą strony www.onet.pl i nie blokowało gdyż jak się okazuje należy też zablokować stronę onet.pl. Widocznie platforma onet nie potrzebuje liter www.
    Podobnie jest z np. www.youtube.pl . Blokowanie tego adresu nie skutkuje natomiast blokowanie www.youtube.com blokuje polską stronę "youtube"

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products