Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do 1600 zł. Najlepszy do tej ceny.

janekspodpiatki 02 Sie 2013 12:53 951 1
  • #1 02 Sie 2013 12:53
    janekspodpiatki
    Poziom 2  

Witam serdecznie wszystkich.

Zostałem zmuszony do podjęcia decyzji o kupnie nowego telewizora. Jako, że nie jestem specem, a chciałbym trafnie zakupić pytam na forum.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5x3,5
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Bokiem, ale ta perspektywa może się zmienić za pół roku kiedy to TV byłby na wprost, a nie będzie w wnęce meblowej.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój słoneczny, lecz obecny TV jest w wnęce meblowej i promienie padają tylko na lewą stronę.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT Philips 22’
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? full hd, smart tv, wifi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka (w perspektywie roku któraś z telewizji cyfrowych lub TV naziemna)
    10 .Jakie urządzenia? Czasami laptop (Hdmi)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Różnie, raz 3h a drugim razem 13h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Skłaniałbym się do matowej, ale obojętnie.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - Nie
    16. Preferencje co do marki? Najlepsza model i sprawdzona marka w podanej cenie. Tak, żeby pochodził dosyć długo.
    17. Preferencje co do wielkości? 32’
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ---
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Absolutny maks to 1600
    21. Czy telewizor ma mieć 3D – raczej nie.

Nie ukrywam, w technologii TV zatrzymałem się w epoce telewizorów kineskopowych i crt, także jestem kompletnie zielony, a nie chciałbym się „nadziać”.

Teraz trochę ogółów. Telewizor poza tradycyjną funkcją, mógłby posiadać wi-fi, aby można było korzystać z serwisów vod, albo przeglądać po prostu Internet. Podejrzewam, że już każdy telewizor ma tuner DVB-T, ale on też powinien być w „zestawie”.

Jak bardzo sygnał nadawanej telewizji ma wpływ na obraz? Poczytałem na ten temat, ale wolałbym uniknąć np. takiej sytuacji, że gdy oglądam mecz to czuję się jakbym oglądał mecz na jakimś streamie na pełnym ekranie monitora i widać poruszające się pikselowe plamy.

Obecny crt ma już 10 lat, był już raz naprawiany, ale znów zaczął wariować także kolejne ratowanie jest nieopłacalne.

Wytypowałem dwa modele, jednak po to piszę by poznać wasze opinie nt. tych modeli jak i innych (lepszych).

Owe modele:
    Samsung UE32F5500
    LG 32LN575S

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme