X

Gdzie kupić dobrą stację lutowniczą w dobrej cenie?

08 Mar 2005 23:02 ANandi57
  • #1 08 Mar 2005 23:02
    andi57
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Czy ktoś wie gdzie można kupić dobrą stacje lutowniczą oczywiście w rozsądnej cenie .
  • #2 08 Mar 2005 23:30
    bullo
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    ...w każdym lepszym sklepie elektronicznym znajdziesz w miare niedrogie i dobre stacje...kwestia pochodzenia i popatrzenia.....

po za tym poszperaj na necie w cennikach i sie zorientuj...
    http://sklep.eraumts.com.pl/index.php/pl_PL,browse,id_gr,180.html

pozdrawiam
  • #3 09 Mar 2005 12:02
    andi57
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki za podpowiedż jeśli jest w dużym mieście to nie problem a mi pozostaje tylko net i kupno w ciemno.
  • #4 10 Mar 2005 18:51
    bullo
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    ...powiedz moze ile chcesz wydac na ta stacje...to ja juz ci cos znajde...
  • #5 10 Mar 2005 19:00
    JackTheNipper
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Najlepiej na Allegro, duży wybór, dobre ceny, faktura itd
  • #6 10 Mar 2005 19:36
    andi57
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki a o Allegro nie pomyślałem ,tam to pewnie coś dla siebie znajdę no można sprawdzić od kogo kupuję.
  • #7 10 Mar 2005 19:55
    Czarek O.
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Sprawdz tez na TME polecam Pensol SL 20. Niezła stacja za rozsadne pieniądze będziesz zadowolony. Pozdrawiam
  • #8 15 Mar 2005 23:55
    marioer
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Zakup stacji zależy od sposobu jej wykorzystania;
    Jeżeli sprzęt będzie używany sporadycznie to wybierz jeden z podanych w linku przez bullo,natomiast do codziennego serwisu żadna z tamtych lutownic kolbowych nie przetrwa roku - bardzo delikatne wykonanie.Miałem możliwość w jednym czasie używać stacji nowego zestawu NET932 i 2-letniego Elwika RT-34. W czasie rocznej eksploatacji NET932 był raz w naprawie a po 9 m-cach zaczęła pękać obudowa w okolicach mocowania grzałki,poza tym zdarzały się przerwy w grzaniu - nietrafny zakup . Elwik do dziś działa ok.- wystarczy dokupić kilka koniecznych grotów ( dla smd itp) i jest ok. Oczywiście nic nie jest niezniszczalne ale w mojej codziennej pracy Elwik się sprawdza (oczywiście porównywałem lutownice w podobnych cenach). Widzę,że rynek został zalany przez tanie ,ale tandetnie wykonane pseudostacje.
  • #9 23 May 2005 22:53
    Czarek O.
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Odnosze wrazenie ze ostatnie zdanie tyczyło sie mojej propozycji jesli sie myle to sorry. Kolega prosił o pomoc w wybraniu stacji za rozsadna cene a nie niewiadomo jakiej stacji za ponad 1000zł choc pojęcie rozsądnej ceny jest względne.
    Pozdrawiam

PS. Kazdy chwali to co ma i co mu sie sprawdza w praktyce :)
  • #10 23 May 2005 23:10
    MARTIINO
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Ja mam Elwika RT24 i NET-a 909 i powiem tyle że jedno jaki i drugie sprawuje sie dobrze jak do tej pory.Każdy sprzęt ma swoje wady i zalety.

Pozdrawiam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products