Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora ZGB 001 Czym zastąpić głośniki wysokotonowe w frontach?

F735F735 07 Sie 2013 20:15 1314 3
  • #1 07 Sie 2013 20:15
    F735F735
    Poziom 2  

Witam, z racji że to mój 1 post, Witam wszystkich Forumowiczów.

Posiadam zestaw Diora AWS 001 + ZGB 001

Zestaw jest podłączony do karty dźwiękowej komputera.

Miałem problem z kolumnami frontowymi ( w sumie mam go teraz ponownie) spaliły mi się głośniki wysokotonowe 1 raz na AWS 001. Chciałem kupić oryginalne, ale nie mogłem dojść co to za głośniki. Z tyły był jakiś symbol, znalazłem jakiś katalog przeczytałem parametry i kupiłem głośniki o takich parametrach na allegro, na AWS grało to dobrze, ogólnie mając dobre źródło dźwięku ten zestaw nie gra wcale tak źle.

Znajomy dał mi zepsuty Sony TA-F 530 ES, wystarczyło wymienić w nim potencjometr i ożył. Jest mocniejszy od Diory gra w porównaniu do niej fantastycznie w stereo. Chociaż diora jest na Toshibie 2SA1941 to też dobre tranzystory.

Sony jest na Sanken 2SA1215/2SC2921

Diora ma to do siebie że ma słabe kanały tylne i centralny, jest to spora wada jak dla mnie ( mówiąc w skrócie szajs ) jeśli ktoś chce słuchać muzyki w wielu kanałach, ale wpadłem na pomysł, aby tylne głośniki zasilić z przedniego głównego odpływu wzmacniacza diory a przednie frontowe kolumny z wzmacniacza Sony 530 ES,

Efekt był fantastyczny dopóki słuchałem muzyki Cicho i i dość głośno, ale przesadziłem z głośnością i siadły wysokotonowe głośniki w frontowych kolumnach.

opisuję wszystko dokładnie ponieważ chciałbym, aby ktoś mi doradził jakie głośniki kupić do tych kolumn i wstawić go w miejsce wysokotonowego, abym mógł napędzać kolumnę z sony i nie martwić się o to że się spali za jakiś czas głośnik wysokotonowy, kolumny nie są drogie więc chciałbym produkt proporcjonalny jakościowo do tego zestawu lub lepszy, myślę że cena w wysokości 50 zł za szt jest ok, chociaż rozważę każdą propozycję.

• #2 07 Sie 2013 23:04
    goraj krzysztof
    Poziom 26  

Jakie kupiłeś ostatnio głośniki?Można w nich wymienić same cewki?

• #3 08 Sie 2013 16:51
    F735F735
    Poziom 2  

Icoon TS-8 KH

Gdy podłączyłem te głośniki głos wydobywający się z kolumny był bardziej świeży, Chociaż to też może być złudzeniem ponieważ nie pamiętam już jak brzmiały oryginalne diory.

Wiem że zwrotnica ma 12 dB/oktawę tak podaje producent
    Nie znam częstotliwości podziału

Nie mogę też znaleźć nigdzie nic na jej temat, symbole jakie się znajdują na płytce to LT - 2312 ARG 6220

Na głośnikach niskotonowym jest oznaczenie 6.5 YD -(ZGB001)/F-12F(ROHS)

Parametry podzespołów zwrotnicy jakie odczytałem:

Kondensator C5 4µF firmy SPT
    Rezystor R1 Ms -05 2Ω J

Nie znam parametru Cewek L3 i L4

Parametry kolumny:

Maksymalna moc 250 wat (czy ma chociaż 100 w rms ?)
    impedancja 8Ω
    pasmo przenoszenia od 35 Hz do 22 kHz

Mam kondensatory nichicon o wartości 3.3 µF jaka będzie różnica jeśli je zamienię w zwrotnicy ?
    I teraz pytanie, jakie kupić głośniki, aby jakość odsłuchu była lepsza niż dotychczas? Głos bardziej krystaliczny Ciepły, jednocześnie, słuchając muzyki by nie palił się.

Do całego zestawu mam jeszcze podpięty subwoofer taga tsw 150

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME