X

Traktor SAM - Jak założyć drug± skrzynie biegów zuk.

09 Aug 2013 22:38 MOmokrzys22
  • #1 09 Aug 2013 22:38
    mokrzys22
    Level 6  
    Helpful post? (+1)
    Witam, posiadam Ci±gnik sam, niestety ma on tylko jedn± skrzynie biegów i jest za szybki. Wiec postanowiłem zamontować drug± skrzynie biegów od żuka 3 albo 4. Most mam od FSO. No i od mostu poł±czę tę skrzynię wałem kardana. A dalej ? I teraz mam zapytanie do Was, a mianowicie czym i jak poł±czyć dalej, skrzynię z silnikiem, z druga skrzynia biegów. I jeszcze jedno, co z sprzęgłem ? Czy będzie potrzebne drugie? Czy potrzeba sprzęgło i na skrzynie żuka i na skrzynię forda ( bo taki silnik w nim jest )?
  • #2 21 Aug 2013 18:57
    YureQ
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Po co te komplikacje.
    Nie wiem jaki masz ten silnik forda, nie piszesz ale obojętnie.
    Do silnika dokupujesz skrzynię od przednio napędowca, tak± która podejdzie do twojego silnika, fordowsk±. W skrzyni tej, blokujesz ( trzeba zaspawac) dyfer. Silnik wraz z skrzyni± ustawiasz w osi ci±gnika i z jednej półosi ( tej która bedzie wychodzić do tyłu ) poprzez dwa przeguby wychodzisz wałem napędowym na dyfer z poloneza, żuka czy jakis tam. Dyfer możesz zwęzić asymetrycznie wtedy lepiej podejdzie pod taki układ.
    To wszystko.
    Masz tylko jedna skrzynie i bez zbednych komplikacji.

Poczytaj troche na
    Forum miło¶ników ci±gników własnej produkcji

http://samy.adresforum.pl/?sid=3f1f97e75ba29f54ca2d45687d294539
  • #3 24 Aug 2013 07:45
    seweryn7701
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    No ale jak chcesz koniecznie założyć drug± co zaletę ma chociaż nie wiem czy w takim ci±gniku jest do wykorzystania. Zwiększasz ilo¶ć biegów. Sprzęgło zostaje jedno to na wale silnika. Tutaj ilo¶ć skrzyń biegów nie ma znaczenie.
    Skrzynie poł±czyć musisz na pewno elastycznie. Dowolno¶ć konstrukcji wielka od zwykłych krzyżaków, homokinetyków do prostych poł±czeń elastycznych gumowych jakie były na wałach 125P czy łady. Osobi¶cie jak już ci±gnik jest zrobiony i chodzi wolał bym zrobić niewielk± przekładnie zmniejszaj±c obroty.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products