Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 09 Sie 2013 22:38
    mokrzys22
    Poziom 6  

Witam, posiadam Ciągnik sam, niestety ma on tylko jedną skrzynie biegów i jest za szybki. Wiec postanowiłem zamontować drugą skrzynie biegów od żuka 3 albo 4. Most mam od FSO. No i od mostu połączę tę skrzynię wałem kardana. A dalej ? I teraz mam zapytanie do Was, a mianowicie czym i jak połączyć dalej, skrzynię z silnikiem, z druga skrzynia biegów. I jeszcze jedno, co z sprzęgłem ? Czy będzie potrzebne drugie? Czy potrzeba sprzęgło i na skrzynie żuka i na skrzynię forda ( bo taki silnik w nim jest )?

• #2 21 Sie 2013 18:57
    YureQ
    Poziom 17  

Po co te komplikacje.
    Nie wiem jaki masz ten silnik forda, nie piszesz ale obojętnie.
    Do silnika dokupujesz skrzynię od przednio napędowca, taką która podejdzie do twojego silnika, fordowską. W skrzyni tej, blokujesz ( trzeba zaspawac) dyfer. Silnik wraz z skrzynią ustawiasz w osi ciągnika i z jednej półosi ( tej która bedzie wychodzić do tyłu ) poprzez dwa przeguby wychodzisz wałem napędowym na dyfer z poloneza, żuka czy jakis tam. Dyfer możesz zwęzić asymetrycznie wtedy lepiej podejdzie pod taki układ.
    To wszystko.
    Masz tylko jedna skrzynie i bez zbednych komplikacji.

Poczytaj troche na
    Forum miłośników ciągników własnej produkcji

http://samy.adresforum.pl/?sid=3f1f97e75ba29f54ca2d45687d294539

• #3 24 Sie 2013 07:45
    seweryn7701
    Poziom 30  

No ale jak chcesz koniecznie założyć drugą co zaletę ma chociaż nie wiem czy w takim ciągniku jest do wykorzystania. Zwiększasz ilość biegów. Sprzęgło zostaje jedno to na wale silnika. Tutaj ilość skrzyń biegów nie ma znaczenie.
    Skrzynie połączyć musisz na pewno elastycznie. Dowolność konstrukcji wielka od zwykłych krzyżaków, homokinetyków do prostych połączeń elastycznych gumowych jakie były na wałach 125P czy łady. Osobiście jak już ciągnik jest zrobiony i chodzi wolał bym zrobić niewielką przekładnie zmniejszając obroty.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty