Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Traktor SAM - Jak założyć drugą skrzynie biegów zuk.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Traktor SAM - Jak założyć drugą skrzynie biegów zuk.
Autor
Wiadomość
mokrzys22
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Rzeszow

Post#1 Post autora tematu 09 Sie 2013 22:38   

Traktor SAM - Jak założyć drugą skrzynie biegów zuk.

Witam, posiadam Ciągnik sam, niestety ma on tylko jedną skrzynie biegów i jest za szybki. Wiec postanowiłem zamontować drugą skrzynie biegów od żuka 3 albo 4. Most mam od FSO. No i od mostu połączę tę skrzynię wałem kardana. A dalej ? I teraz mam zapytanie do Was, a mianowicie czym i jak połączyć dalej, skrzynię z silnikiem, z druga skrzynia biegów. I jeszcze jedno, co z sprzęgłem ? Czy będzie potrzebne drugie? Czy potrzeba sprzęgło i na skrzynie żuka i na skrzynię forda ( bo taki silnik w nim jest )?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Sie 2013 22:38   

Powrót do góry

YureQ
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kraków

Post#2 21 Sie 2013 18:57   

Re: Traktor SAM - Jak założyć drugą skrzynie biegów zuk.

Po co te komplikacje.
Nie wiem jaki masz ten silnik forda, nie piszesz ale obojętnie.
Do silnika dokupujesz skrzynię od przednio napędowca, taką która podejdzie do twojego silnika, fordowską. W skrzyni tej, blokujesz ( trzeba zaspawac) dyfer. Silnik wraz z skrzynią ustawiasz w osi ciągnika i z jednej półosi ( tej która bedzie wychodzić do tyłu ) poprzez dwa przeguby wychodzisz wałem napędowym na dyfer z poloneza, żuka czy jakis tam. Dyfer możesz zwęzić asymetrycznie wtedy lepiej podejdzie pod taki układ.
To wszystko.
Masz tylko jedna skrzynie i bez zbednych komplikacji.

Poczytaj troche na
Forum miłośników ciągników własnej produkcji

http://samy.adresforum.pl/?sid=3f1f97e75ba29f54ca2d45687d294539
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sie 2013 18:57   

Powrót do góry

seweryn7701
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Bielsko-biała

Post#3 24 Sie 2013 07:45   

Re: Traktor SAM - Jak założyć drugą skrzynie biegów zuk.

No ale jak chcesz koniecznie założyć drugą co zaletę ma chociaż nie wiem czy w takim ciągniku jest do wykorzystania. Zwiększasz ilość biegów. Sprzęgło zostaje jedno to na wale silnika. Tutaj ilość skrzyń biegów nie ma znaczenie.
Skrzynie połączyć musisz na pewno elastycznie. Dowolność konstrukcji wielka od zwykłych krzyżaków, homokinetyków do prostych połączeń elastycznych gumowych jakie były na wałach 125P czy łady. Osobiście jak już ciągnik jest zrobiony i chodzi wolał bym zrobić niewielką przekładnie zmniejszając obroty.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Traktor SAM - Jak założyć drugą skrzynie biegów zuk.
Strona 1 z 1