X
 • #1 09 Aug 2013 22:38
  mokrzys22
  Level 6  
  Helpful post? (+1)
  Witam, posiadam Ci±gnik sam, niestety ma on tylko jedn± skrzynie biegów i jest za szybki. Wiec postanowiłem zamontować drug± skrzynie biegów od żuka 3 albo 4. Most mam od FSO. No i od mostu poł±czę tę skrzynię wałem kardana. A dalej ? I teraz mam zapytanie do Was, a mianowicie czym i jak poł±czyć dalej, skrzynię z silnikiem, z druga skrzynia biegów. I jeszcze jedno, co z sprzęgłem ? Czy będzie potrzebne drugie? Czy potrzeba sprzęgło i na skrzynie żuka i na skrzynię forda ( bo taki silnik w nim jest )?
 • #2 21 Aug 2013 18:57
  YureQ
  Level 17  
  Helpful post? (0)
  Po co te komplikacje.
  Nie wiem jaki masz ten silnik forda, nie piszesz ale obojętnie.
  Do silnika dokupujesz skrzynię od przednio napędowca, tak± która podejdzie do twojego silnika, fordowsk±. W skrzyni tej, blokujesz ( trzeba zaspawac) dyfer. Silnik wraz z skrzyni± ustawiasz w osi ci±gnika i z jednej półosi ( tej która bedzie wychodzić do tyłu ) poprzez dwa przeguby wychodzisz wałem napędowym na dyfer z poloneza, żuka czy jakis tam. Dyfer możesz zwęzić asymetrycznie wtedy lepiej podejdzie pod taki układ.
  To wszystko.
  Masz tylko jedna skrzynie i bez zbednych komplikacji.

  Poczytaj troche na
  Forum miło¶ników ci±gników własnej produkcji

  http://samy.adresforum.pl/?sid=3f1f97e75ba29f54ca2d45687d294539
 • #3 24 Aug 2013 07:45
  seweryn7701
  Level 30  
  Helpful post? (0)
  No ale jak chcesz koniecznie założyć drug± co zaletę ma chociaż nie wiem czy w takim ci±gniku jest do wykorzystania. Zwiększasz ilo¶ć biegów. Sprzęgło zostaje jedno to na wale silnika. Tutaj ilo¶ć skrzyń biegów nie ma znaczenie.
  Skrzynie poł±czyć musisz na pewno elastycznie. Dowolno¶ć konstrukcji wielka od zwykłych krzyżaków, homokinetyków do prostych poł±czeń elastycznych gumowych jakie były na wałach 125P czy łady. Osobi¶cie jak już ci±gnik jest zrobiony i chodzi wolał bym zrobić niewielk± przekładnie zmniejszaj±c obroty.
  Search 4 million + Products
Browse Products