Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Opel Kadett 1.4 1991 brak iskry

MrPi 13 Sie 2013 12:44
  • #1 13 Sie 2013 12:44
    MrPi
    Poziom 8  

Witam, piszę bo wszystkie możliwości jakie są opisane sprawdziłem i dalej nie mam iskry.
    Tzn.
    - aparat zapłonowy wymieniłem na inny (jeden potem drugi);
    - cewka zapłonowa wymieniłem na inną (razem mam ich trzy);
    - moduł inny (trzy sztuki);

Z cewki wogóle nie idzie iskra. Prąd do cewki dochodzi.

Co jeszcze mogę sprawdzić? Pomóżcie.

• #2 13 Sie 2013 13:52
    kdvc
    Poziom 24  

Przewody :) SZCZEGÓLNIE do sterownika i zapomniał bym a jak sytuacja z immo ??

• #3 13 Sie 2013 14:00
    robokop
    Moderator Samochody

kdvc napisał:
    Przewody :) SZCZEGÓLNIE do sterownika i zapomniał bym a jak sytuacja z immo ??

Co ma immo do iskry?
    Brak zasilania halla/modułu wzmocnienia - spalony bezpiecznik, przerwany przewód - na pewno nic nie sprawdzone, tylko w ciemno podmieniane.

• #4 13 Sie 2013 14:07
    kdvc
    Poziom 24  

Tyle ze parę razy spotkałem się z dokładanym które rozpinało impuls cewce ( dość popeliniarsko) a zapytałem raczej czy w ogóle jest takowa rzecz w tym aucie jak immo.

• #5 13 Sie 2013 22:48
    MrPi
    Poziom 8  

Do hala w aparacie dochodzi +12 V i masa. A na środkowym jest cały czas 12V czy to oznacza że jest uszkodzony czujnik halla. Z tym, że jeden aparat podmieniłem z corsy która cały czas jeździ.

• #6 13 Sie 2013 23:28
    slawek87
    Poziom 18  

Sprawdź mase na głowicy silnika lubi się oderwać

• #7 14 Sie 2013 09:43
    carrot
    Moderator Samochody

kręci się w ogóle ten aparat ?

• #8 14 Sie 2013 10:26
    Maurycy147
    Poziom 12  

Wyczyść czujnik położenia wału(czujnik halla), ewentualnie podmień na inny.

Moderowany przez robokop:

Silniczek krokowy też od razu wyczyścić? Ostrzeżenie za wypisywanie bzdurnych porad. 3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• #9 14 Sie 2013 22:23
    MrPi
    Poziom 8  

Masa do głowicy jest przykręcona, nie urwana. Sprawdzałem miernikiem czy masuje. Aparat się kręci, miałem zdjętą pokrywę zaworów aby zobaczyć czy wałek jest cały bo było na forum że komuś pękł.

A gdzie znajduje się czujnik położenia wału?

• #11 14 Sie 2013 22:27
    carrot
    Moderator Samochody

Nie ma czujnika wału w tym silniku, ten halla w aparacie to jedyny czujnik położenia

• #14 15 Sie 2013 21:03
    MrPi
    Poziom 8  

Schemat wtrysku? Jest to silnik 1.4 NZ jednopunktowy wtrysk paliwa. A wtrysk jest powiązany z iskrą. Pytam bo nie wiem.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty