Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnice i dobór głośników do satelitek ( średnie i wysokie tony )

rdzenny17 13 Sie 2013 16:47 1104 7
  • #1 13 Sie 2013 16:47
    rdzenny17
    Poziom 9  

Witam ! Jestem w trakcie budowy sprzętu audio do mojego pokoju. Chcę zrobić dwie małe kolumienki mające za zadanie grać średnie i wysokie częstotliwości. Wymiary obudowy to będzie 20 x 35 x 23 cm. I teraz moje pytanie jakie głośniki zakupić do tych satelitek ? Chciałbym zainwestować w głośniki Tonsila, bo wiem że się nie zawiodę. Nie chcę po prostu eksperymentować z innymi głośnikami. Napędzane będą Pioneerem a - 333. O głośnikach to myślałem takich : GDM 12 / 60 ( lub 16 / 80 lecz są dwa razy droższe a budżet ograniczony jeśli jednak byłby to o wiele lepszy wybór to może się skuszę ) no i do tego GDWK 9 / 80 lub 8/ 50. Nie znam się na tym paśmie a chciałbym żeby dobrze grało. No i do tego potrzebna będzie chyba zwrotnica, bo bez sensu żeby wysoko tonowy grał całym pasmem. A że jestem zielony proszę o dość dokładną instrukcję jak wykonać taką zwrotnicę, co kupić itp. Z góry dziękuję :)

• #2 13 Sie 2013 17:55
    benek161
    Poziom 21  

Podaj budżet bo bez tego ciężko. Zrób mniejsze obudowy i włóż tam GDN 13/40/2 + GDWK 10/80/7 (popularne klony totem mite). Na pewno się na nich nie zawiedziesz, od nich zaczynałem przygodę z diyaudio

• #3 13 Sie 2013 18:52
    rdzenny17
    Poziom 9  

Te satelitki mają służyć do dość wysokich częstotliwości bo mam już w pokoju subwoofer i Vk 965b i brakuje mi dobrych, czystych, ciepłych wyższych częstotliwości bo jest za dużo basu. A co do budżetu ? Najlepiej to nie chciałbym aby jedna satelitka kosztowała mnie więcej niż 150 zł (razem ze zwrotnicami) :P No ale budżet można lekko poszerzyć więc proszę o propozycje takie aby mi się najbardziej opłacało ;) Tylko te co poleciłeś to jest niskotonowy z wysokimi tonami a mi zależy na średnich i wysokich no chyba że to ładnie uzupełni pasmo, bo dobrze to ja się nie znam :)

• #4 13 Sie 2013 19:47
    benek161
    Poziom 21  

Cytat:
    mam już w pokoju subwoofer i Vk 965b i brakuje mi dobrych, czystych, ciepłych wyższych częstotliwości bo jest za dużo basu.

Nic dziwnego jak masz dziadowskie kolumny. To co podałem zje na śniadanie ten zabawki. To co poleciłem to kolumny pełnopasmowe więc nic ci nie zabraknie. Zestaw nowych głośników to ok 250zł od Tonsila, zwrotnica prosta, wyrobisz sie w 50-70zł.

• #5 13 Sie 2013 20:35
    rdzenny17
    Poziom 9  

Dobra dzięki tak więc chyba zrobię ;p no subwoofer sam robiony na tonsilowskim gdn 30 80 i ładnie pyka więc nie powiem no ale vk to rzeczywiście dno ;p No a zwrotnica do tego ? Jestem dość zielony więc prosiłbym o schemacik z wartościami kondensatorów lub jak to wszytsko policzyć ;p

• #6 14 Sie 2013 19:06
    rdzenny17
    Poziom 9  

Wiem że jestem natrętny ale prosiłbym o schemat do GDN 13/40/2 i GDWK 10/80/7 w jednej kolumience. I do tego obliczenia pojemności kondensatorów bo nie wiem zupełnie jak pasmo podzielić żeby było dobrze i jak to policzyć wszystko :(

• #8 14 Sie 2013 20:34
    rdzenny17
    Poziom 9  

Dzięki wielkie :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME