Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ford Focus-kodowanie kluczyka alarmu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Ford Focus-kodowanie kluczyka alarmu
Autor
Wiadomość
Irker
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Warka

Post#1 Post autora tematu 10 Mar 2005 19:28   

Ford Focus-kodowanie kluczyka alarmu

Czy ktoś wie jak zakodować kluczyk w alarmie Forda. Nie wiem jaki to alarm. Chyba firmowy bo kluczyk ma z tyłu napis Ford. A z przodu dwa szare przyciski. kluczyk chyba mi się rozkodował przy próbie otwarcia z rozładowanym akumulatorem ( tylko piknął sygnał i nic więcej). Po naładowaniu zapasowy kluczuk działa a ten , którym próbowałem otwierać nie
Powrót do góry

qwer76
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: chorzów

Post#2 12 Kwi 2005 22:04pomocny post - solucja   

Re: Ford Focus-kodowanie kluczyka alarmu

ztego co pamientamna 90% trzeba go włozyc w drzwi prawe a kluczyk matka do stacyjki jak nie pomoze to napisz na gg4504431 mam gdzies w garazu instrukcje z forda tam to jest opisane.pozdrawiam
Powrót do góry

kodyl
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kłodzko

Post#3 19 Lut 2009 22:46   

dołączam się do zapytania, mój kluczyk umarł po wymianie baterii, ma 3 przyciski, radiowy
Powrót do góry

seba 911
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Rydułtowy

Post#4 19 Lut 2009 23:32   

radiowy z trzema przyciskami trzeba zakodować
Powrót do góry

kodyl
Poziom 13
Poziom 13

Post#5 20 Lut 2009 00:01   

a jak to zrobić?Wyczytałem że trzeba włączyć i wyłączyć 4 razy zapłon i wcisnąć przycisk byle jaki na pilocie, ale u mnie coś to nie chce zadziałać...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lut 2009 00:01   

Powrót do góry

seba 911
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 20 Lut 2009 00:12   

kodyl poszło na pw
Powrót do góry

kodyl
Poziom 13
Poziom 13

Post#7 20 Lut 2009 21:54   

a powiedzcie mi, po przekręceniu kluczyka 4 razy jest sygnał dźwiękowy, czy dioda nad zegarkiem( ta od immo) powinna jakoś zmienić swój stan?
Powrót do góry

seba 911
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 21 Lut 2009 10:53   

dioda powinna sie zaświecić i świecic ciagłym światłem przez około 10sekund
Powrót do góry

kodyl
Poziom 13
Poziom 13

Post#9 21 Lut 2009 12:13   

ok wszystko działa. Co się okazało problemem był odginający się za bardzo styk baterii przy składaniu obudowy. Jakby ktoś miał podobny problem, to trzeba zwrócić uwagę czy dobrze styki przylegają ;) . Dzieki za razy i pozdrawiam
Powrót do góry

labiszynek
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: warszawa

Post#10 22 Mar 2009 21:59   

Witam. Mam tylko jeden kluczyk bez sterowania. Czy w każdym focusie jest możliwość dorobienia kluczyka ze sterowaniem? Mam możliwość dokupienia kluczyka z przyciskami do szlifu(nowego). Tylko czy jest sens? Gdy kupię to jak mam go zakodować. Immo mam bo mam również czerwoną diodę.
Powrót do góry

milejow
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Lublin

Post#11 22 Mar 2009 22:33   

labiszynek napisał:
Witam. Mam tylko jeden kluczyk bez sterowania. Czy w każdym focusie jest możliwość dorobienia kluczyka ze sterowaniem? Mam możliwość dokupienia kluczyka z przyciskami do szlifu(nowego). Tylko czy jest sens? Gdy kupię to jak mam go zakodować. Immo mam bo mam również czerwoną diodę.

Nie ma szans,tylko sterowanie radiowe dokladane
Powrót do góry

labiszynek
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: warszawa

Post#12 22 Mar 2009 23:05   

Czyli nic nie poradzę żeby troszkę umilić sobie życię? Kluczyk mam z jakąś niebieską wstawką. Co znaczy "dorzucić sterowanie radiowe"? Jestem troszkę zielony a autko dopiero kupiłem. są kluczyki na allegro gołe z przyciskami. Nic nie dorobię?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Mar 2009 23:05   

Powrót do góry

Pawel wawa
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#13 23 Mar 2009 03:44   

Nic nie zrobisz, potrzebny sterownik z pilotem, np w kluczyku.
Powrót do góry

PIOTREK1975
Poziom 6
Poziom 6

Post#14 16 Cze 2009 09:20   

Witajcie,ja też mam problem z orginalnym alarmem w kluczyku w swoim focusie.Zaczeło się od tego że przez jakiś tydzień działał tylko z bardzo bliskiej odległości ,aż w końcu nie zadziałał i następnego dnia kupiłem baterię do niego .Ale to taż nie pomogło nie działa nadal sterowanie centralnym zamkiem z pilota (centralny zamek z zamka w dżwiach kluczykiem działa prawidłowo).Pilot też sprawdziłem czy działa poprzez zbliżenie go przy radiu i kręcenie częstotliwością w radiu , aż do momentu jak słychać było "taktowanie" przy włączonym pilocie.Próbowałem go zakodować przez czterokrotne przekręcenie kluczyka w stacyjce i samochód dał sygnał dzwiękowy,wcisnołem przycisk otwierania na pilocie i wyciągnołem ze stacyjki i nic nie działa :cry:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Cze 2009 09:20   

Powrót do góry

PIOTREK1975
Poziom 6
Poziom 6

Post#15 17 Cze 2009 08:24   

Już po problemie ,dało się zakodować :D
Powrót do góry

emilio11
Poziom 4
Poziom 4

Post#16 17 Paź 2009 11:34   

Mam kluczyk bez zadnych przyciskow, z niebieska wstawka, czy jak kupie orginalny kluczyk na allegro i go doszlifuje do mojej stacyjki to uda mi sie go samemu jakos zaprogramowac? Dzieki
Powrót do góry

leoncjo
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kraków

Post#17 18 Paź 2009 02:33   

w focusie mam alarm meta system(syrena i sterwnik razem)z wejściem na kluczyk(typ zamazany).Mam pytanie czy ten alarma jest na pilota czy sterowany z pilota centralki zamka.<jesli pilotowy to jest możliwość dokupienia pilota??Aktualnie musiałem go wyłączyć kluczykiem bo po wymienie aku dał sie we znaki(samopchód mam od niedawana)
Powrót do góry

onlukas
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Wrocław

Post#18 28 Paź 2009 09:22   

Witam,

dość często zaglądam tutaj - aa zaglądam wtedy gdy mam problem:

- wymieniłem już sprzegło dwumas
- kodowanie radia

teraz siadł centralny

wychodze rano z domu i pilot nie działa. wymieniłem baterie i dalej nie działa ford focus 2001 kluczyk radiowy 3 przyciski. Czytałem ze są jakies zabiegi z zapłonem i kodowaniem aa grosz ostatnio sie mnie nie trzyma zeby dawać magikom w fordzie zarobic. Jest na to jakis domowy sposób?

dodatkowo widziałem ze koledzy piszą o wariowaniu zamków... podczas jazdy zamyka sie i otwiera sam... to z tym swechem trzeba podziałać? jakaś bliższa instrukcja?

będę wdzięczny za pomoc - Pozdrawiam Łukasz Wrocław
Powrót do góry

KALO
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: opole

Post#19 06 Sty 2010 11:08   

Witam ,kupiłem fokusa z 2006 roku i mam tylko jeden kluczyk do niego ,czy istnieje możliwość samodzielnego zakodowania nowego kluczyka do tego samochodu czy tylko w serwisie.Proszę o pomoc i poradę.Dziękuję
Powrót do góry

marek1977
Poziom 22
Poziom 22

Post#20 07 Sty 2010 01:56   

serwis
Powrót do góry

KALO
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: opole

Post#21 07 Sty 2010 10:44   

Ok ,tak też myślałem.Dziękuję.
Powrót do góry

Czekan
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Sucha Beskidzka

Post#22 07 Sty 2010 23:25   

poszukaj na http://forum.fordclubpolska.org/
tam jest opisany krok po kroku i działa

Dodano po 6 [minuty]:

Przestał działać pilot centralnego zamka? Zobacz jak, samemu i w prosty sposób ponownie go zaprogramować.

Opis krok po kroku:

-wkładamy kluczy do stacyjki
-przekręcamy na pozycję 2 (zapłon)i zaraz potem na 0 (wyłączone) i tak wciągu 3 sekund robimy 4 razy. Dioda kontrolna (koło zegara) zacznie świecić na stałe.
-teraz w ciągu 20 sekund musimy naciśnąć któryś przycisk na pilocie, wtedy dioda mrugnie.
-terez już tylko czekamy aż skończy sie te 20sekund, lub poprostu przekręcamy kluczyk na 2(zapłon) i wyłączamy. Centralny zamek powinien działać jak dawniej.

Ewentualnie czasami pomaga wyjęcie bezpiecznika od c.zamka i ponowne jego włożenie.
Powrót do góry

robert106
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Końskie

Post#23 20 Lip 2010 11:59   

U mnie jest podobny problem, nie działa pilot od centralnego (oryginalny z trzema przyciskami) wymieniłem baterie i co zauważyłem, napięcie na blaszkach jest, ale w pilocie jest mała dioda Led i ona wogóle nie świeci (a przy naciśnięciu guzika chyba powinna?). Co się może dziać? Pozdrawiam
Powrót do góry

Czekan
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Sucha Beskidzka

Post#24 20 Lip 2010 18:23   

dioda powinna świecić to prawda, rozbierz pilota popraw ułożenie blaszek i powinno zadziałać, blaszki powinny stykać się z drukiem podobnie jak w zegarkach na baterie.
Powrót do góry

robert106
Poziom 16
Poziom 16

Post#25 20 Lip 2010 22:01   

Zgadaz się, ale blaszki dotykają, mierzyłem miernikiem i jest napięcie. Pozdrwiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lip 2010 22:01   

Powrót do góry

Runo
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Wałbrzych

Post#26 10 Sty 2011 01:35   

Czekan napisał:

Przestał działać pilot centralnego zamka? Zobacz jak, samemu i w prosty sposób ponownie go zaprogramować.

Opis krok po kroku:

-wkładamy kluczy do stacyjki
-przekręcamy na pozycję 2 (zapłon)i zaraz potem na 0 (wyłączone) i tak wciągu 3 sekund robimy 4 razy. Dioda kontrolna (koło zegara) zacznie świecić na stałe.
-teraz w ciągu 20 sekund musimy naciśnąć któryś przycisk na pilocie, wtedy dioda mrugnie.
-terez już tylko czekamy aż skończy sie te 20sekund, lub poprostu przekręcamy kluczyk na 2(zapłon) i wyłączamy. Centralny zamek powinien działać jak dawniej.

No i dziękuję bardzo za taką konkretną odpowiedź, centralny zadziałał, ale teraz pytanko, otwierając kluczykiem otwierają mi się tylko drzwi w których jest kluczyk, z pilota wszystkie ? czy to normalne ? bo mam to auto 2,5 roku i zawsze korzystałem z pilota.

Kolejnym objawem jest to że po np 30 minutowej jeździe centralny ( przed zaprogramowaniem kluczyka) zadziała normalnie otworzy auto i działa, a potem znowu przestaje, zamykanie od środka jest możliwe tylko przez drzwi pasażera. O co tu może chodzić ?
Powrót do góry

robert106
Poziom 16
Poziom 16

Post#27 10 Sty 2011 15:39   

No u mnie niestety z pilota nie działa do tej pory, a z kluczyka jak otwieram od strony pasażera otwiera tylko te dżwi, a od strony kierowcy otwiera wszystkie (tylko??? jak jest zimno otwierają się tylko dżwi od kierowcy a jak samochód się rozgrzeje po pewnym czasie otwiera się reszta samoczynnie). Pozdrawiam
Powrót do góry

minimaxi
Poziom 14
Poziom 14

Post#28 10 Sty 2011 16:52   

robert106 napisał:
..... a jak samochód się rozgrzeje po pewnym czasie otwiera się reszta samoczynnie). Pozdrawiam

U mnie jak się rozgrzeje (podczas jazdy) to zamykają się wszystkie! :) chyba częściej gdy mróz i wilgoć -jakieś zwarcie?

Nawet kiedyś włączyłem silnik i wyszedłem, żeby poskrobać szyby i... drzwi zamknęły się! Fajnie co?
Powrót do góry

robert106
Poziom 16
Poziom 16

Post#29 10 Sty 2011 17:43   

Ja na wszelki wypadek w kieszeni nosze zawsze drugi kluczyk :)
Powrót do góry

wojtek181189
Poziom 1
Poziom 1

Post#30 03 Lis 2011 13:14   

witam
Przyznam sie ze jestem zielony w temacie elektryki. Przy zamykaniu i otwieraniu drzwi z pilota nie ma żadnego sygnału dzwiękowego. Niedawno kupiłem auto i zastanawiałem sie czy cos da sie z tym zrobic. Dzieki
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Ford Focus-kodowanie kluczyka alarmu
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny