X

Ford Focus-kodowanie kluczyka alarmu

Irker 10 Mar 2005 18:28
  • #1 10 Mar 2005 18:28
    Irker
    Level 2  
    Helpful post? (-2)
    Czy ktoś wie jak zakodować kluczyk w alarmie Forda. Nie wiem jaki to alarm. Chyba firmowy bo kluczyk ma z tyłu napis Ford. A z przodu dwa szare przyciski. kluczyk chyba mi się rozkodował przy próbie otwarcia z rozładowanym akumulatorem ( tylko piknął sygnał i nic więcej). Po naładowaniu zapasowy kluczuk działa a ten , którym próbowałem otwierać nie
  • Helpful post
    #2 12 Apr 2005 22:04
    qwer76
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    ztego co pamientamna 90% trzeba go włozyc w drzwi prawe a kluczyk matka do stacyjki jak nie pomoze to napisz na gg4504431 mam gdzies w garazu instrukcje z forda tam to jest opisane.pozdrawiam
  • #3 19 Feb 2009 21:46
    kodyl
    Level 14  
    Helpful post? (+2)
    dołączam się do zapytania, mój kluczyk umarł po wymianie baterii, ma 3 przyciski, radiowy
  • #4 19 Feb 2009 22:32
    seba 911
    Level 12  
    Helpful post? (+1)
    radiowy z trzema przyciskami trzeba zakodować
  • #5 19 Feb 2009 23:01
    kodyl
    Level 14  
    Helpful post? (+3)
    a jak to zrobić?Wyczytałem że trzeba włączyć i wyłączyć 4 razy zapłon i wcisnąć przycisk byle jaki na pilocie, ale u mnie coś to nie chce zadziałać...
  • #6 19 Feb 2009 23:12
    seba 911
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    kodyl poszło na pw
  • #7 20 Feb 2009 20:54
    kodyl
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    a powiedzcie mi, po przekręceniu kluczyka 4 razy jest sygnał dźwiękowy, czy dioda nad zegarkiem( ta od immo) powinna jakoś zmienić swój stan?
  • #8 21 Feb 2009 09:53
    seba 911
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    dioda powinna sie zaświecić i świecic ciagłym światłem przez około 10sekund
  • #9 21 Feb 2009 11:13
    kodyl
    Level 14  
    Helpful post? (-1)
    ok wszystko działa. Co się okazało problemem był odginający się za bardzo styk baterii przy składaniu obudowy. Jakby ktoś miał podobny problem, to trzeba zwrócić uwagę czy dobrze styki przylegają ;) . Dzieki za razy i pozdrawiam
  • #10 22 Mar 2009 20:59
    labiszynek
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mam tylko jeden kluczyk bez sterowania. Czy w każdym focusie jest możliwość dorobienia kluczyka ze sterowaniem? Mam możliwość dokupienia kluczyka z przyciskami do szlifu(nowego). Tylko czy jest sens? Gdy kupię to jak mam go zakodować. Immo mam bo mam również czerwoną diodę.
  • #11 22 Mar 2009 21:33
    milejow
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    labiszynek wrote:
    Witam. Mam tylko jeden kluczyk bez sterowania. Czy w każdym focusie jest możliwość dorobienia kluczyka ze sterowaniem? Mam możliwość dokupienia kluczyka z przyciskami do szlifu(nowego). Tylko czy jest sens? Gdy kupię to jak mam go zakodować. Immo mam bo mam również czerwoną diodę.

Nie ma szans,tylko sterowanie radiowe dokladane
  • #12 22 Mar 2009 22:05
    labiszynek
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Czyli nic nie poradzę żeby troszkę umilić sobie życię? Kluczyk mam z jakąś niebieską wstawką. Co znaczy "dorzucić sterowanie radiowe"? Jestem troszkę zielony a autko dopiero kupiłem. są kluczyki na allegro gołe z przyciskami. Nic nie dorobię?
  • #13 23 Mar 2009 02:44
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody
    Helpful post? (0)
    Nic nie zrobisz, potrzebny sterownik z pilotem, np w kluczyku.
  • #14 16 Jun 2009 09:20
    PIOTREK1975
    Level 10  
    Helpful post? (+2)
    Witajcie,ja też mam problem z orginalnym alarmem w kluczyku w swoim focusie.Zaczeło się od tego że przez jakiś tydzień działał tylko z bardzo bliskiej odległości ,aż w końcu nie zadziałał i następnego dnia kupiłem baterię do niego .Ale to taż nie pomogło nie działa nadal sterowanie centralnym zamkiem z pilota (centralny zamek z zamka w dżwiach kluczykiem działa prawidłowo).Pilot też sprawdziłem czy działa poprzez zbliżenie go przy radiu i kręcenie częstotliwością w radiu , aż do momentu jak słychać było "taktowanie" przy włączonym pilocie.Próbowałem go zakodować przez czterokrotne przekręcenie kluczyka w stacyjce i samochód dał sygnał dzwiękowy,wcisnołem przycisk otwierania na pilocie i wyciągnołem ze stacyjki i nic nie działa :cry:
  • #15 17 Jun 2009 08:24
    PIOTREK1975
    Level 10  
    Helpful post? (+3)
    Już po problemie ,dało się zakodować :D
  • #16 17 Oct 2009 11:34
    emilio11
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Mam kluczyk bez zadnych przyciskow, z niebieska wstawka, czy jak kupie orginalny kluczyk na allegro i go doszlifuje do mojej stacyjki to uda mi sie go samemu jakos zaprogramowac? Dzieki
  • #17 18 Oct 2009 02:33
    leoncjo
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    w focusie mam alarm meta system(syrena i sterwnik razem)z wejściem na kluczyk(typ zamazany).Mam pytanie czy ten alarma jest na pilota czy sterowany z pilota centralki zamka.<jesli pilotowy to jest możliwość dokupienia pilota??Aktualnie musiałem go wyłączyć kluczykiem bo po wymienie aku dał sie we znaki(samopchód mam od niedawana)
  • #18 28 Oct 2009 08:22
    onlukas
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam,

dość często zaglądam tutaj - aa zaglądam wtedy gdy mam problem:

- wymieniłem już sprzegło dwumas
    - kodowanie radia

teraz siadł centralny

wychodze rano z domu i pilot nie działa. wymieniłem baterie i dalej nie działa ford focus 2001 kluczyk radiowy 3 przyciski. Czytałem ze są jakies zabiegi z zapłonem i kodowaniem aa grosz ostatnio sie mnie nie trzyma zeby dawać magikom w fordzie zarobic. Jest na to jakis domowy sposób?

dodatkowo widziałem ze koledzy piszą o wariowaniu zamków... podczas jazdy zamyka sie i otwiera sam... to z tym swechem trzeba podziałać? jakaś bliższa instrukcja?

będę wdzięczny za pomoc - Pozdrawiam Łukasz Wrocław
  • #19 06 Jan 2010 10:08
    KALO
    Level 2  
    Helpful post? (+2)
    Witam ,kupiłem fokusa z 2006 roku i mam tylko jeden kluczyk do niego ,czy istnieje możliwość samodzielnego zakodowania nowego kluczyka do tego samochodu czy tylko w serwisie.Proszę o pomoc i poradę.Dziękuję
  • #20 07 Jan 2010 00:56
    marek1977
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    serwis
  • #21 07 Jan 2010 09:44
    KALO
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Ok ,tak też myślałem.Dziękuję.
  • #22 07 Jan 2010 22:25
    Czekan
    Level 12  
    Helpful post? (+4)
    poszukaj na http://forum.fordclubpolska.org/
    tam jest opisany krok po kroku i działa

Dodano po 6 [minuty]:

Przestał działać pilot centralnego zamka? Zobacz jak, samemu i w prosty sposób ponownie go zaprogramować.

Opis krok po kroku:

-wkładamy kluczy do stacyjki
    -przekręcamy na pozycję 2 (zapłon)i zaraz potem na 0 (wyłączone) i tak wciągu 3 sekund robimy 4 razy. Dioda kontrolna (koło zegara) zacznie świecić na stałe.
    -teraz w ciągu 20 sekund musimy naciśnąć któryś przycisk na pilocie, wtedy dioda mrugnie.
    -terez już tylko czekamy aż skończy sie te 20sekund, lub poprostu przekręcamy kluczyk na 2(zapłon) i wyłączamy. Centralny zamek powinien działać jak dawniej.

Ewentualnie czasami pomaga wyjęcie bezpiecznika od c.zamka i ponowne jego włożenie.
  • #23 20 Jul 2010 11:59
    robert106
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    U mnie jest podobny problem, nie działa pilot od centralnego (oryginalny z trzema przyciskami) wymieniłem baterie i co zauważyłem, napięcie na blaszkach jest, ale w pilocie jest mała dioda Led i ona wogóle nie świeci (a przy naciśnięciu guzika chyba powinna?). Co się może dziać? Pozdrawiam
  • #24 20 Jul 2010 18:23
    Czekan
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    dioda powinna świecić to prawda, rozbierz pilota popraw ułożenie blaszek i powinno zadziałać, blaszki powinny stykać się z drukiem podobnie jak w zegarkach na baterie.
  • #25 20 Jul 2010 22:01
    robert106
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Zgadaz się, ale blaszki dotykają, mierzyłem miernikiem i jest napięcie. Pozdrwiam
  • #26 10 Jan 2011 00:35
    Runo
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Czekan wrote:

Przestał działać pilot centralnego zamka? Zobacz jak, samemu i w prosty sposób ponownie go zaprogramować.

Opis krok po kroku:

-wkładamy kluczy do stacyjki
    -przekręcamy na pozycję 2 (zapłon)i zaraz potem na 0 (wyłączone) i tak wciągu 3 sekund robimy 4 razy. Dioda kontrolna (koło zegara) zacznie świecić na stałe.
    -teraz w ciągu 20 sekund musimy naciśnąć któryś przycisk na pilocie, wtedy dioda mrugnie.
    -terez już tylko czekamy aż skończy sie te 20sekund, lub poprostu przekręcamy kluczyk na 2(zapłon) i wyłączamy. Centralny zamek powinien działać jak dawniej.

No i dziękuję bardzo za taką konkretną odpowiedź, centralny zadziałał, ale teraz pytanko, otwierając kluczykiem otwierają mi się tylko drzwi w których jest kluczyk, z pilota wszystkie ? czy to normalne ? bo mam to auto 2,5 roku i zawsze korzystałem z pilota.

Kolejnym objawem jest to że po np 30 minutowej jeździe centralny ( przed zaprogramowaniem kluczyka) zadziała normalnie otworzy auto i działa, a potem znowu przestaje, zamykanie od środka jest możliwe tylko przez drzwi pasażera. O co tu może chodzić ?
  • #27 10 Jan 2011 14:39
    robert106
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    No u mnie niestety z pilota nie działa do tej pory, a z kluczyka jak otwieram od strony pasażera otwiera tylko te dżwi, a od strony kierowcy otwiera wszystkie (tylko??? jak jest zimno otwierają się tylko dżwi od kierowcy a jak samochód się rozgrzeje po pewnym czasie otwiera się reszta samoczynnie). Pozdrawiam
  • #28 10 Jan 2011 15:52
    minimaxi
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    robert106 wrote:
    ..... a jak samochód się rozgrzeje po pewnym czasie otwiera się reszta samoczynnie). Pozdrawiam

U mnie jak się rozgrzeje (podczas jazdy) to zamykają się wszystkie! :) chyba częściej gdy mróz i wilgoć -jakieś zwarcie?

Nawet kiedyś włączyłem silnik i wyszedłem, żeby poskrobać szyby i... drzwi zamknęły się! Fajnie co?
  • #29 10 Jan 2011 16:43
    robert106
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Ja na wszelki wypadek w kieszeni nosze zawsze drugi kluczyk :)
  • #30 03 Nov 2011 12:14
    wojtek181189
    Level 1  
    Helpful post? (+1)
    witam
    Przyznam sie ze jestem zielony w temacie elektryki. Przy zamykaniu i otwieraniu drzwi z pilota nie ma żadnego sygnału dzwiękowego. Niedawno kupiłem auto i zastanawiałem sie czy cos da sie z tym zrobic. Dzieki
  Search 4 million + Products
Browse Products