Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

HP Deskjet F2180 - nie drukuje

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> HP Deskjet F2180 - nie drukuje
Autor
Wiadomość
jucia606
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Gryfice

Post#1 Post autora tematu 19 Sie 2013 17:17   

HP Deskjet F2180 - nie drukuje

Witam. Mam nadzieję, że trafiłam z miejscem co do ulokowania mojego pytania na forum.

Mam problem z drukarką HP Deskjet F2180 (drukarka i skaner). Do niedawna oczywiście działała poprawnie (tzn. nie sprawiała problemów podczas użytkowania).

Wymieniłam w niej tusz czarny i kolorowy. Po pewnym czasie od wymiany pojawił się problem. Po podłączeniu drukarki do zasilania i komputera miga na pomarańczowo dioda przy narysowanej na drukarce kropli. W komputerze pojawia się taki komunikat: "Problem z kasetą drukującą. Pojawił się problem dotyczący następujących kaset drukujących - prawy pojemnik trójkolorowy".

Szukałam trochę na internecie i jest kilka rozwiązań co to może być. Ale tu mam jeszcze jeden problem.

Otóż ww. komunikat dotyczy pojemnika z tuszem KOLOROWYM. Jednak kiedy wyciągnę tusz CZARNY (czyli w drukarce jest tylko kolorowy, z którym niby jest problem) można na niej kserować i na czarno-biało i na kolorowo (drukować nadal nie można) i do tego nie miga już pomarańczowa dioda. Próbowałam na odwrót - wyciągnęłam kolorowy tusz (ten niby problematyczny), pozostawiając tylko czarny i niestety, ani drukowanie, ani kserowanie, a dioda dalej miga.

Sprawdzałam czy może nie zamontowałam ich na odwrót, ale jestem pewna, że nie.

Myślę nad kupnem nowych pojemników z tuszem czarnym i kolorowym. Tylko nie wiem czy wydawać na to pieniądze - może wystarczy wymiana jednego z nich? albo problem leży gdzieś indziej i te tusze po naprawie jeszcze będą użyteczne?

Z góry dzięki za pomoc. Już mnie domownicy męczą z tą drukarką, a tak jak pisałam, nie chcę wydawać pieniędzy na tusze, które może nie będą działały, bo problem tkwi w drukarce. Nie znam się na tym kompletnie i chciałabym wiedzieć, co mniej więcej można by było zrobić na początek - po prostu, żeby nie wydawać nie potrzebnie kasy błądząc i szukając rozwiązania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sie 2013 17:17   

Powrót do góry

Stan-S11
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Milejów

Post#2 19 Sie 2013 17:27   

Re: HP Deskjet F2180 - nie drukuje

W pierwszej kolejności przemyj styki elektryczne ( zarówno na wkładach jak i w karetce ) używając do tego celu spirytusu lub denaturatu. Jeśli nic sie nie zmieni należy sprawdzić posiadane wklady na innym urządzeniu np. u znajmych lub w serwisie aby ustalić ktory wklad niedomaga. Ja stawiam na czarny, ale należy to sprawdzić.
Jeśli będziesz kupować wklad pamiętaj o paragonie aby ewentualnie móc zareklamować - nowy nie zawsze oznacza sprawny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sie 2013 17:27   

Powrót do góry

jucia606
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Gryfice

Post#3 Post autora tematu 19 Sie 2013 17:31   

Re: HP Deskjet F2180 - nie drukuje

Dziękuję bardzo. Tak zrobię. Gdyby problem był tylko z tuszami, było by bardzo dobrze.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> HP Deskjet F2180 - nie drukuje
Strona 1 z 1