Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV LED 40-42 cale do 3000-3300 zł

pan_bolo 20 Sie 2013 19:36 6618 20
  • #1 20 Sie 2013 19:36
    pan_bolo
    Poziom 6  

Witam wszystkich.

Jestem przed zakupem Tv do swojego mieszkanka i nie za bardzo wiem co wybrać, może coś doradzicie:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,80 x 5,00 x 2,45
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 200-240cm
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost i bokiem ok40-45 stopni
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? na początku będzie stał, po jakimś czasie zawiśnie
    6. Jak słońce świeci w pokoju? tak do 13 jest w pokoju słońce, później chowa się za budynkiem
    7. Jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy samsung 21 cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? smart tv, wifi, 3d, skype
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfra+ ale nie wykluczam po zakończeniu umowy kablowej tv Vectra
    10. Jakie urządzenia? laptop i IPAD przez Wifi, może później xbox czy psp
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ~5-6h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, bajki, programy informacyjne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry? być może córka
    16. Preferencje co do marki? ogólnie brak ale może samsung,LG,PHilips
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42 cale
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zbyt wolne działanie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? rodzina w dzień , ja wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000-3300zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? te z lżejszymi okularami najlepiej (podobno mniej męczą wzrok)

Zastanawiałem się nad poniższymi modelami:

PHILIPS 42PFL6008K
    Samsung Smart TV UE-40ES6800
    Samsung UE-40F6770
    LG Smart 42LM760S
    LG 42LM860V
    Philips 40PFL7007K
    Samsung Smart TV UE-40ES6900
    LG 42LA660S
    Philips 42PFL5008H

Ale im dłużej o tym czytam tym bardziej nie wiem co będzie najbardziej odpowiednie, to tylko to co mi wydaje się być dobre, ale nie mam jakichś konkretnych preferencji.
    Będę wdzięczny za pomoc

PS. Żona męczy aby miał białą ramkę, ale to nie parametr który jest istotny:).

• #3 22 Sie 2013 02:41
    pan_bolo
    Poziom 6  

nie moge nigdzie znaleźć tego philipsa aby mieć możliwość zobaczyć jego ceny.
    czyli philips ogólnie wychodzi najlepiej?? w sklepach ciężko znaleźć tv philipsa (chciałem zobaczyć ambiliht ale wszedzie samsung i lg wiodą prym i w związku z tym jak kwestia serwisu tych tv(philips)

A jak kwestia youtube, przeglądania stron www czy odtwarzania filmów z pena na tym tv?
    Może jakieś inne ciekawe propozycje, jestem laikiem w tej kwestii więc będę wdzięczny.

• #4 22 Sie 2013 07:08
    jacekko0
    Poziom 31  

Proponuję Samsung UE-40ES6900, PHILIPS 42PFL6008K.

• #5 22 Sie 2013 10:45
    pan_bolo
    Poziom 6  

Czy obydwa czytają bez problemu napisy txt w filmach z Pena?
    Czy aplikacje internetowe zarówno w philipsie jak i samsungu chodzą podobnie (youtube, facebook, czy wiadomości na onecie)
    Czy jakościowo są zbliżone?

Ostatnio oglądałem program odnośnie awaryjności sprzętu RTV i podobno Samsung wiedzie prym w kiepskich częściach tj. aby częściej siadały i powodowały wymiane TV (kolejną firmą podobną jest LG). Ciekawi mnie czy faktycznie tak jest, nie chciałbym wydać 3000-4000 zł a za 2-3 lata kupować kolejny TV (kineskop samsung 21 cali chodzi już 15 lat:) )

• #6 22 Sie 2013 10:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

On jest w wersji czarnej - 42PFL 7008 i w wersji białej 42PFL 7108.
    Serwis jest ogólnopolski więc bez obaw. To jest klasa premium.
    Do porównania :Panasonic 42ET60 , Philips 42Pfl 6008, Samsung 40F6500

• #8 23 Sie 2013 00:29
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To bardzo dobry telewizor. Ale skoro mieścisz się w nowej serii na nowej platformie i 42" - to ja bym tak wybrał. Oczywiście wybór należy do Ciebie.
    W tym czy w tym ambilight Ciebie oczaruje.

• #10 26 Sie 2013 01:21
    Kajak94
    Poziom 6  

Witam... A więc ja kupiłem ostatnio samsunga 46" i to link: http://www.mediamarkt.pl/telewizor-samsung-ue46f6400,id-852739
    Zakupiłem go mm bo mam dwa lata grwarancji i w saturnie kosztuje tyle samo więc nie robi to różnicy. Pewnie już przeczytałeś jego funkcje a teraz powiem Ci dlaczego ten. Długo szukałem telewizora ale powiem że okurat jesli chodzi o 3d to aktywne ma dużo lepszą jakość a okulary które Ci dadzą do niego są bardzo cienkie i naprawde mało ważą(dam linka jak wyglądają: http://allegro.pl/okulary-3d-samsung-ssg-5100-gb-ssg-4100gb-3050gb-i3369275666.html ). Jeśli chodzi o smart tv to jest fajne i jeśli kupisz myszke i klawiature to bardzo fajnie wszystko działa a jesli nie to nawet wystarczy aplikacja na androida i tez szybko można pisać. Jeszcze jest w tym telewizorze plus bo klasa telewizora to A+ i bedzie mało prądu jadł. Jeśli o samą jakoś obrazu to kupisz blurey i wszystko jest ślicznie wystarczy tylko ustawić. Bym zapomniał ale ten telewizor ma dwurdzeniowy procesor i wszystko szybko i sprawnie chodzi. Co w nim jeszcze mi się podoba to pilot smart tv który jest super czytelny i dotykowy(bardzo ułatwia jeśli się przyzwyczaisz ale zapewniam cie że z funkcji głosowej mało skorzystasz bo jest zbędna lecz może jeśli bedziesz korzystał ze skype to jest potrzebna, mokrofon jest w pilocie). Jak coś to telewizor 46" cali będzie napewno dobry i aktywne 3d nie zmęczy ci bardzo wzroku a jeśli myślisz że jest za duży to musisz wiedzieć że przed telewizorem siędzi się w odległości 2x większej niż jego cale czyli w tym przypadku 92cm(ja tak siedze oglądając filmy bo normalnie siedze dalej). Wystarczy że dożucisz kilka złoty a telewizor jest na lata więc myśle że lepiej dać tyle(pewnie myślisz że znowu zapłacisz więcej niż chciałeś ale ja na początku chciałem wydać 2500 i raptem wydałem 3500). Jak coś to opinie czytałem wszędzie i jednak wolałem dołożyć te 1000zł bo tak się mówi ale za kilka lat wszystko będzie w 3d a smart tv bedzie niezbędne a ludzie dużo piszą o różnych telewizor ale sami nie mają go w domu i nie mogą go polecać jeśli posiedzieli przed nim tylko 10godzin(myśle że nawet tyle go nie oglądali tylko zobaczyli u znajomego) na hz nie masz co patrzeć bo ludzkie oko nie zobaczy różnicy między 120hz a 1200hz. Ten ma 200hz i obraz jest płynny, kolory są żywe lecz czerń nie bedzie tak czarna jak w plazmowych ale jest normalnie czarna(nie wiem dlaczego ludzie zwracają tak bardzo istotną uwage na czerń ale zauważ że czerń podczas filmu wystapi tylko na ubraniach bo w nocy i tak musi być jasno bo nie było by widać aktorów). Mam nadzieje że pomogłem.

Dodano po 9 [minuty]:

Przepraszam że osobno pisze ale widze że myślisz o dukupieniu jakiś rzeczy ten telewizor znajdzie sam wifi przypierwszym właczeniu i automatycznie sie skonfiguruje do pomiszczenia(bedzie się automatycznie przyciemniał i pojaśniał w zależnosci od słonca). A w sklepach jest tyle samsungów bo się lepiej sprzedają. Zauważ że jeśli na ulicy jest więcej golfów 3 tak jak kiedyś było to i części są tańsze i łatwiej je dostać(w tv to samo). Nie jestem jakimś wielkim fanem samsunga ale na kolegi plazmie panasonic siedziałem z 40godzin i ten lepiej wypada.

• #11 26 Sie 2013 01:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ten Dongl ma 7000.000 aplikacji , a telewizor nawet najlepszy może łącznie z zagranicznymi ( np . Philips) kilkaset. Więc nawet nie ma co porównywać .

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/100227-xen...stemem-operacyjnym-android-4-0-ice-cream.html
    Tu przykłady masz nieskończonych wręcz możliwości.
    I choćby Samsung nie wiem jak się wytężał - to nie udźwignie taki to ...
    Każdy telewizor teraz ma kocie oko - w systemie nazywa się automatyczne ustawienie.

A w Donglu masz kilkadziesiąt tysięcy najnowszych filmów na świecie - na razie gratis.

Philips ma lepszy dźwięk zdecydowanie - AmbiVooX
    Ma również dual core, ale ma dual screen - czego nie ma Samsung,
    Ma Ambilight potrójny , czego również nie ma Samsung.
    Ma zdecydowanie mniejszy Input Lag.
    A o przekątnej do odległości to już prehistoria.
    Teraz obowiązują terminy HD i UHD.
    Czyli każdemu wg potrzeb. Philips po raz kolejny otrzymał nagrodę EISA za pobór energii - czyli Nr 1 w Europie. Po kalibracji jeszcze osiągniesz dodatkowy spadek do 30%.

Za to plazma Samsunga 64F8500 to jest prawdziwe dzieło sztuki.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/101310-s...pator-czy-cesarz-jakosci-a-moze-wreszcie.html

• #12 27 Sie 2013 17:02
    pan_bolo
    Poziom 6  

Witam,

Byłem właśnie w Markecie i widziałem dwa telewizory nad którymi zacząłem się zastanawiać:
    Panasonic 42 cale et60
    Philips 42pfl6008

Obydwa wydawały się ok, panasonic nawet wypadł lepiej gdy patrzyłem na testowe obrazy, znowu philips miał pilot z klawiatura z drugiej strony(wygodne rozwiązanie) , ambilight średnio widoczny z uwagi na mocne światło więc może pomóżcie co byście wybrali:
    Panasonic - 2600 zł + 900 zł przedłuzona gwarancja na 5 lat (ubezpieczenie od uszkodzeń) czyli wyjdzie 3500 zł
    Philips - 2999 zł + 1047 zł przedłużona gwarancja na 5 lat

Na przykładzie lodówki wiem ze warto taka gwarancje przedluzac bo czesto po 3-4 latach cos sie sypie.

Plhilips 42pfl7008 z przedłużona gwarancją wyszedł by kosmiczne 4900 zł a tyle juz nie chce mi sie wydawac.

• #13 28 Sie 2013 01:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W życiu bym nie dał nawet 200 zł za dodatkową gwarancję.
    Kupiłbym Philipsa 42PFL 7008 z potrójnym ambilightem , kamerą skype , kalibracją ISF i wieloma dodatkami - ale bez dodatkowej opieki gwarancyjnej.
    Poczytaj dokładnie co obejmuje te ubezpieczenie.
    Gdyby się "sypały" to sam namawiałbym Cię na gwarancję a nie na ubezpieczenie . I nie za taką kwotę ....

• #14 28 Sie 2013 10:10
    pan_bolo
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedź ale ja już miałem pozytywne przypadki z "ubezpieczeniem", padła mi lodówka po 4 latach i to dwa razy i w sumie dzięki temu mam nowy model Siemensa zamiast starego który się sypał "naprawa była nieopłacalna" a z drugiej strony nie wiem co będzie się działo po takim okresie czasu z TV.

Na dzień dzisiejszy kwestia do rozwiązania dla mnie to czy zdecydować się na philipsa 6008 czy panasonica et60.
    Który będzie lepszy?

Dodano po 10 [minuty]:

Ps. W kwestii ubezpieczenia myślę, że dużo zależy od indywidualnych doświadczeń z tą formą zabezpieczenia, moje są pozytywne dlatego wolę dopłacić i z uwagi, źe mam małe dziecko być w miarę spokojnym w tej kwestii. Teraz teź się nad tym zastanawiam z uwagi na to, że niedawno mój znajomy miał podobny przypadek, ze swoim Tv, dziecko zwaliło TV na podłogę i wymienili mu matrycę.
    Ale każdy ma prawo samemu decydować "warto czy nie warto".

• #15 28 Sie 2013 16:18
    pan_bolo
    Poziom 6  

Chyba już nikt nie chce wyrazić opini na temat tych dwóch modeli czyli philips pfl6008 oraz panasonic et60.

Moze ktos sie wypowie konkretnie na temat tych dwóch modeli.

• #16 29 Sie 2013 02:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #17 30 Sie 2013 12:03
    pan_bolo
    Poziom 6  

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc, zdecydowałem sie na philipsa 6008, przy kanałach z naziemnej cyfrówki w panasonicu było lekkie przeskakiwanie przy szybszych scenach, aczkolwiek obraz wydaje mi sie ze lepszy miał panasonic.

Moze ma ktos jakies wytyczne odnosnie ustawienia obrazu w takim philipsie?
    Jak zaczne uzytkowac to napisze opinie czy warto było, ogólnie na forum głównie poleca sie philipsa, a czy okaze sie lepszy... Zobaczymy.

• #18 01 Wrz 2013 22:46
    pan_bolo
    Poziom 6  

Telewizor juz stoi w pokoju i... Kilka spostrzeżeń na początek.

- smart tv - faktycznie chodzi średnio, jest dosyć wolne i mając porównanie do Lg czy szajsunga to jest jakby 2 lata wstecz
    - obraz na kanałach HD rewelacja ( w stosunku do crt jest efekt jakbym oglądał teatr telewizji ale jest Ok) jedyne co to przy szybszych scenach widać przeskakiwanie czy wogóle chwilowe zatrzymanie obrazu, może to kwestia ustawień ale u rodziców na LG Led kupionym dwa lata temu za 1600 zł tego nie ma ( ten sam dekoder nc+)
    - ambilight faktycznie fajna opcja, przydałby sie trójstronny w tym modelu ale mi już nie chciało się dopłacać 800 zł do 7008 aby to miał, faktycznie w ciemnym pokoju wzrok męczy się mniej
    - 3d przy konwersji z 2d jest średnie, przy filmach w HD w 3d jest o wiele lepiej, razem z ambilightem przyjemnie się ogląda
    - przy odtwarzaniu filmu z dysku (avatar 3d) wkurzające jest przewijanie filmu maksymalnie x32, brakuje zwykłego suwaka który by tą opcje przyśpieszył
    - nie wiem dlaczego ale posiadam ultrabooka samsung z opcja intel widi i nie mogę połączyć się z TV aby przesłać obraz z laptopa na TV... Może ktoś wie o co z tym chodzi?

W sumie to tyle spostrzeżen po dwóch dniach zabawy, nie wiem czy bym zdecydował sie na philipsa, nie wiem czy teraz nie zdecydowałbym się na Lg lm765, u znajomego w opcji 47 cali miałem wrażenie że chodzi zdecydowanie płynniej, a róznica w cenie 200 zł. Widać, że te forum nastawione jest mocno na philipsa ale wydaje mi się, że zwyczajny użytkownik a nie pasjonat nowinek w RTV będzie mniej zadowolony niz w przypadku LG czy Sony. Wyróźnikiem Philipsa jest na pewno ambilight, reszta raczej w tym przedziale cenowym nie powala, pewnie Ci co tak mocno polecają równocześnie sprzedają te TV i mają lepszy zysk niż w przypadku innych marek i stąd o Philipsie wypowiadają się w samych superlatywach. Radzę się dobrze zastanowić i dobrze przetestować TV żeby później nie mieć niedosytu.

Za jakiś czas napisze czy coś się zmieniło w kwestii TV czy będzie lepiej, a może stanie się bardziej irytujący;)

• #20 13 Wrz 2013 20:13
    evolve
    Poziom 1  

pan_bolo - a próbowałeś może wyłączyć wszystkie wspomagacze obrazu? (wszystko co się znajduje w menu pod pozycją pixel precise hd)? sam się zastanawiam nad zakupem tego tv, jako alternatywę rozważam jeszcze sony w805. I udało Ci się może skutecznie skorzystać z miracast?

• #21 14 Wrz 2013 00:40
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME