Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny estradowe KWACZORA 300W

Kwaczor 11 Mar 2005 10:24 11603 15
  • Po długich i ciężkich dyskusjach zdecydowałem się na zakup 2 głośników CELESTION TRUVOX 1525e.

Historia kolumn jest bardzo dziwna i pogmatwana. Początkowo miała to być kolumna basowa. Głośnik jest bardzo uniwersalny, ale do basu nadaje się całkiem dobrze. Symulacja w Winisd pokazała potrzebe dość wysokiego strojenia obudowy. Było to potrzebne ze wzgledu na skok głośnika wynoszący 3,3mm. Nie jest to mała wartość, ale nie ma też powodów do zachwytów. Ostatecznie miała być obudowa około 90 litrów i 2 wydechy o średnicy 10cm i długości 12cm. Zaprojektowałem obudowe, częsciowo jest ona wykonana ze sklejki częsciowo z płyty wórowej. No i zmieniła się koncepcja rozwojowa. Postanowilem użyć tych głośników w pełnopasmowej kolumnie. Jako uzupełnienie miał być wykorzystany gwizdek CP25 Beymy lub APT150 Eminence. I na całe szczęscie nie kupiłem go, bo w czasie składania kolumny okazało się, że nie ma szans, żeby ten gwizdek zmiescić na przedniej ścianie. A że kolumna już była gotowa, to pozostała kolumną basową.

Głośnik:
    Celestion Truvox 1525e
    http://professional.celestion.com/pro/pro_components/truvox/detail_print.asp?ID=16
    Pod tym linkiem jest pełna specyfikacja głośnika, nic dodać nic ująć.

Obudowa:
    około 90 litrów wewnątrz. Częsciowo z płyty, częsiowo ze sklejki. Wzmocniona w środku belkami drewnianymi 3x3cm. Wydechy ze starej papierowej rury. Grubość scianek ruru około 0,5cm. Średnica 10cm długość 10cm. Strojenie odbywało się na oko. Na oko, bo na słuch praktycznie nie było słychać różnicy więc zestrojone dla najmniejszego wychylenia głośnika. WinISD podaje ze to strojenie na 52Hz i podbicie nieco ponad 2dB. W niczym to nie szkodzi jak się okazuje

Wykończenie:
    Wykładzina szara. Niestety w 2 odcieniach. Przednia sciana jest jasniejsza, jednym sie to podoba innym nie. Krata na głośnik, na BR założylem jakies kratki z samochodowych głosników. Gniazdo Spaekon. Narożniki plastikowe i rączki do przenoszenia.

Dźwięk:
    Lubie go :) Szybki bas, ale daje się odczuć. Niestety z braku odpowiedniego wzmacniacza nie przekroczyłem mocy 100W na głośnik. Niestety. Ale dzwięk przyjemny, polecam. Kolumny pracowały na różnych imprezach i nigdy nie zawiodły.

Info dodatkowe:
    Koszty głośników 840zł, obudowa nie mam pojecia. Częsciowo materiał juz miałem, częsciowo musiałem dokupić. Myśle, ze około 1000zł mnie te kolumny wyszły. W tej chwili są na sprzedaż. Jednak potrzebuje czegoś większego.

Fajne!
  • #2 11 Mar 2005 18:15
    _eddie_
    Poziom 32  

Fajnie ale troszke ta wykladzina i te kratki z samochodowych glosniczkow nieco psuja calosc :/ .Ogolem wygladaja niczego sobie no i najwarzniejsze , ze fajnie graja. :)

• #3 12 Mar 2005 10:16
    zippermann
    Poziom 15  

A nie lepiej pozostawić rury bez osłon? Albo dać takie same maskownice jak na głośniku? Co do kolorystyki to się czepiał nie będę bo lubię wersje duo :) ale będę się upierał przy stosowaniu obić głośnikowych, a nie wykładzin :cunning:
    Jaką zwrotkę tam zastosowałeś?

• #5 12 Mar 2005 14:08
    toadi
    Spec od akustyki

A mnie sie podoba ten inny kolor przedniej scianki ladnie kontrastuje z obrzezem tylko faktynie cos z tymi rurami moglbys zrobiec szarpnac sie na 20zł i kupic plastikowe :D albo przynajmniej wywalic te siatki :D

• #6 12 Mar 2005 14:13
    afro1
    Poziom 15  

wybaczcie, że się wtrące, ale nie będę zakładał już nowego tematu o tym. Mianowicie, gdzie w internecie można zakupić taką okładzinę do kolumn, obicie z materiału? Cokolwiek, do obicia/oklejenia kolumn estradowych, piecy gitarowych?

sorry za offtopic

• #8 15 Mar 2005 11:13
    poeta5
    Poziom 23  

efekt to one dają!! powiedz gdzie kupujesz takie narożniki bo chodzę po sklepach już miesiąc i szlag mnie trafia

• #9 15 Mar 2005 11:26
    INtRO_Tech
    Poziom 14  

Bardzo fajna konstrukcja, tyko rzeczywiscie bez tych krateczek od glosnikow samochodowych ta kolumna wygladala by nieco lepiej;]

• #10 15 Mar 2005 11:28
    zippermann
    Poziom 15  

Nie chcę się powtarzać ale pasuje tu moja poprzednia odpowiedź...
    Jak akurat nie maja to wystawią... z doświadczenia wiem, że mają tanie.

To nie jest reklama!

• #11 17 Mar 2005 19:39
    Kwaczor

Spec od akustyki

Wszystkie elementy dodatkowe są z giełdy. Oprócz tych kratek samochodowych. A wykładzina jest kupiona w NOMI. Za 6-7zł m^2

• #12 06 Kwi 2005 13:12
    plik4
    Poziom 26  

witam ja tez wlasnie zamierzam kupic takie glosniczki sobie bo ssa nawet niezle ale mam pytanie czy one nadadza sie do scropera albo odwrotki i czy zejda na okolo 38hz ?? Które byly by lepsze te celestiony czy Eminence delta 15LF ?? Kwaczor pisales ze sprzedajesz te kolumny mnie by interesowaly tylko glosniki puscil bys??

Dodano po 45 [minuty]:

aha jeszcze mam chetke na Pyle glosniki dostepne na aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=47375538 moge mies takie za 129 $ a takei same tylko 400W i mneijszy magnes 89 $ powiedzcie czy oplaca sie takie glosniki kupowac ??

• #13 07 Kwi 2005 18:17
    plik4
    Poziom 26  

ale przelicz sobie cene na PLN to 275 zl za 18 calowy glosnik. Za pietnastke za 160zl to taniej niz STX te pseudo estradowe. Aha ile moze kosztowac przylka takich z USA. Bo jak bediz ekosztowac 200$ to dziekuje bo wtedy mam DELTY.

• #14 08 Kwi 2005 13:52
    Kwaczor

Spec od akustyki

Mogłyby być same głośniki, ale musielibyśmy obgadać. Raczej ta Delta niżej pójdzie. Celestion jest bardziej uniwersalny.

• #15 08 Kwi 2005 20:31
    plik4
    Poziom 26  

Niestety ale juz znalazlem alternatywne rozwiazanie robie tube z tematu TUba EQtom 2.25 tylko na STX GDN 27-150-4-SC lub GDN 27-300-4-SC jeszcze nie wiem zobacze bo tuba bedzie miala od 300 do 600W a to jzu niezly wynik i jeszcz eprzy jej wydajnosci to moze dobrze zagrac. Ale dzieki za zainteresowanie.

• #16 05 Maj 2005 15:11
    Jasie-k
    Poziom 19  

Kwaczor a gdyby tak wstawić tam głośniki 15 cali vermony to jaki mogło by to dać efekt? Mam takie dwa całkiem sprawne i chętnie bym je wykożystał do czegoś. A tak ogólnie to całkiem produktywny jesteś - chętnie wpadnę na odsłuch w toważystwie "czegoś" oczywiście!!!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME