Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Głośniki PC do Komputera i tv

JasonPL90 27 Sie 2013 18:34
  • #1 27 Sie 2013 18:34
    JasonPL90
    Poziom 2  

Witam .

Moje pytanie jest następujące, mam głośniki 5.1 Creative creative inspire t6060 podłączone do kompa . Oraz używam monitora z tunerem w którym też oglądam telewizje 23" LG Flatron M2394D . Moje pytanie czy jest jakaś możiwość żeby głosniki były podłączone do PC oraz do telewizora i działały 5.1 przy oglądaniu telewizji ?
    Albo chociaż zeby przy ogladaniu TV uzyskac dzwiek 2.1

• #2 27 Sie 2013 19:44
    anmedia
    Poziom 39  

JasonPL90 napisał:
    żeby głosniki były podłączone do PC oraz do telewizora i działały 5.1 przy oglądaniu telewizji

Jesli posiadaja wejscie SPDIF to tak. Jesli nie to z TV w zadnym wypadku nie uzyskasz oczekiwanego 5.1.
    JasonPL90 napisał:
    Albo chociaż zeby przy ogladaniu TV uzyskac dzwiek 2.1

Rowniez go nie uzyskasz a jedynie 2.0.

• #3 27 Sie 2013 22:55
    JasonPL90
    Poziom 2  

Yhy , a nie da się podłączyć żeby był porostu stereo ale w wszytych głośnikach ? Jakieś przejściówki z jacka na czincze? A 2.0 jak podłaczyć zeby nie było podpinane pod wejscie od słuchawek . Wejscia mam takie

• #4 27 Sie 2013 23:32
    anmedia
    Poziom 39  

JasonPL90 napisał:
    Yhy , a nie da się podłączyć żeby był porostu stereo ale w wszytych głośnikach ?

Kolego o takich sprawach mysli sie zazwyczaj przed zakupem sprzetu, porownuje, probuje. Owszem jest kilka mozliwosci, zwlaszcza ze z tego co widze ten TV ma dwa wyjscia euro kompletne. Jednak o tym za chwilke.

JasonPL90 napisał:
    A 2.0 jak podłaczyć zeby nie było podpinane pod wejscie od słuchawek

W tym przypadku dla Ciebie byloby to najlepsze rozwiazanie poniewaz wystarczy wyciagnac wtyk z gniazda komputerowego i wpiac go w gniazdo sluchawkowe. Dodatkowo nie bedziesz musial wyciszac glosnikow TV w tym polaczeniu.

Jako inna mozliwosc to zaopatrz sie w kabel Euro - 2x chinch audio OUT* (lub moze byc euro - 6 x czincz** - kabel drozszy ale posiada wszystkie wyprowadzenia), lub przejsciowka Euro - chinch z przelacznikiem In-OUT*** (najlepsze rozwiazanie) Dodatkowo potrzebujesz przejsciowki 2 x chinch - jack stereo (gniazdo)**** w ktore wpinasz ten sam kabelek co jest wpiety do gniazda w komputerze.

1 mozliwosc:
    *
    lub
    **
    z tego rysunku potrzebny jest gniazdo jack

z gniazdami czincz z tego rysunku
    Niestety taka przejsciowke trzeba sobie zrobic samemu - moze uda sie dostac w sklepie.
    2 mozliwosc:
    + wylacznie taka przejsciowka

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty