Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lekkie nadstawki na WM.STX.15.2.500 . Czy ma to sens

fa60 28 Sie 2013 22:24 1521 4
  • #1 28 Sie 2013 22:24
    fa60
    Poziom 5  

Witam. Mam 2 sztuki głośnika WM.STX.15.2.500 i 2 drivery d 800 i chcę zbudować lekkie nadstawki.
    Producent podaje że obudowa powinna mieć 80 l .
    Chcę użyć mocnej sklejki 1,4 mm . Łączyć ją będę za pomocą frezów i kleju .
    Chodzi mi o to by kolumny były jak najlżejsze i jak najlepiej przeniosły środkowe pasmo i górne . Nie zależy mi n basie bo od tego mam sub basy .
    Czy gdy zastosuję obudowę 45 litrową zamkniętą to będzie to miało sens ? Czy jedyne co w ten sposób uzyskam to nie opanowany jazgot z głośnika ?

• #3 29 Sie 2013 00:34
    fa60
    Poziom 5  

mała pomyłka :) 14mm .
    Myślę że stosując obudowę o małym litrażu stracę na efektywności basu , lecz czy stracę na efektywności głośnika ? w obudowie 80l strojonej na 45hz mamy efektywność 99db . A chcę zastosować lekką obudowę 45 l i do tego zamkniętą,

• #4 29 Sie 2013 00:45
    Granat :)
    Poziom 34  

fa60 napisał:
    Myślę że stosując obudowę o małym litrażu stracę na efektywności basu

Poniekąd prawda,
    fa60 napisał:
    lecz czy stracę na efektywności głośnika

nie.
    fa60 napisał:
    w obudowie 80l strojonej na 45hz mamy efektywność 99db

Bzdura. Tego prawie nie da się zrobić nawet przy użyciu wysoko efektywnego głośnika 18" w obudowie BR. Chyba, że na podłodze pod ścianą (tzw. ćwierć-przestrzeń).
    fa60 napisał:
    A chcę zastosować lekką obudowę 45 l i do tego zamkniętą,

Słusznie.
    Choć zastanowiłbym się jednak nad BR. To 15", może się przydać kiedyś. Np, strojoną na 60Hz.

• #5 29 Sie 2013 09:09
    DDN
    Poziom 31  

Ale czy faktycznie potrzeba ci aż takich małych obudów z 15" przetwornikiem? to się mija z celem bo jak się stosuje tej średnicy głośnik to tylko dla tego że chcemy mieć jednak ten kawałek basu i na jakieś mniejsze aplikacje by wystarczyło bez wsparcia subbasem, więc może lepiej będzie kupić 12" głośniki i wtedy zrobić malutkie kompaktowe obudowy. Policz sam jak taka obudowa będzie wyglądała skoro (front 38cm głośnik, około 14cm Horn) dajmy na to są na styk już jest ponad 53cm do tego plus minus krawędzie obudowy i lekki odstęp głośnika i horna od tej krawędzi co daje nam 60cm minimum. Szerokość takiej obudowy minimalna 43cm i zostaje nam głębokość, np by jakoś to wyglądało minimalnie 38cm. Średnio pojemność takiej obudowy wyjdzie nam 64litry plus minus 5ltr

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme