X

Prestigio MultiPad 7.0. Ultra+ - czas ładowania

30 Aug 2013 22:07
  • #1 30 Aug 2013 22:07
    1428622
    Removed  
    Helpful post? (+1)
    Witam serdecznie, otóż w dniu dzisiejszym zakupiłam tableta marki jaka jest podana w tytule. Moje pytanie kieruje dla obeznanych. W instrukcji podane jest że ładuję się on ok.4 godzin. Ile on ładuje za pierwszym razem? Bo mi się ładuję już 5 gdz.na wyłączonym i jakbykońca nie widać. Jak temat nie jest w tym dziale proszę o przeniesienie :) :D
  • #2 31 Aug 2013 16:38
    rtj71
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Rozładowałaś go najpierw do końca czy od razu podłączyłaś do ładowarki? najprostszym sposobem byłoby po prostu..włączenie tabletu i sprawdzenie czy się w ogóle ładuje i w jakim stopniu akumulator jest pełen. Niedawno miałem w rękach zwykłego MultiPada 7.0 i był załadowany do 100% w 3.5h, ładowałem baterię od jakichś 20%.
  • #3 31 Aug 2013 20:23
    1428622
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Po jego włączeniu wczytywał się logo i te inne bzdety jakies 30sek. potem zgasł. Akumulator był prawie na maxa rozładowany. Też jestem z niego zadowolona, w zupełności wystarcza do codziennych czynności. Mam problem dotyczący czasu pracy na baterii. Powinna mieścić się ona w granicach do 5 godzin. Lecz tablet trzymie mi jakieś 2 godziny. Mam wgraną aplikację Battery Dr Saver lecz ona wiele nie wnosi. W stanie baterii wskazuję że najwięcej zużywa tryb gotowości bo aż 41%, następnie ekran 31% |(dodam iż ekran mam jak najmniejszej jasności by nie zżerał baterii, włączony tryb uśpienia itd.) To dopiero moja "przygoda z tabletami" więc proszę o wyrozumiałość :)

Dodano po 4 [minuty]:

Zapytam jeszcze tylko o łączność z internetem za pomocą modemu USB i Wi-Fi, nie mogę sie połączyć z siecią która nie wymaga hasła, ani z modemem USB :)
  • #4 31 Aug 2013 20:26
    rtj71
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    lola16mz wrote:
    Zapytam jeszcze tylko o łączność z internetem za pomocą modemu USB i Wi-Fi, nie mogę sie połączyć z siecią która nie wymaga hasła, ani z modemem USB :)

Po pierwsze wybacz za literówkę, nie popatrzyłem na nick, po drugie:
    Nie każdy modem będzie współpracować z tym tabletem, co do sieci WiFi - dziwna sprawa, trzeba by pogrzebać w ustawieniach.
  • #5 31 Aug 2013 22:17
    zgf1
    Level 23  
    Helpful post? (-1)
    Jeśli masz na tablecie uprawnienia ROOT to jest szansa, że większość modemów zadziała poprzez zastosowanie aplikacji ppp widget (ale muszą być uprawnienia root).

Jeśli natomiast chodzi o ładowanie, gdy tablet pokaże 100% naładowania dotknij ładowarki, jeśli jest ciepła to znaczy, że proces ładowania się jeszcze nie zakończył. Wiem, że to co piszę może wyglądać dziwnie, sam mam podobnie w Shiru Shogun, od 10% do 100% ładuje się w około godzinę ale ładowarka cały czas jest ciepła, dopiero po jakichś 5 godzinach staje się zimna - wtedy bateria na prawdę jest naładowana.
  • #6 01 Sep 2013 10:48
    1428622
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Odnośnie jeszcze baterii, bateria pokazuje że jest w pełni naładowana, jednak po jego włączeniu pokazuje stan baterii np.91%. Tak jest z tymi akumulatorami? :) rtj71--- "Po pierwsze wybacz za literówkę, nie popatrzyłem na nick"-- nic się nie stało. A co kobiety to rzadkość na tej stronie? :D

Dodano po 14 [minuty]:

Modem to ZTE MF669 :) jak można skonfigurować te wifi? Do nadajnika mam jakieś 100 metrów. Ściąga, jest sygnał, gdyby potrzebowała ona hasła to by obok stanu zasięgu byłaby kłódka a jej nie ma. Otóż żeby mieć "niby" do niego dostęp trzeba się zarejestrować na stronie mojego miasta, podać pesel itd. i po jakimś czasie otrzymuje się kod czy coś tam aby si.ę połączyć z wifi :0 nie kumam
  • #7 01 Sep 2013 12:38
    rtj71
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    lola16mz wrote:
    Odnośnie jeszcze baterii, bateria pokazuje że jest w pełni naładowana, jednak po jego włączeniu pokazuje stan baterii np.91%. Tak jest z tymi akumulatorami?

Oryginalne oprogramowanie tak pokazuje?

lola16mz wrote:
    A co kobiety to rzadkość na tej stronie? :D

Dokładnie.

Co do sieci Wi-Fi, inne sieci łapie bez problemu?
  • #8 01 Sep 2013 14:22
    1428622
    Removed  
    Helpful post? (0)
    pokazuje dostępne sieci w okolicy jednak oprócz tej którą wspomniałam reszta jest zablokowana na hasło :) wersja android 4.1.1 Jelly Bean :)
  • #9 01 Sep 2013 14:27
    rtj71
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    lola16mz wrote:
    pokazuje dostępne sieci w okolicy jednak oprócz tej którą wspomniałam reszta jest zablokowana na hasło :) wersja android 4.1.1 Jelly Bean :)

Ale czy jakakolwiek 'na hasło' działa? możesz to sprawdzić?
  • #10 01 Sep 2013 14:38
    1428622
    Removed  
    Helpful post? (0)
    niestety nie mam możliwosci sprawdzenia, niby przy połączeniu pokazuje że sieć wi fi dostępna, jednak na wskażniku na ktorym pokazuje się stan zasięgu t5o zasięgu brak i znak zapytania, więc nie wiem :) przepraszam za ortografię ;0
  • #11 16 Dec 2013 22:02
    Lukasz118
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Mam dziwny problem z baterią w tym modelu.
    Otóż tablet rozładował się i wyłączył. Podłączyłem go pod ładowarkę i tam od jakiś 6 godzin widnieje symbol ładującej się baterii z czerwonym wykrzyknikiem i nie ma możliwości włączenia go. Czy ma ktoś jakiś pomysł dlaczego? Dodam że tablet został zakupiony 3 miesiące temu.
  Search 4 million + Products
Browse Products