Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o dopasowanie jakiegoś subwoofera.

Euzebiusz23091998 30 Sie 2013 23:30 1527 14
  • #1 30 Sie 2013 23:30
    Euzebiusz23091998
    Poziom 15  

Witam.
    Mam zamiar wykonać jakiś subwoofer do domu. Będzie grał razem z 2 kolumnami SABA CE 9596 które współpracują z wzmacniaczem UNITRA PW9010. Pokój to 6m*8m. Kolumny jak dla mnie nie wyrabiają z basem przy piosenkach typu dubstep czy reggae. Nie schodzą zbyt nisko dlatego potrzebuję jakiegoś wzmocnienia typu subwoofer. Dokładny budżet nie jest mi znany jeszcze ale nie chcę wydawać na to majątku. Myślałem o marce STX gdyż nie jest za droga. kolejne pytania dla was: jaką to wszystko ma mieć moc, strojenie itd żeby dobrze zagrało? Tzn. chcę aby ten bas był głęboki i przyjemny dla ucha ale zarazem mocny i odczuwalny. Wiem że kręcę trochę i przepraszam za to ale to będzie moja pierwsza tego typi konstrukcja. Dodam że szukałem w internecie różnych rzeczy i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.

Dziękuję i pozdrawiam. Ebi

PS:Swoją drogą czy ten wzmacniacz nie jest odrobinę za słaby na te kolumienki? Nie powiem gra to zadowalająco ale niestety nie mam z czym za bardzo z czym porównywać bo nikt nie ma w moich okolicach narazie niczego konkretniejszego. Same chińskie wieżyczki z plastikowymi kolumnami i parametrami wyssanymi z palca :/

• #2 31 Sie 2013 13:09
    marian133
    Poziom 36  

W tak małym pokoju najniższego basu nie odczujesz jeśli nie masz go przystosowanego akustycznie. To raz, a dwa no to te 35W to trochę mało. Trzy, zamknięta obudowa tych Sabów.

Dołożenie suba zmieni tylko tyle że będziesz miał więcej basu, ale tego wyższego.

Dodano po 3 [godziny] 46 [minuty]:

Euzebiusz23091998 napisał:
    PS:Swoją drogą czy ten wzmacniacz nie jest odrobinę za słaby na te kolumienki?

Te 35W to trochę mało, ale to zależy jak głośno grasz.

• #3 31 Sie 2013 18:34
    Euzebiusz23091998
    Poziom 15  

Saby są oryginalne więc obudowa jest zamknięta ale co to zmienia? Co do głośności to różnie. Domówki głośniej, tak prywatnie to ciszej ale zawsze podbijam bas na mikserze bo mi go brakuje. A to że pokój jest na poddaszu i nie posiada drzwi (wchodzi się tam schodami) pomoże przy uzyskaniu efektu o który chodzi czy raczej nie za bardzo? Czy może pan polecić jakiś wzmacniacz odpowiedni do tych kolumn? Myślałem o czymś w stylu Holtona (nie wiem czy dobrze napisałem) ale niestety nie jestem w stanie go wykonać sam.

• #4 31 Sie 2013 21:51
    marian133
    Poziom 36  

Saby są oryginalne więc obudowa jest zamknięta ale co to zmienia?

Obudowy zamknięte mają to do siebie że wytwarzają mniej basu.

Co do głośności to różnie. Domówki głośniej, tak prywatnie to ciszej ale zawsze podbijam bas na mikserze bo mi go brakuje

Na domówki ten wzmacniacz jest za słaby, nie zagrasz głośno basem jeśli nie masz mocy. Do słuchania na co dzień jest ok, a to że jest mało basu to z racji obudowy jak i w sumie małego pomieszczenia. Wiadomo że można sobie z tym poradzić podbijając na korektorze bas, ale w połaczeniu ze słabym wzmacniaczem prowadzi to do przesterów.

A to że pokój jest na poddaszu i nie posiada drzwi (wchodzi się tam schodami) pomoże przy uzyskaniu efektu o który chodzi czy raczej nie za bardzo?

No raczej nie za bardzo.

Czy może pan polecić jakiś wzmacniacz odpowiedni do tych kolumn? Myślałem o czymś w stylu Holtona

Ale po co składać jakieś holtony jak za parę stów mamy normalny wzmacniacz?
    Np. Soniacze są w miarę tanie i mają dobry stosunek ceny do mocy, Pionnery to samo.

• #5 31 Sie 2013 22:24
    Euzebiusz23091998
    Poziom 15  

Właśnie te przestery :/ przyznam się że już tak kiedyś załatwiłem dwa basowe w tych kolumienkach bo jeszcze nie wiedziałem co to przesterowanie znaczy ani czym się objawia. Czyli co: najpierw kupić jakiś wzmacniacz a potem ewentualnie myśleć co dalej? Jaką powierzchnię musiałby mieć pokój żeby byłoby warto inwestować w jakiś sbuwoofer?

• #6 01 Wrz 2013 00:12
    marian133
    Poziom 36  

Czyli co: najpierw kupić jakiś wzmacniacz a potem ewentualnie myśleć co dalej?

Dokładnie.

Jaką powierzchnię musiałby mieć pokój żeby byłoby warto inwestować w jakiś sbuwoofer?

Dobre stereo (wzmacniacz + kolumny) zagra niskim basem już w 10mk, ale musi być do pokój przystosowany akustycznie. W takim przypadku dodatkowy sub nie jest potrzebny.

Tak naprawdę, gdy posiadamy dobry sprzęt stereo sub będzie zbędny. Proponuję zainwestować w dobre stereo.

Z drugiej strony, fizyki nie przeskoczysz, w małym pokoju tego najniższego basu nie będzie.

• #7 01 Wrz 2013 12:42
    Euzebiusz23091998
    Poziom 15  

No nic :) w takim razie dziękuję za pomoc. Będę szukać jakiegoś wzmacniacza. Czytałem gdzieś że te kolumny nie schodzą nisko dlatego pytałem o subwoofer. Czyli on dałby mi tylko wstrząsy/bas odczuwalny a nie słyszalny czy coś w tym stylu? Coś jak w większości kin domowych?

• #9 01 Wrz 2013 14:40
    Euzebiusz23091998
    Poziom 15  

W takim razie ostatnie pytanko: jaki mają sens takie konstrukcje do domu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2637961 skoro nie schodzą nisko? A pokój według zdjęć nie wygląda na zbyt duży. Przepraszam że tyle pytań ale mam jakąś taką naturę że lubię wiedzieć co jak i dlaczego ;)

• #10 01 Wrz 2013 15:49
    398216
    Usunięty  
  • #11 01 Wrz 2013 16:42
    Euzebiusz23091998
    Poziom 15  

Ok na pewno poczytam :) ma ktoś może jakieś dobre lektury na ten temat? (fora etc)
    PS: Może ktoś polecić jakiś w miarę dobry wzmacniacz o mocy koło 200w na kanał przy 4ohm w przystępnej cenie? W grę wchodzą używane.

• #12 02 Wrz 2013 11:42
    marian133
    Poziom 36  

jaki mają sens takie konstrukcje do domu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2637961 skoro nie schodzą nisko? A pokój według zdjęć nie wygląda na zbyt duży

Ten pokój wygląda na przynajmniej 20mk, więc akurat ma to sens.

Może ktoś polecić jakiś w miarę dobry wzmacniacz o mocy koło 200w na kanał przy 4ohm w przystępnej cenie?

A do czego Tobie te 200W? Nie potrzebujesz tak mocnego wzmacniacza do tych kolumn. Po za tym mało jest takich wzmacniaczy z taką mocą, domowych oczywiście.

• #13 02 Wrz 2013 12:33
    Euzebiusz23091998
    Poziom 15  

W takim razie musiało zajść jakieś nieporozumienie na początku :) Mój pokój ma wymiary 6m na 8m czyli 6*8=48mk? Chyba że źle liczę :| Wzmacniacz myślałem wziąć coś z zapasem żeby mogło grać później z czymś mocniejszym.

• Pomocny post
    #14 02 Wrz 2013 14:41
    marian133
    Poziom 36  

W takim razie musiało zajść jakieś nieporozumienie na początku :) Mój pokój ma wymiary 6m na 8m czyli 6*8=48mk

O Panie, trzeba było to inaczej napisać, ja zrozumiałem że ma 6 albo 8 metrów.
    No to nie ma tematu, kupujesz suba i będzie grać.
    48mk to dość spore pomieszczenie, sub musi być przynajmniej na głośniku 12", i to nie tanim.

Sub STX-a będzie za słaby, tam siedzą wzmacniacze na TDA, z danych wychodzi że mają tylko 100W.

• #15 02 Wrz 2013 22:13
    Euzebiusz23091998
    Poziom 15  

Nie ma problemu :) Do pokoju 6 albo 8 metrów to i te kolumny były bo za duże. Szczerze mówiąc zainteresowały mnie kolumny ZEUS. Wiem że to nie jest zbyt dobre do domu ale w tym wieku nie tyle jakość dźwięku się liczy co ilość a sprzydają się na domówki :) No nic :) w każdym razie dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam. Temat do zamknięcia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME