Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 31 Sie 2013 13:05
    al_capone__
    Poziom 8  

Siema wszystkim,

od 4 miesięcy jestem posiadaczem lodówki Beko CN 136241X.
    Jakiś czas temu z ciekawości użyłem miernika energii, żeby sprawdzić ile jest prawdy w tym obiecywanym zużyciu. W czasie wakacyjnych upałów potrafiła zużyć 700-900W na dobę. Lodówka, w czasie gdy agregat nie pracuje, ma zużycie chwilowe około 3W (zapewne wentylatory i jonizator). Przy włączonym agregacie zużywa około 70W. Ostatnio zauważyłem, że bywają takie momenty, że kiedy agregat nie pracuje, na liczniku wyświetla mi się 130W zużycia chwilowego i tak przez jakąś godzinę aż do momentu kiedy agregat znowu się włączy i wtedy jest poprawnie 70W. Zdarza się to kilka razy na dzień, czasem raz, a czasem parę dni jest ok. Licznik raczej jest sprawny, bo używałem go już do wielu urządzeń w domu i nie było takich cyrków. Co mogłoby być nie tak?

Po 2 miesiącach padł w niej sterownik zarządzający pracą wentylatorów (wentylatory nie wyłączały się podczas otwierania drzwi). Po wymianie wszystko wróciło do normy. Minął miesiąc i usterka znowu wystąpiła - znowu trzeba będzie zgłosić... Czy może to być połączone z tym zawyżonym zużyciem przy niepracującym agregacie?

z góry dzięki

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty