Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

BEKO CN 136241X - Wysokie zużycie energii podczas spoczynku

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> BEKO CN 136241X - Wysokie zużycie energii podczas spoczynku
Autor
Wiadomość
al_capone__
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 31 Sie 2013 13:05   

BEKO CN 136241X - Wysokie zużycie energii podczas spoczynku

Siema wszystkim,

od 4 miesięcy jestem posiadaczem lodówki Beko CN 136241X.
Jakiś czas temu z ciekawości użyłem miernika energii, żeby sprawdzić ile jest prawdy w tym obiecywanym zużyciu. W czasie wakacyjnych upałów potrafiła zużyć 700-900W na dobę. Lodówka, w czasie gdy agregat nie pracuje, ma zużycie chwilowe około 3W (zapewne wentylatory i jonizator). Przy włączonym agregacie zużywa około 70W. Ostatnio zauważyłem, że bywają takie momenty, że kiedy agregat nie pracuje, na liczniku wyświetla mi się 130W zużycia chwilowego i tak przez jakąś godzinę aż do momentu kiedy agregat znowu się włączy i wtedy jest poprawnie 70W. Zdarza się to kilka razy na dzień, czasem raz, a czasem parę dni jest ok. Licznik raczej jest sprawny, bo używałem go już do wielu urządzeń w domu i nie było takich cyrków. Co mogłoby być nie tak?

Po 2 miesiącach padł w niej sterownik zarządzający pracą wentylatorów (wentylatory nie wyłączały się podczas otwierania drzwi). Po wymianie wszystko wróciło do normy. Minął miesiąc i usterka znowu wystąpiła - znowu trzeba będzie zgłosić... Czy może to być połączone z tym zawyżonym zużyciem przy niepracującym agregacie?

z góry dzięki
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 31 Sie 2013 13:05   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu AGD:

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> BEKO CN 136241X - Wysokie zużycie energii podczas spoczynku
Strona 1 z 1