Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

partner 351 - brak smarowania

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> partner 351 - brak smarowania
Autor
Wiadomość
ulin25
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 05 Wrz 2013 20:04   

partner 351 - brak smarowania

Witam forumowiczow
mam kłopot z Partnerem351 polegający na braku smarowania prowadnicy
zakupiłem nową pompke (stara pompka miała uszkodzony wałeczek zębaty stopioną obudowę wokół wałka) wszystko złożyłem a smarowania i tak niema
olej marki piralol i wszystko przedmuchane
czy coś robie nie tak?
proszę o wskazówki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Wrz 2013 20:04   

Powrót do góry

bufalo
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Prudnik

Post#2 28 Sie 2014 20:27   

Re: partner 351 - brak smarowania

Witam dołączam sie do pytania ponieważ mam ten sam problem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sie 2014 20:27   

Powrót do góry

pawel980
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Siestrzeń

Post#3 30 Sie 2014 19:01   

W tych pilarkach często ludzie przeciągali szpilki trzymające prowadnicę od zbyt mocnego dokręcania wychodziły one z plastiku przez co również były problemy ze smarowaniem (odkształcone tworzywo w okolicach kanałów smarujących prowadnicę).
Sprawdź jeszcze raz ten wałek pompki oraz sprężynkę umiejscowioną na czopie walu korbowego ona ma zadanie napędzać wałeczek pompki by zasysała olej.
Wyczyść zbiornik oleju i przedmuchaj te kanały w pompce, najlepiej wymień od razu przewód olejowy, który może być sparciały i mieć nieszczelności przez co pompka zamiast olej zasysa powietrze.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sie 2014 19:01   

Powrót do góry

bufalo
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 04 Wrz 2014 19:52   

pawel980 napisał:
W tych pilarkach często ludzie przeciągali szpilki trzymające prowadnicę od zbyt mocnego dokręcania wychodziły one z plastiku przez co również były problemy ze smarowaniem (odkształcone tworzywo w okolicach kanałów smarujących prowadnicę).
Sprawdź jeszcze raz ten wałek pompki oraz sprężynkę umiejscowioną na czopie walu korbowego ona ma zadanie napędzać wałeczek pompki by zasysała olej.
Wyczyść zbiornik oleju i przedmuchaj te kanały w pompce, najlepiej wymień od razu przewód olejowy, który może być sparciały i mieć nieszczelności przez co pompka zamiast olej zasysa powietrze.
Pozdrawiam.

Wątpie żeby coś było z pompką ponieważ były wkładane 4 i żadna nie chciała działać, a wszystkie były nowe.
Możliwe jest to że korek od zbiornika oleju jest zatkany tzn " na środku powinna być dziurka (odpowietrzacz), a u mnie tego nie ma korek jest zniszczony i moze to przez to olej nie leci obok cewki zapłonowej znajduje się dziwne sitko do komory oleju nie wiem do czego moze służyć
Powrót do góry

Rycho T
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 04 Wrz 2014 20:10   

Nie rób otworu w korku, bo będzie się wylewał olej. To sitko to właśnie odpowietrznik zbiornika.
Powrót do góry

bufalo
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 04 Wrz 2014 21:07   

To ja już nie wiem co mam zrobić.
Nic nie pomaga a pompka jest na pewno dobra to jest nie logiczne, że nie chce lecieć.
odpaliłem piłe bez prowadnicy bez sprzęgła bez metalowej obudowy olej wycieka, ale bardzo mało może wystarczy jakoś podkręcić wylatywanie oleju ?

A skoro juz mowa o tym moedlu czy ktoś wie jak wyregulować w niej gaźnik
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Wrz 2014 21:07   

Powrót do góry

Rycho T
Poziom 15
Poziom 15

Post#7 04 Wrz 2014 21:15   

Filtr na końcu wężyka w zbiorniku oleju sprawdzałeś?
Powrót do góry

pawel980
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Siestrzeń

Post#8 05 Wrz 2014 14:51   

bufalo napisał:
czy ktoś wie jak wyregulować w niej gaźnik

Śrubę L wkręcamy do momentu kiedy pilarka zacznie prawie gasnąć z braku paliwa i bieg jałowy stanie się nierówny, następnie odkręcamy o 0,5 obrotu i ustawiamy śrubę przepustnicy tak by obroty biegu jałowego były odpowiednie w razie potrzeby powtarzamy czynność i nie ma w tym nic trudnego, natomiast z ustawieniem maksymalnych obrotów śruba H może być kłopot, należy ustawić je na 13 tys. obrotów. Pilarka przy maksymalnym otwarciu przepustnicy powinna taktować i mieć moc przy średniej wielkości drewnie.
Zbyt duże obroty maksymalne pilarki szybko doprowadzą do jej zatarcia.
Jeśli pilarka nie będzie dała się wyregulować przyczyny należy szukać dogłębniej - uszczelniacze wału, łącznik gaźnika oraz sam gaźnik jak i również stan cylindra ;)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> partner 351 - brak smarowania
Strona 1 z 1