Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 50-60 cali do 10.000 zł

kawki 06 Wrz 2013 19:55 1812 8
  • #1 06 Wrz 2013 19:55
    kawki
    Poziom 2  

Witam

Szukam telewizora do nowego domu, poniżej oczekiwania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 37m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-4 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost plus lekko z boku
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno od strony zachodniej z lewej strony w stosunku do telewizora.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Telewizor ma 7 lat, dodatkowo 32 cali w innym mieszkaniu, więc brak porównania.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Brak szczególnych preferencji - 3D
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka
    10. Jakie urządzenia? Blu-ray, dekoder, później może konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? maks do 4 godzin
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Lepszą - choć raczej mat, ale jeżeli na błyszczące obraz będzie lepszy, to biorę błyszczącą.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Sporadycznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Rzadko - góra 5-10%
    16. Preferencje co do marki? Nie mam szczególnych
    17. Preferencje co do wielkości? 50 do max 60 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba czerń, nierówne podświetlanie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie wieczorem, ale, że okno od zachodu to słońce (szczególnie latem) będzie świecić jeszcze dość późno.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do 10.000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Tak, który - to nie wiem, nie znam się, ale na pewno bez okularów:).

Będę zobowiązany za pomoc. Mam mętlik w głowie i nawet nie wiem, które modele/marki brać pod uwagę. Ostatni raz telewizor kupowałem 7 lat temu i nie śledziłem zmian w technologiach:).

Pozdrawiam
    MArcin

• #2 07 Wrz 2013 07:46
    jacekko0
    Poziom 31  

Proponuję Panasonic TX-L55WT60E, TX-P55VT60E lub Samsung UE55ES8000, 3d bez okularów?

• #3 07 Wrz 2013 13:23
    Mariano11
    Poziom 26  

Philips 50PFL5008 - dostał ostatnio nagrodę EISA. A o 3D bez okularów jeszcze nie słyszałem.

• #4 07 Wrz 2013 22:06
    kawki
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi. 3D faktycznie trochę pomieszałem z tymi okularami. Bardziej chodziło mi, że bez specjalnych/dedykowanych (czytaj drogich i nieporęcznych) okularów, czyli bardziej bym się skłaniał do pasywnego, jednak to jest najmniej potrzebna (na ten moment) rzecz w TV, więc nie będzie miała wpływu na decyzję. Jak będzie 3D to dobrze (obojętnie czy aktywne czy pasywne), jak nie to też dobrze.
    Widzę, że w propozycjach pojawił się Panasonic zarówno plazma jak i LCD i to jest chyba kluczowe pytanie w co iść do oglądania zwykłej TV po kablówce (bo to będzie stanowiło co najmniej 70% czasu).
    Philips 50PFL5008 dostał nagrodę najbardziej ekologicznego telewizora - z mojego punktu widzenia, najdziwniejsza (czyt. najmniej przydatna) kategoria jak może być - rozumiem, najlepszy telewizor do konsoli, 3D, do kina domowego itd, ale ekologiczny?. To jest chyba ostatnie kryterium przy zakupie telewizora, jak mam 2-3 równorzędne, to wtedy spojrzę jak bardzo ekologiczne są:). Stąd moje pytanie - jak prezentuje się obraz na tym telewizorze i jak się ma do wymienionych wcześniej Panasonic TX-L55WT60E, TX-P55VT60E lub Samsung UE55ES8000?

• #6 10 Wrz 2013 10:29
    kawki
    Poziom 2  

O tym Sharp 60 LE857 myślałem.
    To jest faktycznie ciekawa alternatywa Panasonic 55VT60.
    Zatem pytanie co lepsze LCD czy plazma do powyższych zastosowań? (różnica w cenie zakupu jest na korzyść Panasonica, ale potem koszty eksploatacji już zdecydowanie Sharp).
    Z plazmą nie miałem nigdy do czynienia), więc nie wiem jak sprawuje się na co dzień. I jak ta technologia ma się dzisiaj?

Natomiast Philips 60LE8708 z poczwórnym ambilightem to zupełna nowość i znalazłem póki co tylko w RTV/AGD i to powyżej założonego budżetu. Zatem raczej nie zaryzykuję:).

• #7 10 Wrz 2013 10:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to najlepszym rozwiązaniem jest prezentacja telewizorów w Twoim domu. W swoich warunkach sam najlepiej w ciszy i spokoju wybierzesz to co dla Ciebie jest najważniejsze.
    Jeśli lubisz ostrość to LCD - jeśli obraz kinowy to plazma.

• #8 13 Wrz 2013 09:32
    enforces
    Poziom 16  

Do twojego pomieszczenia min. 50". Ciekawy sprzęt - topowy model LG http://www.ceneo.pl/26164265 z technologią 3d polaryzacyjną. Nie ma ciężkich okularów, okulary dodatkowe nie kosztują też majątek. Zdecydowanie jest to obecnie najlepsze 3D na rynku. Matryca jest też podświetlona dodatkowymi diodami więc nie masz aż tak widocznego efektu cloudingu. Minusem - mogli dać może lepsze głośniki, ale pewnie taki sprzęt i tak większość ludzi podłącza do amplitunera.

• #9 14 Wrz 2013 01:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme